Zbity/wybity palec

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Witam, około miesiąca temu grając w siatkówkę porządnie uszkodziłam palec serdeczny u ręki. Spuchł a ból odczuwałam w środkowym stawie podczas zginania i prostowania, mogłam poruszać palcem jednak nie końca. Leczyłam go tydzień różnymi maściami, okładami roztworu z octem. Jednak później np przy podnoszeniu różnych cięższych rzeczy odczuwałam dyskomfort z tym stawie, podczas gry w siatkówkę zabezpieczałam go taśmą.
Dziś mimo zabezpieczenia znów uszkodziłam ten staw, odczuwam ból w tym samym miejscu.
Moje pytanie: jak mogę dobrze wyleczyć ten staw? Może to być zbicie czy jakaś inna przyczyna? Za wszelkie rady i informacje dziękuję :)
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
W przedstawionej sytuacji wskazana jest wizyta u ortopedy. Nieustępowanie dolegliwości bólowych po pierwszym urazie powinno skłonić Cię do wizyty u specjalisty. Zabezpieczenie palca w przypadku odbywania regularnych treningów nie jest wystarczające. Niewątpliwie powinnaś wykonać RTG dłoni w celu wykluczenia złamania czy pęknięcia kości palca. Konieczne jest ustalenie zakresu ruchów w stawie.
Jeżeli w ostatnich dniach doszło do ponownego urazu palca, myślę, że nie powinnaś zwlekać z wizytą u ortopedy. Ze względu na długi czas oczekiwania na konsultację specjalistyczną oraz świeży uraz możesz również zgłosić się na ostry dyżur ortopedyczny, gdzie na miejscu zostaną wykonane wszystkie niezbędne procedury medyczne. Konieczne jest ustalenie zakresu ruchów w stawie.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Hmm nie wiem nawet czy jest ortopeda u mnie w miasteczku.. Dziś udałam się do lekarza rodzinnego, a on pokierował mnie na RTG które wykazało, że kości ani stawy palca nie są uszkodzone. Dostałam maść Butapriazol, a palec mam usztywniać.

Po ostatnim urazie ból był silniejszy, na początku zakres ruchów również mały, nie mogłam prostować palca. Po dobie bardzo ciężko i powoli, ale zginam i prostuje palec prawie do końca. W stawie podczas ruchów odczuwam jakby dwie kostki o siebie się omykały.Nadal jest opuchlizna i zaczerwienienie.
Dziękuję za odpowiedź, SzklanaDama
 

merry151

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Podstawa to dobra rehabilitacja i musi za to się zabrać ktoś kto na tym się zna...Mam dobrego rehabilitanta w Gdańsku wrzeszczu, jak chcesz udzielę informacji więcej na priv, o ile jesteś z okolic 3miasta. pozdrawiam
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Liczyłabym jeszcze na małą podpowiedź co dalej z tym palcem robić? Mam przerwę w grze od prawie 4tygodni, przy lekkim wyginaniu palców bądź podnoszeniu czegoś ciężkiego nadal czuje dyskomfort w tym stawie, to miejsce jest też grubsze lecz nie opuchnięte, a wizja rehabilitacji średnio mnie przekonuje. Mógłby się jeszcze ktoś wypowiedzieć na dany temat? Czy na razie nie grać i patrzeć jak się będzie zachowywał dany staw czy udać się do lekarza znów?
Nie ukrywam, że zależy mi, aby nie zbić go znów i nie mieć długiej przerwy od gry.

SzklanaDama
 
Do góry