zbyt szybkie wstawanie z łóżka

smutasek2

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2007
Posty
33
Punkty reakcji
0
raczej nie ma tu dzialu ogulnikowego dla wszyskich wiec napisze to tutaj
moze mi ktos powiedziec czy przez szybkie wstawanie z luzka mozna stracic kontrole nad wlasnym cialem??
normalnie to mi sie lekko zakreci w glowie i mi troche przycmi oczy na pare sekund i nic wiecej ale dzis jak poszedlem do kibla za pilna potrzeba to nie dosc, ze mnie przycmilo (na poczatku tylko), to stracilem rownowage totalnie i "trzepalem" sie na podlodze nie kontrolujac w ogule tego co ja robie, mialem wrazenie jak by ktos wszedl do mojej glowy i nie moglem nad tym zapanowac lub cos w stylu porazenia pradem przez dobre 10 sec, i przy okazji rozwalilem sobie piete i poobijalem nieco palce u nog -.-''

co wy na to ??
 

smutasek2

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2007
Posty
33
Punkty reakcji
0
CYTAT(smutasek2 @ 29.08.2007, 08:53) *
melczko

Ctj. melczko???
Łaciate 3,2% (tluszczu zeby potem nie bylo :D)
Wracajac do tematu, to takie objawy jak zawroty głowy etc, sa normalne po szybkim "zerwaniu" sie z łózka - jak już splash.gif

tyle to ja sam wiem bo to przerzywam ze 2-3 razy dziennie ale zeby sie przewrucic i stracic kontrole nad tym co robie to pierwszy raz ...
 

Kirma

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2007
Posty
292
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Hmm... Pamiętam, że kiedys moi koledzy robili dziwną rzecz. Mianowicie: kucali, przykładali sobie dłoń do ust i dmuchali. Dziwne rzeczy się z nimi działy... Na chwile stracili świadomość, jeden nawet spadł na ziemie i dziwnych drgawek dostał... Głupie to było , mogli sobie krzywde zrobić :/ I pomyślałam, że twoje objawy po szybkim wstaniu z łóżka to może coś podobnego do tego co oni robili...
 

smutasek2

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2007
Posty
33
Punkty reakcji
0
przez takie "dmuchanie" nastepuje obnizenie cisnienia i pulsu krwi wiec moglo nastapic niedotlenienia
ja juz chyba przypuszczam, ze tym razem zbyt gwaltownie wstalem i za duzo krwi mi uszlo z glowy czy cus w tym stylu
 

aginos

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2007
Posty
127
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Hmm... Pamiętam, że kiedys moi koledzy robili dziwną rzecz. Mianowicie: kucali, przykładali sobie dłoń do ust i dmuchali. Dziwne rzeczy się z nimi działy... Na chwile stracili świadomość, jeden nawet spadł na ziemie i dziwnych drgawek dostał... Głupie to było , mogli sobie krzywde zrobić :/ I pomyślałam, że twoje objawy po szybkim wstaniu z łóżka to może coś podobnego do tego co oni robili...

to jest zupełnie co innego. przy tym trzeba szybko i długo wdychać powietrze. Dlatego później, gdy wstrzymujesz ww. powietrze, następuje niedotlenienie móżgu. Dlatego się mdleje.

Dlatego sądzę, że przypadek naszego kolegi był na pewno spowodowany czymś innym.

Pozdrawiam!
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
to jest zupełnie co innego. przy tym trzeba szybko i długo wdychać powietrze. Dlatego później, gdy wstrzymujesz ww. powietrze, następuje niedotlenienie móżgu. Dlatego się mdleje.

Dlatego sądzę, że przypadek naszego kolegi był na pewno spowodowany czymś innym.

Pozdrawiam!

wcale nie musisz mieć racji. tlen do mózgu dociera z krwią, jeśli wstał za szybko dużo tej krwi uszło z głowy a co za tym idzie odszedł również tlen. więc również mogło nastąpić niedotlenienie. nie możesz po prostu sie nie zrywać z łóżka? ;x
 

smutasek2

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2007
Posty
33
Punkty reakcji
0
wcale nie musisz mieć racji. tlen do mózgu dociera z krwią, jeśli wstał za szybko dużo tej krwi uszło z głowy a co za tym idzie odszedł również tlen. więc również mogło nastąpić niedotlenienie. nie możesz po prostu sie nie zrywać z łóżka? ;x

niestety ale to byla pilna potrzeba do WC ktore od godziny bylo zajete i sie nieco spieszylem na tron ^^
 

Onnn21

Obserwuję Cię ...
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
3 099
Punkty reakcji
214
Nie wstaje sie szybko z łozka. Wystarczy chwilke polezec i do bólu sie rozciągnąc. To tyle.
 
M

Mia

Guest
raczej nie ma tu dzialu ogulnikowego dla wszyskich wiec napisze to tutaj
moze mi ktos powiedziec czy przez szybkie wstawanie z luzka mozna stracic kontrole nad wlasnym cialem??
normalnie to mi sie lekko zakreci w glowie i mi troche przycmi oczy na pare sekund i nic wiecej ale dzis jak poszedlem do kibla za pilna potrzeba to nie dosc, ze mnie przycmilo (na poczatku tylko), to stracilem rownowage totalnie i "trzepalem" sie na podlodze nie kontrolujac w ogule tego co ja robie, mialem wrazenie jak by ktos wszedl do mojej glowy i nie moglem nad tym zapanowac lub cos w stylu porazenia pradem przez dobre 10 sec, i przy okazji rozwalilem sobie piete i poobijalem nieco palce u nog -.-''

co wy na to ??

to sie nazywa zniana Cisnienia ortostatycznego krwi. a żyłach znajduja sie zasnawki co jakis odcinek by krew nie spływała do nóg. gdy szybko wstajesz one nie zdaża aie zamknac i krew prawem grawitacji "schodzi" z mózgu. mózg chwilowo jest nieukrwiony i niedotlkeniony, stad zawroty, ciemnosc przed oczami, często pisk w uszach...
 
Do góry