Zarobki sporotowców i nie tylko.

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Jako człowiek lewicy jestem zbulwersowany wysokością zarobków sporotowców, aktorów, elity biznesmenów etc.

Ludzie ci, według informacji podawanych w mediach zarabiają niewyobrażalne dla zwykłych śmiertelników kwoty.
Jaskrawym przykładem są tu zarobki zawodowych piłkarzy.

Cóż oni robią zawodowo? Biegają po boisku i kopią piłkę.

Jakie jest ryzyko kalectwa / śmierci
związane z ich pracą? Praktycznie żadne.
Jak to ryzyko ma się do pracy takich ludzi takich jak: strażacy, policjanci, wojskowi, lekarze od chorób zakaźnych etc? Każdy chyba zna odpowiedź na te pytania.

Jakie są zarobki piłkarzy zawodowych (że będę trzymał się tego przykładu)?

Nieludzko wysokie !

Kiedyś robiłem takie przeliczenie statystyczne ile za każde kopnięcie piłki zarabia przykładowo jakiś zawodnik Barcelony albo Realu M. na treningu/w meczu?
200 złotych za jedno kąpnięcie piłki !


A w tym czasie: znaczna część Afryki głoduje
, nieomal we wszystkich krajach świata żyją bezdomni, ubodzy etc.


Opisane wyżej fakty uważam za nieludzkie, niezdrowe i bulwersujące !

Takie są moje refleksje w tym obszarze.

Zapraszam do dyskusji w tym temacie.


P o Z d R a W i A m
S e R d E c Z n I e
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jest bardzo proste rozwiązanie. Zostań piłkarzem Realu Madryt i oddaj całe swoje wynagrodzenie ludziom z Afryki.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 271
Punkty reakcji
196
Jest bardzo proste rozwiązanie. Zostań piłkarzem Realu Madryt i oddaj całe swoje wynagrodzenie ludziom z Afryki.
Zajrzyj na ten temat.

Moim zdaniem teza postawiona przez tego forumowicza że polska reprezentacja gra źle odkąd Polacy zaczęli grać w zagranicznych klubach jest mega-głupia.

Co więcej można odnieść wrażenie że w tym czasie Polacy wyjeżdżali do lig słabszych niż liga polska.


Wydaje mi się że forumowicz wiele rozrywki swymi wpisami tutaj dostarczy.
 

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Jest bardzo proste rozwiązanie. Zostań piłkarzem Realu Madryt i oddaj całe swoje wynagrodzenie ludziom z Afryki.


Drogi Kolego - mam 53 lata więc raczej już piłkarzem nie zostanę - ale a i owszem a i tak - trzeba wspierać biednych i potrzebujących - jestem za!

P o Z d R a W i A m
S e R d E c Z n I e
 

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Zajrzyj na ten temat.

Moim zdaniem teza postawiona przez tego forumowicza że polska reprezentacja gra źle odkąd Polacy zaczęli grać w zagranicznych klubach jest mega-głupia.

Co więcej można odnieść wrażenie że w tym czasie Polacy wyjeżdżali do lig słabszych niż liga polska.


Wydaje mi się że forumowicz wiele rozrywki swymi wpisami tutaj dostarczy.


Szanowny Panie "Kibic_Polski" - Pan już deklarował, że poddajesz Pan temat "repra w latach PRL i teraz" - widzę, że jednak Pan nie może powstrzymać od swoich wpisów okraszonych agresją słowną ("jest mega-głupia").

Niezmiennie proponuję Szanownemu Panu skupić sie na argumentach merytorycznych a nie na agresji słownej!
 

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Szanowny Panie "Kibic_Polski" - taka darmowa lekcja nauki n-etyki dla Szanownego Pana (zapewne to się Panu przyda!)

Jeśli piszesz Pan o wpisie innego użytkownika "jest mega-głupia" - to co to oznacza:
  • nie masz Pan argumentów merytorycznych tylko uzywasz Pan agresji słownej w myśl zasady: Ja mam racje bo ......... moje argumenty są moje..... - z takimi wpisami nie dyskutuję bo to ...... (dośpiewaj Pan sobie czemu ...)
  • jak napiszesz Pan: "nie zgadzam się z wpisem użytkownika X "(tu cytat: ....) bo ....... i tu przedstawiasz Pan argumenty - to ........ - proszę bardzo - bardzo chętnie podejmę dyskusję MERYTORYCZNĄ a nie inwektywną !

