Zatkany nos u dziecka

D

Dobrawa

Guest
Jak radzicie sobie kiedy dziecko ma zatkany nos? Macie jakieś sprawdzone sposoby , korzystacie z aptekowych rzeczy czy raczej walczycie sami ? Z dzieckiem cięzko walczyć z katarem, bo wszyscy wiemy jak niechętnie dają sobie coś zrobić przy nosku.
 

pawso44

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2015
Posty
111
Punkty reakcji
3
U nas pomagają inhalacje, nacieranie dziecka przed snem, wspomagająco też dajemy pyramidonek zatkany nosek. Dobrze odtyka nosek i ma niezły skład (wyciąg z tymianku, który jest naturalnym antybiotykiem)
 

gadułka34

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
W sumie nie głupia opcja z tym pyramidonkiem do picia. Dzieci nie znoszą jak im się coś wpuszcza do nosa.
 
D

Dobrawa

Guest
Nie znam tego płynu. Pyramidonek widziałam kiedyś tabletki na gardło, ale nie na katar. Mówisz o tym ?

pol_pl_PYRAMIDONEK-ZATKANY-NOSEK-I-DROGI-ODDECHOWE-Plyn-100ml-47069_1.jpg
 

milcia88

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
60
Punkty reakcji
1
chyba są dwa produkty. Zatkany Nosek i Gardelko. Ostatnio wpadła na pomysłi poztawił karmelki przedszkolance bo moa córka uwielbia chorowac na gardło w lato :) jak tylko się skarżyła przedszkolanka dawał jej karmelka. Akcja wyszła jakby ją częstowała cukierkami. Sytuacja win win :) smacznie i skutecznie!
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
U mnie w aptece jest jeszcze temperaturka. A czy jest więcej rodzajów, to można spytać aptekarza.
 
D

Dorka123

Guest
Od 4 roku życia? Muszę sobie zapisać w razie czego, bo moje dzieci to absolutnie nie lubią, kiedy czymś im się do nosa psika.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Zwiększ dawkę, to sama będziesz mogła zastosować w razie problemów ze zdrowiem.
 
A

Amber27

Guest
Ja tez dziecku podaję pyramidonek kids na katarek. Mały nie pozwala nic zakropić sobie do noska. Wierci się i wyrywa. A pyramidonek łatwo przyjmuje.
 
D

Dorka123

Guest
no to i my jesteśmy po pierwszych próbach ;) na pewno syrop jest wygodniejszy w stosowaniu niż kropelki do nosa. Co do skuteczności to też ok, katar szybko minął i młody sie nie męczył
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
Fajny na katar jest nozitix, lepszy niż sól fizjologiczna i też bezpieczniejszy niż te wszystkie spraye obkurczające, bo ma naturalny skład i nawet dla malucjów się sprawdzi, syn go polubił też dizęki temu że po zapsikaniu nie ma dziwnego smaku w ustach tylko jak to mówi słodki
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Szukam właśnie jakiegoś dobrego specyfiku dla swojej córeczki, poszła do przedszkola i co chwila wraca z katarem. Napisałaś że jest w sprayu co bardzo mi się spodobało bo w kroplach odpada, mała nie daje sobie nic wkraplać do noska. Tylko mam pytanko od jakiego wieku można go stosować?
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
Z tego co mi powiedziano w aptece to można od drugiego roku życia, więc spokojnie możesz dać :) ten spray daje bardzo delikatny strumień więc myślę że Twojej córci przypasuje
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Dziękuje. Miałaś racje świetnie się sprawdził. Moja mała daje sobie psinkąć do noska wreszcie bez problemów. Sama go spóbowałam bo zdziwiłam się jak powiedziała że dobre :D Faktycznie ma taki słodkawy smak, a co najważniejsze spi teraz spokojnie bo ma nawilżony nosek :)
 
Do góry