Zaświadczenie o niekaralności.

Tidon

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2011
Posty
26
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Witam.

Chciałbym zaczerpnąc informacji na temat tego, czy dostane zaświadczenie o karalności Mimo, że w połowie 2011r dostałem karę odróbek 8 mscy, za nieumyślne paserstwo. Świstek potrzebuje do pracy. Czy jest szansa, że go otrzymam, czy nie warto wydawać na niego pieniędzy?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Musisz się dowiedzieć co jest karą a co nie. Z tego co mi wiadomo np kara grzywny nie jest traktowana jako coś co przekreśla Twoją niekaralność. Zresztą teraz nie trzeba płacić za oświadczenie tylko składasz pracodawcy pismo, lub on sam Ci powinien takie pismo dać które podpisujesz że jesteś nie karany i 50zł zostaje Ci w kieszeni, ale tak jak mówię trzeba sie dowiedzieć jak traktowane są roboty publiczne.
 

Tidon

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2011
Posty
26
Punkty reakcji
3
Wiek
33
No właśnie świstek jest potrzebny do pracy za granicą i muszę już go mieć gotowego.. razem z tym śmiesznym znaczkiem za 50zł..
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
żeby otrzymac "czysty świstek" kara musi ulec zatarciu - można to przyspieszyć składając wniosek (pogoogluj z pytaniem o wniosek o zatarciu przestępstwa)
 

Luka Wars

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2013
Posty
159
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Lublin
Z tego co wiem, za rządów Tuska zniesiono ten obowiązek. Pracodawca nie może wymagać od ciebie urzędowego zaświadczenia (zwłaszcza, że te kosztuje). Powinno wystarczyć zwykłe zaświadczenie, w ostateczności, jeżeli pracodawca dociekliwy, niech sam wysyła zapytanie do rejestru.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
w przypadku instytucji publicznych taki obowiązek nie został zniesiony, w instytucjach/firmach prywatnych nigdy taki nie istniał (poza kilkoma branżami)
 
Do góry