PS.
Szanowny Panie "Kibic_Polski" - bardzo doceniam to, że lansujesz Pan mój punkt widzenia promując swoimi wpisami moje poglądy zawarte w wątku:

Naprawdę - bardzo doceniam tą darmową promocję jaką Pan Szanowny prezentuje wobec mojego wątku!
Tak trzymać !
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 419
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ta osoba tym temacie to
Partia razem bo tylko taka
Osoba może być oburzona realną
Pracą którą wykonują piłkarze.
Tylko taka osoba nie wie że
Czarni nie są zdolni do stworzenia
Cywilizacji i jedynie co robią to
Zbierają pieniądze od świata na
Aborcję i leki na HIV i żadnym
Kraju na świecie nie ma tylu
Chorych na to i niech ta osoba
Sama rozdaje połowę swojego
Majątku tym osobą.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 271
Punkty reakcji
196
nie masz Pan argumentów merytorycznych tylko uzywasz Pan agresji słownej w myśl zasady: Ja mam racje bo ......... moje argumenty są moje..... - z takimi wpisami nie dyskutuję bo to ...... (dośpiewaj Pan sobie czemu ...)
Nie musi forumowicz ze mną dyskutować. To nie byłby dla mnie powód do dumy.
Argumenty merytoryczne tak?
Dobra teoria zgadza się "do przodu" czyli 1974 1978 1982 ale też "do tyłu" skoro czynnik decydujący zdaniem forumowicza występuje.
Moim zdaniem ten czynnik występuje bo polscy piłkarze tak jak w roku 1974 tak i w 1970 1966 oraz 1962 grają tylko w polskich klubach.
Mam nadzieję więc że forumowicz wyjaśni pozostałym forumowiczom jakie miejsca zajęła reprezentacja naszego kraju w kopanej w mundialach 1970 1966 1962.
No bo jak forumowicz twierdzi sukcesy polskiej reprezentacji wynikają stąd że Polacy grają tylko w Polsce.
To czemu ich nie było?
Staram się jak mogę żeby debila nie nazwać debilem ale forumowicz mi w tym nie pomógł!
 

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Panie "Kibic_Polski" - bardzo grzecznie (jak zwykle) odpowiadam:

"Staram się jak mogę żeby debila nie nazwać debilem ale forumowicz mi w tym nie pomógł!"

- Drogi Panie "Kibic_Polski" posuń się Pan dalej z tymi inwwektywami a poniesiesz Pan bardzo poważne konsekwencje - zobaczysz Pan jakie!

Na wątku napisałeś Pan:
"Jeżeli forumowicz jeszcze raz przytoczy liczbę polskich piłkarzy grających zagranicą w 1974 roku to będzie to oznaką do zakończenia dyskusji."


Odpowiadam Panu:


  • czy chcesz być Pan cenzorem tego forum?
  • czy chcesz Pan decydowac o tym co może napisać inny użytkownik a jakich argumentów nie może uzyć?
  • marzy się Panu powrót do czasów PRL - jedynie słusznych racji i instytucji cenzora?


P o Z d R a W i A m
S e R d E c Z n I e
 

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Ta osoba tym temacie to
Partia razem bo tylko taka
Osoba może być oburzona realną
Pracą którą wykonują piłkarze.
Tylko taka osoba nie wie że
Czarni nie są zdolni do stworzenia
Cywilizacji i jedynie co robią to
Zbierają pieniądze od świata na
Aborcję i leki na HIV i żadnym
Kraju na świecie nie ma tylu
Chorych na to i niech ta osoba
Sama rozdaje połowę swojego
Majątku tym osobą.


Pan_K - pisałem już kilka razy kiedy zacznę odpowiadać na twoje wpisy.


P o Z d R a W i A m
S e R d E c Z n I e
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 271
Punkty reakcji
196
Forumowicz nie ma żadnych argumentów a nawet nie uzasadnił swojej teorii.
Być może zwierzę zwane osłem wie że swoją teorię trzeba udowodnić.
Że ten obowiązek spoczywa na autorze teorii nie na jego adwersarzu.
Faktycznie forumowicz nie jest osłem!
Pan_K - pisałem już kilka razy kiedy zacznę odpowiadać na twoje wpisy.
Nawet pan k sens mojego wpisu zrozumiał ale forumowicz chce udowodnić że jest "inteligentny inaczej"
Udaje się!
 

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Szanowny Panie "Kibic_Polski" - odpowiadam:

"Być może zwierzę zwane osłem..."
- igraj PAN dalej - na razie robisz to Pan nawet dość inteligentnie - w pewnym momencie przekroczysz Pan granice i wtedy zobaczysz Pan jakie konsekwencje poniesiesz.

Wcześniej czy później się Pan wykrzaczysz - "mam o tym przekonanie graniczące z pewnością" !


P o Z d R a W i A m
S e R d E c Z n I e
 

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Forumowicz nie ma żadnych argumentów a nawet nie uzasadnił swojej teorii.
Być może zwierzę zwane osłem wie że swoją teorię trzeba udowodnić.
Że ten obowiązek spoczywa na autorze teorii nie na jego adwersarzu.
Faktycznie forumowicz nie jest osłem!
Pan_K - pisałem już kilka razy kiedy zacznę odpowiadać na twoje wpisy.
Nawet pan k sens mojego wpisu zrozumiał ale forumowicz chce udowodnić że jest "inteligentny inaczej"
Udaje się!

