zatruty ząb..

smerfetka0099

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Zwracam sie do Was z pytaniem które mam nadzieje, ze troche mnie uspokoi.

Około tygodnia temu byłam u stomatologa z bólem zęba.
Dentystka zdjęła starą plombę , wyczyściła i powiedziała ze założyła opatrunek i zatruła zęba.
Mam zgłosić sie na początku lipca do leczenia kanałowego.

Jestem straszną panikarą, przy ostatniej wizycie omal nie odjechałam.

Chciałabym spytać na czym dokładnie polega leczenie kanałowe i jak bolesne ono jest, oraz ile wizyt jeszcze mnie czeka z tym zebem u dentystki. ?


Z góry dziekuje.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Leczenie kanałowe jest stosowane, gdy konieczne jest usunięcie miazgi zęba, czy to ze względu na jej nieodwracalne zmiany czy też obumarcie miazgi. Miazga zęba może obumrzeć w wyniku infekcji bądź też w następstwie leczenia stomatologicznego z użyciem silnych leków. Zdarza się, że do nieodwracalnych zmian w miazdze zęba dochodzi także w następstwie paradontozy. Usuwanie miazgi zębowej może okazać się konieczne jeżeli dochodzi do zapalenia tkanek u podstawy korzeni zęba. Zmiany zapalne w tych okolicach a także zmiany pod zębem są nie tylko bolesne ale zagrażają zdrowiu i mogą wymagać usunięcia zęba. Najczęściej alternatywą jest usunięcie miazgi zęba podczas leczenia kanałowego i próba leczenia zmian przy zastosowaniu środków bakteriobójczych i bakteriostatycznych.

Ząb jest odpowiednio znieczulany przed zabiegiem, także leczenie jest bezbolesne.
 
Dołączył
3 Wrzesień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
to ja rowniez mam pytanie. czy na drugiej wizycie kiedy bedzie usuwana miazga , tez zostanie podane znieczulenie?
 
Dołączył
3 Wrzesień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
witam, wczoraj zakonczylam leczenie kanalowe zeba.
dzis jestem juz ponad dobe po leczeniu. jednak czuje bol zeba, nie jest to silny bol ale jest.
stad rez moje pytanie, czy mial ktos taki przypadek i czy jest to normalne ?
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Tak. U mnie w jednym przypadku ból trwał około tygodnia. Nie rozstawałem się w tym czasie z tabletkami przeciwbólowymi.
 

lightinside

Bywalec
Dołączył
4 Marzec 2012
Posty
352
Punkty reakcji
38
Wiek
32
Miasto
pod krą...
U mnie nie działały tabletki, ale może dlatego że na mnie nigdy nie działają chyba że na ból brzucha
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Leczenie zęba kanałowo:

1. Otwarcie zęba, oczyszczenie go wewnątrz i zatrucie go - obowiązkowo pod znieczuleniem.
2. Wyciągnięcie nerwów, oczyszczenie, włożenie opatrunku, zaklejenie - trzeba uważać bo to delikatne jest, nie jeść twardych rzeczy itp.
3. Kolejne wyczyszczenie i sprawdzenie czy wszystko jest ok, jeżeli jest ok, to korzeń zęba, każdy kanał, zamyka się masą na stałe a na górę ząbka daje się słabszą masę, kolejny opatrunek, ponieważ masa jaką zalewane są korzenie puchnie/pęcznieje aby uzupełnić całkowicie kanały.
4. Usunięcie tymczasowego opatrunku i wstawienie pląby.

Przy takim leczeniu to najbardziej mnie portfel bolał :D
A leczyłem tak 4 zęby.


A i jeszcze jedna sprawa, po zatruciu ząb nie ma prawa boleć dłużej niż 1-2 dni, jeżelu boli dłużej to natychmiast trzeba zgłosić się do dentysty.
 
K

kargin

Guest
Miałem to samo, ale 5 lat temu - wtedy leczenie zęba kosztowało 600 złotych. Od tamtej pory zmieniłem pastę na ajonę, co 3 miesiące zmieniam szczoteczkę, zęby myję 3 razy dziennie metodą wymiatania - efekty są pozytywne, bo od tamtej pory nie miałem leczonego ani jednego zęba i z tego względu jestem naprawdę zadowolony ;-)
 
Do góry