Zdalny pulpit! Pomoc na odległość!

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
TeamViewer to narzędzie przeznaczone do zdalnego kontrolowania systemu poprzez Internet bez konieczności instalacji serwera/klienta na dysku twardym komputera. Program z powodzeniem można wykorzystywać od przenoszenia danych pomiędzy komputerami, prowadzenia czatów, wirtualnych szkoleń, pokazów prezentacji na żywo odtwarzanych bezpośrednio na PC klienta po zarządzanie serwerem bazującym na platformie Windows. Dodatkowo poza samą obsługą systemu Vista, TeamViewer oferuje możliwość zdalnego kontrolowania aplikacji poprzez Vista Secure Desktop (UAC). Niewątpliwie kolejną, dużą zaletą programu jest obsługa bezpiecznych połączeń dzięki wykorzystaniu kluczy i kodowania sesji RC4 (ten sam standard bezpieczeństwa wykorzystywany przez https/SSL).

innymi słowy mamy zdalny pulpit i sterujemy czyimś PC, oczywiście on widzi all co robimy i może też robić inne rzeczy

1. Jeden podaje drugiemu ID i password które dostajemy w programie
2. Wybieramy remote support
3. Klikamy Connect to partner
4. Bawimy się z kumplem

Jeżeli ktoś będzie miał jakiś problem, który na prawdę ciężko opisać na forum, to niech napisze temacik, to spróbujemy tak na odległość :]

Ściągnąć programik można

Stąd

pzdr
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Taka mała prośba ode mnie po pierwszy testach prosiłbym o reckę na temata programu. Jak się sprawuje. Plusy , minusy, ciekawe funkcje.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Działa dobrze :)
zastanawiam się, jak go wdrożyć w życie w tym dziale, jest wiele problemów, na które ciężko odp słowami, a można tak pomóc użytkownikom, którzy pewnie boją się takiej operacji.. jednak jest to strasznie wygodne.
Jakieś pomysły?
 

INT3L

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
524
Punkty reakcji
13
Miasto
Wielkopolska
No po prostu jak ktoś będzie mieć problem z systemem etc., Team Viewer i heja lecimy z pomocą. :p
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
jak ja mam problem z kompem, to mój Ukochany mi zdalnie pomaga :) fajne to i bardzo przydatne. ale nie chciałabym, żeby ktoś obcy mi tak grzebał po kompie ;)
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
jak ja mam problem z kompem, to mój Ukochany mi zdalnie pomaga :) fajne to i bardzo przydatne. ale nie chciałabym, żeby ktoś obcy mi tak grzebał po kompie ;)

No właśnie, to jest kwestia zaufania do użytkowników forum. Czasem ciężko jest coś opisać, jak rozwiązać jakiś problem i w tym przypadku zdalny pulpit sprawdza się doskonale. ;)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
W takiej sytuacji najlepiej sprawdziły by się punkty reputacji dostępne na co niektórych forach. Dzięki nim można ocenić kto pomaga a kto nie. Niestety to forum nie posiada tej funkcji więc żeby zobaczyć przynajmniej w jakimś małym procencie czy dany user jest pomocny czy nie trzeba by przeczytać przynajmniej 80% jego postów a tego trudno wymagać od nowych. Więc to czy trafią na "tego złego" czy "tego dobrego" to już loteria, a jak wiadomo większość woli nie brać udziału w loterii w której można coś stracić.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Zrobię w tym temacie listę z odnośnikami do tematów, którym TeamViewer pomógł, lista będzie aktualizowana, gdy tylko komuś pomogę.

Im TeamViewer już pomógł:

Problem
 

LiderKomp

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
nikt nie bedzie grzebal ... grzebac mozna w plikach systemowych tylko wylacznie po zastosowanie wczesniej komendy blokady dla seci zdalnej aby nikt nie widzial twoich prywatnych rzeczy nie mogl nic usunac a jesli bedze ktos chcial usunac jakis plk systemowy to system sie ciebie zapyta czy ma to zrobic ;]

programik to

Mexiti ;]

Google :)

Kto szuka nie bladzi jak nie znajdziece napiszcie dam link :) (sam znajde) :) nie uzywam bo sam sobie pomagam :)

pozdrawiam
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Dodajmy jheszcze do tego LogMeIn bazowany na stronie, wymagane pobranie 15MB pliku instalacyjnego do hostowanego komputera.
 

Karolek22

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
W sumie jeszcze prościej jest się połączyć przez pulpit zdalny od Google Chrome. Tutaj fajny poradnik dla niekumatych. Pomagałem przez niego już kilka razy i wszystko było ok.
 
W

winylowy

Guest
O, szukałem tego programu już jakiś czas. wiedziałem, że kilka lat temu korzystałem, potem odinstalowałem i zapomniałem nazwy. Dzięki!
Ale raczej też uważam, że do użytku przez zaufane osoby, chociaż z drugiej strony Ty nadal też kontrolujesz co się dzieje, zawsze mozesz wylączyć, czy przesunąć myszkę, żeby czegoś nie włączać./
 

Mala_Hunterka

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2015
Posty
10
Punkty reakcji
1
Wiek
28
Korzystałam z tego ostatnio i muszę stwierdzić, że program jest fantastyczny :)
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Program daje radę, chociaż czasem zależy, kto jakie ma łącze. Zdarza się, że połączenie jest urywane, ale czego spodziewać się po wersji bezpłatnej. Polecam, jeśli ktoś ma problem, zawsze pomogę, tyle, ile będę umiała.
 
Do góry