Szanowny Panie "Kibic_Polski" - odpowiadam:

"Forumowicz nie ma żadnych argumentów a nawet nie uzasadnił swojej teorii".

- nie chcę mi się Pana przekonywać bo i tak nic do Pana nie trafia !

Szkoda mi czasu na pukanie po klawiszach, żeby coś do Pana dotarło bo to jałowa robota!


P o Z d R a W i A m
S e R d E c Z n I e
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
Zarabiają dużo, bo przynoszą duże zyski. Inaczej nikt by im tyle nie zapłacił.
Niemal każdy może się wyuczyć na zwykły zawód. Dobrym artystą czy sportowcem zostają nieliczni. Słusznie dużo zarabiają, bo w stresującej codzienności przynoszą ludziom odskocznie, która jest bezcenna.
 

Tatiana134

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2023
Posty
7
Punkty reakcji
1
Zarabiają dużo, bo przynoszą duże zyski. Inaczej nikt by im tyle nie zapłacił.
Niemal każdy może się wyuczyć na zwykły zawód. Dobrym artystą czy sportowcem zostają nieliczni. Słusznie dużo zarabiają, bo w stresującej codzienności przynoszą ludziom odskocznie, która jest bezcenna.
zarabiają dużo ponieważ jedynym dochodem jestesmy my, widzowie którzy oglądaja te mecze i czy kupują bilety i rózne inne. Gdyby nie MY czyli wszyscy co ogladaja ich to nie było by tak glosno o nich i tyle. Całą kase maja z nas
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
Przecież właśnie to napisałam- jakie zyski generują, tyle zarabiają...
Mnie ich zarobki nie bolą wcale. Niech sobie zarabiają. Odskocznia, pozytywne emocje jakie zapewniają, są bezcenne. A oni urodzili się z rzadkim darem, którego nie można się wyuczyć jak np. medycyny. Poza tym z lekarzem/prawnikiem/itp. ludzie szukają kontaktu kiedy muszą i chcą by był jak najrzadszy. Gdy o artystów i sportowców chodzi jest odwrotnie.
Na marginesie dobry lekarz i prawnik też zarabia krocie.
W zawodach fizycznych, gdzie nie trzeba się dużo uczyć ta płaca jest odpowiednio mniejsza- łatwa zastępowalność. Rośnie jeśli praca jest obciążona dużym ryzykiem i trudniej znaleźć kandydatów. Choć częściej po prostu zawiera wtedy przywileje- np. wcześniejszą emeryturę, a w razie uszkodzenia zdrowia jest odszkodowanie, które jednak przeważnie trzeba sobie wywalczyć w sądzie.
To są logiczne o dziwne, że kogokolwiek dziwi.
Sportowcy i artyści często działają charytatywnie. Podobnie jest z przedsiębiorcami, którzy robią to nie do końca z altruistycznych pobudek. Otrzymują z tego tytułu ulgi.
 

Totokutunio

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2023
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ostatnio też się nad tym zastanawiałam. Ale nie ma wielu piłkarzy, którzy zarabiają miliony.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 333
Punkty reakcji
79
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Raczej każdy sportowiec, Drodzy ludzie ma dobre zarobki za uprawianie sportu.
Ale nie do końca tak jest.
Bo to zalezy od zdobywanych punktów, pozycji i szczęścia. W sporcie musi być sporo też szczęścia i tzw. "fartu".
Jeśli sportowiec ma szczęście, ma fart i zdobywa dobre punkty, a tym bardziej wygrywa jakieś zawody, w różnej dyscyplinie sportowej, to zarabia najlepszą kasą.
Ale są sportowcy ( tak jak w piłce nożnej i skokach narciarskich ), którzy, pomimo lat treningów i pracy wysiłkowej nigdy nie zdobyli wysokiej pozycji i nie osiągnęli dobrych punktów i wygranej.
Są takie reprezentacje w piłce nożnej, których nie brakuje na świecie, które nigdy nie wystąpiły na żadnych największych zawodach, bo brakowało szczęścia.
Najlepsza kasa jest za udział i zdobywanie punktów w turniejach i mistrzostwach.
Jeśli sportowcy występują tylko w jakichś, krajowych zawodach to nie są to jakieś, duże pieniądze, a tylko drobne sumy.
To nie jest tak, że każdy, jak leci... sportowiec dostaje tak samo dobrą kasę za udział w zawodach sportowych.
Np. dyscyplina skoków narciarskich.
Ilu było i ilu jest takich skoczków narciarskich, którzy latami trenują i występują w zawodach Pucharu Świata i Mistrzostwach Świata, a nigdy nie zdobywali wielu punktów i nie dostali za to dużych pieniędzy? W Sporcie nie ma równości, w rywalizacji. To znaczy, teoretycznie każdy sportowiec jest, równy, bo tak samo trenuję, ale niektórzy sportowcy nie mają równej rywalizacji, bo są czynniki, które o tym decydują.
To jest widoczne w skokach narciarskich i w piłce nożnej, przede wszystkim.
 
Do góry