Zarobki posłów, ministrów, senatorów, burmistrzów - ile powinny wynosić?

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Najpierw to niech Rząd ujawni spis posłów, senatorów i podobnych i pod konkretnym nazwiskiem niech wyszczególni listę czynności zrobionych i spraw załatwionych na odcinku ostatnich choć by 2 lat. Proszę o spis pracy każdego który zasiada w sejmowych ławkach i to od a do z. Chciał bym wiedzieć do czego i od czego jest pozostałe 400 krwiopijców. Pierwsze 100 znam. Reszty nie widziałem, nie słyszałem i nie wiem za co kkkuna biorą ten hajs.
Przykład: dwa Cimoszewicze. Tata i syn. Czym zajmowali się przez ostatnie 2lata i za co wzieli hajs. Polską rządzą inni zatem co robili Cimoszewicze w chwili gdy rządzić nie mogli. Za co jest wypłata, konkretnie za co? Pokazywanie się? Istnienie na sali? Głosowania? No za co??????
 

developer

Zbanowany
Dołączył
5 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
milatam napisał:
i listę czynności zrobionych i spraw załatwionych na odcinku ostatnich choć by 2 lat.
takiej listy nie ujawni, gdyż takowej listy nie ma....... w końcu skądś nazwa pierdzistołki się wzięła.... siedzą, gówno robią, pierdzą w stołki, robią ludzi w chuja a przy okazji zarabiają krocie
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Czyli wychodzi na to że budowlaniec który dzisiaj nie wstawił mi okien a ma płacone miesięcznie wcale wstawiać ich nie musi a ja mam nakaz zapłacenia. Weźmy to na logikę. Polityk siedzi rok i planuje. Pisze, wymyśla, kreśli i uj z tego jest. 98% myślenia idzie w kosz ale... za myślenie ma zapłacone. Gdyby budowlaniec się uparł i powiedział "no ja myślałem jak wstawić te okna" to na rozum ludzki - gdyby powował się w sądzie na styl pracy posła - musiał by urfaaa wygrać.
No nie jest tak?
Polityk za myślenie i nie wykonanie własnych planów hajs bierze a budowlaniec już nie może???
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
milatam napisał:
Czynsz za M3 800zł Rata za M3 często na 25lat 1500zł Media przy 4 osobowej rodzinie 300zł Rata za skromny samochód 1200zł Żarcie na średnim poziomie jakieś 1500zł Telefony, internet, telewizja 150zł Bilety 300zł Paliwo skromnie 500zł Ciuchy i chemia minimum 500zł Uciułać na czarną godzinę 500zł Odkładać na wakacje 300zł Eksploatacja auta, parking, oc jakieś 200zł na miecha Edukacja 2 dzieci w wieku szkolnym jakieś 300zł Odkładanie na studia dla dzieci 200zł Liczyć dalej???? Mam już prawie 2000€
Skoro jest tak źle to czemu jest tak dobrze?
Brat szuka mieszkania w Warszawie. Inwestycja na bielanach, jeszcze prace nie ruszyły a 70% mieszkań wykupionych. Inwestycja na Pradze Płn, prawie wszystkie mieszkania wykupione a teren ledwo ogrodzili. I tak wszędzie, od tańszych lokalizacji po najdroższe. Rozumiem, że kupują sami prezesi...

Twoje wyliczenia są tendencyjne i pewnie tutaj pies pogrzebany. Kredyt ma 2mln Polaków, więc reszty Polaków Twoje wyliczenia nie dotyczą. Plus wątpliwe jest, żeby 1500 to była średnia rata kredytu mieszkaniowego w Polsce (nie każdy musi zarabiać miesiąc w miesiąc na m3).
1200 rata? Za tyle to się pewnie da wyhaczyć Mondeo czyli samochód klasy, którą jeździ top menedżerski w korpo... Niezłą Octavie to pewnie za 700 miesięcznie da radę nie mówiąc o fajnych, mniejszych samochodach w sam raz na "początek kariery" i życie na dorobku. A skromne? Yaris to pewnie 350.
Czynsz? 60 metrów przy metro Wileńska 450 zł... 55 metrów na Saskiej 600 na nowym, wysokiej klasy osiedlu. Ciocia na Tarchominie m3 płaci 450.

