Żarówki LED-owe

Maxio99

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Czy ktoś spotkał się z taką formą oświetlenia, jak sprawdzą się w domu ?
Zastanawiam się nad drobną wymianą na stancji żeby trochę na prądzie oszczędzić i nie wiem czy gra jest warta świeczki,
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Sprawa się ma tak
Zwykła żarówka 60W kosztuje ok 2zł, są nadal dostępne mimo, że niedostępne :)
Ledowa 9,5W w przeliczniku na zwykłą żarówkę ma moc 50W kosztuje ok 60zł, ma już gwint edisona, nie potrzebuje jakiegoś tam zasilacza wkręcasz i świecisz.
Swietlówka pobiera znacznie większy prąd przy rozruchu więc do kibelka nie wkręcaj, ale ogólnie 12W świetlówka równoważy się z "mocą świetlną" podanej wyżej ledowej. Jej koszt ok 40 zł.
Ceny z cennika Philipsa, wiadomo cena i jakość.
 

Maxio99

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wygodna sprawa że nie trzeba nic nowego dokładać, dokręcać itp i po prostu od razu działa ;)
A jak będzie z żywotnością LED-a ? Większa niż żarówki żarnikowej ?
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Tanie made in china na pewno nie będą świecić długo, no włąśnie można na nich spodkać przekłamane jak to nazwałem wcześniej "moce świetlne" nawet czasami o 80% rzeczywistej mocy. Producenci podają że LEDy świecą ok 10000h (czasem podają nawet 50000h), z klasycznymi wolframowymi jest tak, że im częściej się je załącza tym szybciej się "palą" oczywiście czas świecenia też ma znaczenie. Zywotność ledów jest raczej porównywalna z żywotnością świetlówek.
 

Maxio99

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
No to i tak o wiele lepiej niż z żarówkami to wszystko wypada, 10000h to całkiem sporo czasu świecenia non-stop. Rok i trochę.80% zawyżenia to dosyć poważna sprawa... Może w kraju czegoś lepszego się uda doszukać niż u chińczyków.
 

AudiTor

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Polecam sklep z żarówkami LED i taśmami LED - sklep.ledsgroup.pl
Kupowałem tu niejednokrotnie więc ofertę żarówek uważam za sprawdzoną i godną polecenia!

Pozdrawiam!
 

eddekk

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
według mnie ledy sprawdzają się w domu jak najbardziej, a co do dużego poboru światla przy włączaniu świetlówek to mit. Nowoczesne potrzebują kilku sekund być świecić pełną mocą,
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Robiłem na laborkach na studiach pomiary jak znajdę to zamieszczę wyniki. Były to świetlówki najbardziej popularne, co prawda było to dwa lata temu i technika poszła do przodu, ale ja w domu mam takie, które potrzebują niecałą minutę na maksymalne rozświetlenie.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
No ja tez mam taka jedna, ale mnie się ta minuta ciągnie jak wieczność, chyba zamienię na jakąś ledową, tylko nie wiem jakiej firmy wybrać.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Ja posiadam w jednym z pokojów w domu taki typ żarówek i ... powiem tak: jeśli chce się zwyczajnie posiedzieć, pooglądać tv, coś zjeść, wypić, pogadać itd. to super rozwiązanie, no bo taniej. Natomiast jeśli ktoś chciałby przy takim oświetleniu coś napisać czy przeczytać no to jest już trochę problem, bo oświetlenie jest chyba trochę za słabe.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Mi ktoś opowiadał ostatnio, że jego znajomy pozamieniał większość żarówek na ledowe, a teraz je wywala i z powrotem zmienia na zwykłe bo sądzi, że musi przez nie teraz nosić okulary. Więc coś w tym jest.
 

eddekk

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
może to zależy od producenta i parametrów. Mam lampę taką na biurko ze świetlówką i bardzo dobrze i jasno świeci, więc na świetlowki nie mogę narzekać. Tym bardziej że tak jak mówiłem praktycznie po kilku sekundach świeci jasno
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Ja też miałem kiedyś ze świetlówką lampkę biurkową, ale strasznie mi oczy męczyła i zamieniłem na taką z żarówką halogenową. Bardzo fajna ciepła barwa.
 

eddekk

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
No ja tez mam taka jedna, ale mnie się ta minuta ciągnie jak wieczność, chyba zamienię na jakąś ledową, tylko nie wiem jakiej firmy wybrać.
aż zerknąłem na moją ledową - moja jest active jet
co do tego czy lepsze halogeny czy ledy - może efekt zmęczonych oczu nie zalezy od rodzaju a raczej od parametrów?
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
aż zerknąłem na moją ledową - moja jest active jet
co do tego czy lepsze halogeny czy ledy - może efekt zmęczonych oczu nie zalezy od rodzaju a raczej od parametrów?
Uściślając porównywałem halogen do świetlówki, a nie do LED.
Efekt zmęczonych oczów niewątpliwie zależy od barwy oraz świetlistości, ale przede wszystkim od częstotliwości migotania. Można zauważyć, że w przemyśle nie stosuje się świetlówek do oświetlania hal tam gdzie występują maszyny obracające się, a więc silniki gdyż może wystąpić zjawisko stroboskopowe powodujące wrażenie że maszyna jest zatrzymana lub obraca się z mniejszą prędkością.
Ledy (tańsze) też migają, zależy to od składowej zmiennej wyprostowanego napięcia (która wpływa na tętnienia) czyli jeśli producent zastosuje lepsze układy prostownicze lub zastosuje dławik wyjściowy możliwe jest uzyskanie ciągłego światła.
Żarówkę halogenową, jak sama nazwa wskazuje posiada żarnik (o dużej bezwładności) przez co powoduje utrzymanie stałości strumienia świetlnego.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Może Twój znajomy powymieniał żarówki na jakieś chińskie podróbki i teraz narzeka. Światło musi być dobrej jakości, to nikomu nie zaszkodzi. Znajomi mają także od active jet i sobie chwalą.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
W przypadku żarówek ledowych cena idzie w parze z jakością iiii... marką (Philips, Osram).
Nie wiedziałem że activ jet progukuje świecidełka.
 

magdalejana

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Rzeszów
grzechuu1990 napisał:
W przypadku żarówek ledowych cena idzie w parze z jakością iiii... marką (Philips, Osram).
Nie wiedziałem że activ jet progukuje świecidełka.
Dokładnie tak - cena idzie w parze z jakością ! Warto więcej zainwestować na początku żeby później móc na tym zaoszczędzić. Ja tak właśnie zrobiłam w moim mieszkaniu, mam zamontowane wszędzie ledy i jest to najlepsze co mogłam zrobić :) Zresztą na stronie sklepu w którym robiłam zakupy jest bardzo prosty i fajny kalkulator w którym możecie policzyć ile zaoszczędzicie kupując ledy proszę - http://i-ledy.pl/
 
Do góry