Zapomnialam Tabletki Wziasc Wieczorem!

Status
Zamknięty.

mizia_kizia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2006
Posty
186
Punkty reakcji
0
Tabletki biore zawsze o 17:00 i jak zadzwonilo mi przypomnienie to powiedzialam zaraz wezme i zapomnialam wstalam rano i przypomnialo mi sie ze kurde wieczorem tabletki nie wzielam :( bylam cala spanikowana i pomyslalam ze wezme rano byla to godzina po 7! I co teraz? Mam nadzieje ze nic mi nie bedzie i tabletki beda mialy normalne dzialanie!!?? Pomozcie
Pozdrowka :*:):*:)
 

martynka870

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
407
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
BydgOszcz
ehhh.. no wiesz.. przekroczylas 12 godzin,wiec nie ma całkowitego bezpieczenstwa. ale jak nie uprawialas sexu to looz..
na przyszłosc uwazaj:)
i moze w komorce jakas przypominajka czy cos?:p ja tak mam :D
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Hmmm.... a która to tabletka?? Bo jak pierwszy tydzien to 7 dni dodatkowego zabezpieczenia, jak drugi to też, jak trzeci to sie nie robi przerwy tylko drugie opakowanie od razu sie bierze.
Jak jest to drugi tydzien to sie w sumie nie ma czym przejmować, ponoć drugi jest najbezpieczniejszy i jak kiedys miałam podobną sytuacje w drugim tygodniu brania i nie zabezpieczałam sie dodatkowo :p nie no ale robiłam to na swoją odpowiedzialność i lepiej sie zabezpieczaj bo potem bedzie na mnie :)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ania Ci dobrze napisala, to wszystko zalezy od tygodnia
poki co nic zlego sie nie stalo, radze tylko uwazac !!!
 

malenstwo0023

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2006
Posty
358
Punkty reakcji
0
Miasto
anioł mnie upuscił
Zapomniałam wczoraj wieczorem wziąc tabletke antykoncepcyjna. Co mam teraz zrobic?Wziąc ja teraz i wieczorem znowu? Brac dalej normalnie? Prosze o szybkie odpowiedzi.
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
a na co ty jeszcze czekasz??
bierz jak najszybciej mozesz!! tzn. tak szybko jak ci sie przypomnialo!! i nastepna o tej porze o ktorej zawsze bralas!!
mam nadzieje ze nie minel ojeszcze 12 godzin??
bo bedziesz miala problem...
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Od razu jak Ci sie przypomni to masz ją wziąć, nie ma sie nad czym zastanawiać, jeżeli minęło ponad 12 godzin spóźnienia to przez 7 dni sie zabezpieczaj gumką, a jeżeli mniej niz 12 godzin to powinno być wszystko ok.
Aha, a jeszcze pytanie, który to jest tydzien brania tabletek??
 

kasia86

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2006
Posty
268
Punkty reakcji
0
zajrzyj do ulotki, tam wszystko jest napisane

Jesli nie minelo 12 godzin to nalezy ja przyjac jak sobie przypomnialas. Jak minelo 12 godzin nalezy ja pominac i przez nastepne 7 dni stosowac dodatkowe zabezpieczenia.
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Umnie w ulotce z kolei pisze, ze sie bierze tą zapomnianą, nawet jeżeli ma to oznaczać, ze sie weźmie 2 naraz. Nie wiem moze to zalezy od tabletek.
Ajak to jest drugi tydzien to sie dodatkowo zabezpieczaj przez 7 dni i tyle.
 

ewa85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
335
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
w mojej ulotce jest napisane, ze drugi tydzień jest "najbardziej bezpieczny", zapomniana pigukę trzeba wziać i na wszelki wypadek zastosowac prezerwatywe lub inne dodatkowe zabezpieczenie
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Jera tak se piszemy tylko co by było jakby było ponad 12 godzin, a wiemy, ze się "zmieściła w czasie". :p

No drugi tydzien jest najbardziej bezpieczny, najgorszy jest pierwszy ponoć, a w trzecin to jak sie zapomni ponad 12 h to starczy, ze albo sie bierze drugie opakowanie bez przerwy albo jeżeli jest to np. 19 tabletka to można juz zrobić przerwe 7-dniową.
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Na każdych tabletkach które brałam termin 12 godzin był uznawany za bezpieczny.
Więc bierze się zapomnianą, potem o zwykłej porze kolejną i nie trzeba nic robić.

Sposoby postępowania w razie gdy przekroczono 12 godzin różniły się już znacznie - na jenych każą brać nawet 2 naraz, na innych opuścić ta zapomnianą.

TRZEBA ZA KAżDYM RAZEM PRZECZYTAć I ZACHOWAć ULOTKę.
Na ulotce są szczegółowe instrukcje co robic jeżeli, na jakie leki zwrócić szczególną uwagę, na jakie ew. efekty uboczne, kiedy zgłosić się do lekarza, a kiedy nie ma takiej potrzeby.

W przypadku każdego leku trzeba czytać ulotkę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry