Zawodówka a szkoła kosmetyczna

nomado

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2015
Posty
23
Punkty reakcji
0
Jesli nie szkoła, to nie widzę problemu aby samemu się uczyć w danym kierunku, nawet bez kursów. Byłem na kilku z pracy i tą samą wiedzę, która była tam oferowana, mógłbym spokojnie odkopać w Internecie. Trzeba tylko chcieć.
 
S

szyszana

Guest
Hehe... nie wszystkiego da się uczyć na takich zasadach. Po prostu ktoś musi oceniać to co robisz, bo wygląd efektu to nie wszystko, liczy się również jego jakość, a może nawet ma on jeszcze większe znaczenie?
 
K

KamilKA01

Guest
Niektóre szkoły kosmetyczne potrafią naprawdę profesjonalnie przygotować do zawodu kosmetyczki, wizażystki czy stylistki, lepiej niż zawodówka, zawodówki ograniczają się do minimum a np w Artystycznej Alternatywie mam naprawdę sporo dodatkowych ciekawostek, technik, możesz iść też na charakteryzację lub dziennikarza mody, jest dużo więcej możliwości i poziom o niebo lepszy
 
S

szyszana

Guest
Ale ja o tym dokładnie piszę. Beauty Lux w Warszawie nauczyło mnie zawodu, a tego samego nie zrobiły studia w przypadku moich koleżanek. Tak więc jak dla mnie sama idea studiowania wyłącznie dla papierka jest stratą czasu. Kariery z tego nie będzie.
 
S

szyszana

Guest
Lepiej zrób szkołę kosmetyczną, później uzupełnisz to o szkolenia zawodowe z konkretnych tematów i będziesz mogła nawet własną działalność rozpocząć. Oczywiście od razu nie będzie idealnie, ale po tych kilku miesiącach powinnaś mieć, już niezłą bazę klientek.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Szkolenie zawodowe robisz w beauty lux, tam powinni Cię przygotować do pracy i rzeczywiście cele zrealizujecie, ale to wszystko musi wymagać pracy. Osobiście mocno się zaangażowałam w to, aby odnieść sukces w zawodzie, tylko że to przecież takie klasyczne, podstawowe kroki, prawda?
 

kasia393

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja na początku z zaczęłabym od zrobienia technika z kosmetyki w jakiejś szkole policealnej (Cosinus albo coś innego). Wiem ze w Cosinusie mozesz zrobic to za darmo, w innych nie mam pojęcia
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Bardzo dobre szkolenie srobisz sobie w beauty lux - długi program, mnóstwo konkretów i właśnie czymś takim warto się zainteresować. Pewnie, że pracy jest mnóstwo, ale to właśnie w taki sposób zdecydowanie najłatwiej dochodzi się do wszystkiego. Po prostu ciągła praca nad rozwojem i zaangażowanie. Tyle.
 

kasia393

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
Szkolenia dobre są może dla mających ogólną wiedze w temacie. Poza tym kosztują nie mało.
Dla rozpoczynajacych przygode z kosmetyką idealnym rozwiązaniem wydają się być szkoły policealne.
Nie wszystkie policealki mają taki kierunek darmowy, ale istnieją takie co tak, np Cosinus, gdzie jeszcze?? nie orientowałam się
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Pamiętajcie, że kluczowe znaczenie mają tak naprawdę podstawy - a szkoleniami można się nauczyć znacznie więcej niż po kilku latach na studiach. Poza tym - wiedza jest w takim wypadku przede wszystkim praktyczna, nie koncentruje się na bzdurach, które totalnie pozbawione są znaczenia i właśnie na takie kwestie powinno się przede wszystkim zwracać uwagę.
 

olalola

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2017
Posty
16
Punkty reakcji
1
No własnie. Na szkoleniu wrzucają CIę na głęboką wodę, a w szkole policealnej uczysz się wszystkiego od podstaw, więc dopiero wtedy masz porządne podstawy do dalszej pracy nad sobą. jeśli chodzi o kosmetykę, to Cosinus jest całkiem w porządku :)
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
W beauty lux coś takiego zrobicie - wystarczy zdecydowanie do pracy. Kosmetyczka wymaga czasu. Nie zrobicie tego z dnia na dzień, nad wszystkim trzeba pracować, każda technika wymaga dopracowania, ale w taki sposób właśnie dochodzi się na wysoki poziom. Kosmetyczką od razu z dnia na dzień nigdy nie zostaniecie - dopiero czas pozwala dopiero dopracować umiejętności.
 

agaa10

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
ale męczycie te szkolenia xD wszystko jest dla ludzi. kto co potrzebuje ten to wybiera. czasem lepsza policealna, czasem szkolenia. proste. ja zaczęłam np od cosinusa, a na ostatnim semestrze planuje też zapisać się na kursy
 

olalola

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2017
Posty
16
Punkty reakcji
1
@ kastel piszesz że należy włożyć w to dużo pracy i z dnia na dzień nic się nie zrobi. no to chyba sobie przeczysz.... bo to na ogół szkolenia trwają baaardzo krótko, a ilośc wiedzy jest tak duża że trudno zapamiętać szczegóły które w tej pracy akurat są bardzo ważne. to właśnie w cosinusie i szkołach policealnym moim zdaniem warto robić kosmetykę... bo masz dużo praktyki i uczysz się tego przez dłuższy czas
 

emiika

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2017
Posty
13
Punkty reakcji
0
lepsze dwuletnie studium niż 3-4 dniowe szkolenie. tym bardziej że za szkolenie zapłcisz "kupe" kasy, a policealna jest darmowa, tzn wiem ze cosinus jest. wtedy przez dłuższy czas uczysz się pewnych rzeczy i wszystko dobrze Ci się utrwala
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Szkolenie zawodowe z jednego zagadnienia np. z paznokci, trwa kilka tygodni, więc czego można się nauczyć przez 3-4 dni szkolenia, obejmującego wiele zagadnień? Moim zdaniem absolutnie niczego, ale to już sobie sami oceniajcie. Czy nie szkoda czasu na naukę czegoś, co nie przyniesie żadnych profitów?
 

emiika

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2017
Posty
13
Punkty reakcji
0
a gdzie robią 3-4 dniowe szkolenia obejmujące wiele zagadnień ?
każdy może mieć swoje zdanie na te tematy i ja jestem za pójściem w pierwszej kolejności do szkoły policealnej a później zrobieniem jakiegoś kierunkowego szkolenia.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
To za mało. Musisz mieć minium 2 tygodnie całodziennej nauki, bo w przeciwnym wypadku nie będzie efektów. Zagadnień związanych z kosmetyką jest naprawdę bardzo dużo, to wszystko trzeba przerobić, bo w przeciwnym wypadku, zwyczajnie niczego się nie nauczycie. Tutaj przecież nie chodzi o zwyczajnie zyskanie papierka.
 

emiika

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2017
Posty
13
Punkty reakcji
0
no dokładnie. kilkudniowa nauka nic nie da, więc zrobienie technika usług kosmetycznych jak dla mnie jest dobrą opcją. przez dwa lata, regularnie chodzisz na zajęcia i co ważne poznajesz nie tylko teorie ale przede wszystkim praktykę !
w dzisiejszych czasach papierek pracy nie zapewni, bo potrzebne są odpowiednie umiejętności, dlatego warto wybrać szkołę gdzie dobrze uczą i przekazują wiedzę. ja poszłam do cosinusa i jestem zadowolona. kosmetyczka przed dwa lata z głowy :D
 
Do góry