Zapoznaj się z tym!

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Proszę wszystkich udzielających się w tym dziale o zapoznanie się z poniższą prośbą, a raczej groźbą.
Widzę, że moje prośby sprzed roku nie pomogły. Tak więc przypominam jeszcze raz, po raz ostatni:
Zanim stworzysz jakiś temat sprawdź czy już takiego samego lub o podobnej tematyce nie ma. Nie zakładaj 2 tematu o np. amfetaminie tylko dlatego, że w pierwszym głównym tematem rozmów, był stopień uzależnienia, a ty chcesz zapytać się o dawkowanie.

1 temat dla jednej używki/narkotyku/nałogu!
Przypominam też co niektórym, że mamy taki dział ( a raczej subforum) jak Drinki i napoje i tam jeżeli chcecie to możecie sobie pisać o poszczególnych rodzajach alkoholu- piwach, wódkach czy jabolach. [

Jeżeli znowu pojawi się nowy temat niepotrzebnie założony dotyczący np. tej samej używki to niech nikt nie będzie zdziwiony, że jego konto zostanie zbanowane na 3 dni, a temat usunięty.


Tematy typu "co wziąć dla fajnej bani" będą z miejsca zamykane. O tym sobie piszcie na jakimś forum dla ćpunów, ale nie tutaj ;)
 
Z

Zmiennikzycia

Guest
Ja chciała bym tylko powiedzieć, że jeśli ktoś się chce wypowiedzieć na jakiś temat to owszem nie powinno się zakładać nowego tematu. Tutaj moderator ma 100% racji.
Jednak dla ludzi, którzy zgłaszają się tutaj z poważnym problemem nałogu, nie powinno być karane że zakładają swój osobny temat.
Chcą rozwiązania swojego problemu.
Myślę, że jak problem będzie dokładnie opisany w temacie jak i w jego treści to moderator zezwoli na kontynuowanie go w tym dziale.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
@Zmiennikzycia moderator to nie robot :p W takich przypadkach używam mózgu ;) I tutaj już nie ma reguły, do każdego przypadku podchodzę indywidualnie, osoby która ma problem chyba jeszcze nigdy nie ukarałem, za stworzenie drugiego tematu. Różnie to wygląda w praktyce, czasami pozwalam na rozwiązanie problemu (a raczej udzielenie rady potrzebującej osobie) w danym temacie, który ta osoba stworzyła, a dopiero po jakimś czasie łączę temat z podobnym, a czasami od razu łączę 2 podobne tematy ze sobą, tak jak było np. ostatnio, 2 osoby które miały problem z autoagresją stworzyły tematy o tym, ich przypadki były dość podobne, dlatego tematy zostały połączone.

Co do karania, warny bez większego namysłu daję osobą, które nie mają poważnego problemu z jakąś używką, bo inaczej będzie dochodziło do sytuacji takiej, jaka miała miejsce jakiś czas temu, że tematów związanych z marihuaną było ok. 10-15 (jak skręcać jointa, jak palić z lufki itd.).
 
Do góry