I tak dalej. Temat jest zbyt złożony, żeby go tak sobie podsumować w jednym ciągu. Plus na tym Twoim wspaniałym Zachodzie kto ma własność oprócz posesjonatów? Same kredyty... W UK? Czym się różni szlachta od plebsu? Właśnie tym, że szlachta ma własności, a plebs wynajmuje całe życie.
 

developer

Zbanowany
Dołączył
5 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
@Kaagular
Kredyt to ma nie 2 a 20 milionów.
Po drugie to skoro ledwo grodzą a już wykup = 100% to dojebać taką karę kupcom, że by nie zapłacili., To samo biuro, prezesik i jego świta. Ustawione sprzedaże i tyle. Jebani złodzieje
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
developer napisał:
@Kaagular
Kredyt to ma nie 2 a 20 milionów.
Po drugie to skoro ledwo grodzą a już wykup = 100% to doj**ać taką karę kupcom, że by nie zapłacili., To samo biuro, prezesik i jego świta. Ustawione sprzedaże i tyle. j**ani złodzieje
Kredyt na mieszkanie, a nie na komórkę...
https://www.forbes.pl/gospodarka/ilu-polakow-ma-kredyty-i-ile-sa-warte/gb7mc8h 2,05 mln Polaków. Przy okazji możesz doczytać, że średni kredyt wynosi tyle, że nie jest obciążony ratą 1500. Niestety nie mogę znaleźć informacji o wysokości średniej raty za kredyt na mieszkanie w Polsce. A strzelać nie ma sensu bo to zależy od wkładów własnych oraz od ilości lat na jakie został on zaciągnięty.
A i doczytałem, że w Polsce jest popyt na 300 000 mieszkań rocznie a buduje się jedynie 90 000.
 

developer

Zbanowany
Dołączył
5 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
Forbes? hej, serio? LinkPIS Je**ć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Popytb na 300k mieszkań? Gdzie to czytałeś? Buduje się 90k? Owszem tak jest a wiesz dlaczego? Bo najpierw firma buduje dla tych co uważają się za kastę wyższą (z wyższymi prawami) czytaj prezesikowie a dopiero później są budowane dla reszty. Bo prezesiki nie znoszą czekać......
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
developer napisał:
Bo najpierw firma buduje dla tych co uważają się za kastę wyższą (z wyższymi prawami) czytaj prezesikowie a dopiero później są budowane dla reszty. Bo prezesiki nie znoszą czekać......
Zaraz prezesi mieszkają w czymś w rodzaju bloków? Czy kupno takich mieszkań to nie jest czasem koszt setek tysięcy złotych?
No to chyba jacyś marni to prezesi sa bo ci jakich ja znam to choć uwagi do siebie nie przykuwają mieszkają w droższych domach na przedmieściach.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
https://www.zadluzenia.com/artykul/ile-mamy-kredytow-mieszkaniowych-w-polsce/
https://subiektywnieofinansach.pl/dlugi-polakow-ile-niesplaconych-kredytow-i-rachunkow-faktur/
Czekam na Twoje linki w których pokażesz, że każdy polak ma kredyt. Oprócz oczywiście prezesów i polityków. Chociaż nie... hieno politycy toną w długach.

Popyt na mieszkania:
http://pfrn.pl/page/2375



developer napisał:
Buduje się 90k? Owszem tak jest a wiesz dlaczego? Bo najpierw firma buduje dla tych co uważają się za kastę wyższą (z wyższymi prawami) czytaj prezesikowie
Znaczy się 90 000 prezesików kupuje mieszkania?? To może kolega by zapodał jakiś link, chętnie o tym poczytam. Prezesiki to w waszym świecie chyba kupują wille na Wilanowie, a nie jakieś podłe m2/3. Aczkolwiek jak się pojedzie do takich Marek, to tam co drugi jest prezes. W domu bez tynku.
Na Białołęce to Ukraina kupuje i Vietnamcy z Marywilskiej 44. Może gdzieś indziej prezesiki, ciężko mi stwierdzić.


Ile trzeba mieszkań:
http://wgospodarce.pl/informacje/40216-ile-potrzeba-mieszkan-by-dogonic-zachodnie-standardy
 
Do góry