Zaparcia przy odchudzaniu

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
ActiveAngel napisał:
Witaj. Problem z którym sie borykasz może mieć viele przyczyn. Jedz dużo błonnika, mało pij, wogóle się nie ruszaj, zajadaj się przetworzonymi a najlepiej słodkimi produktami i gorzką czekoladą i popijaj gazowanymi napojami, to GWARANTUJĘ CI przez tydzień z sedesu nie zejdziesz :help: .
A tak na poważnie to podczas odchudzania powinnaś jeść dużo błonnika, ale i popijac po nim dużo wody, bo bez niej efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Podczas odchudzania wybieraj produkty mniej przetworzone. Nie jedz duzo słodyczy a przedewszystkim czekolady. Pij dużo wody. Jedz jabłka i gruszki. Na sniadanie obowiązkowo kefir i po kefirku najlepiej idź sobie pobiegać z psem, pochodzić po mieście itp. Ruch to podstawa. Zamiast słodkich serków i deserów sporzywaj jogurt naturalny. Jedz dużo warzyw :) Zobaczysz uda się :D
Błonnik + woda! Tylko błagam, nie błonnik w tabletkach, tylko w normalnym jedzeniu: całe warzywa i owoce (najlepiej ze skórką), pełne ziarna (chleb razowy, kasze, ryż brązowy). Picie wody jest konieczne, bo błonnik ma oczyszczać jelita, ale bez wody tylko nam je zatka :p
 

krystynadal

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2014
Posty
107
Punkty reakcji
1
Błonnik oczywiście, ale trzeba zwracać uwagę żeby go nie przedawkować, bo skutki mogą spowodować dolegliwości brzuszne. Jeżeli mogę coś zaproponować na zaparcia to dobre są koktajle owocowo - warzywne z dodatkiem wody mineralnej. Woda dostarcza dodatkowych jakże niezbędnych składników, szczególnie przy prowadzonej diecie odchudzającej. Poza tym dużo ruchu, przede wszystkim spacery żeby jelita zmusić do pracy.
 

mirela70

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2016
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
Katowice
Mi błonnik zawarty w owocach i warzywach nic nie dawał. Musiałam dodatkowo przyjmować kupiony w zielarskim.
Też dowiedziałam się, że powinnam stosować 3h odstępu między każdym z posiłków i przed snem.
Zawsze podjadałam zdrowe przekąski (owoce/warzywa) między posiłkami. Odkąd tego nie robię problem z zaparciami się zmniejszył.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Trzeba dużo pić wody :) Najlepiej 2,5 - 3 litry dziennie. Warto pobrać sobie colon C, ma dużo błonnika, probiotyki, reguluje pracę jelit, przy tym oczyszcza organizm. Także warto sobie przez dłuższy czas pobrać ten suplement.
 

wikii

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2017
Posty
21
Punkty reakcji
1
za mało wody, jesli błonnik to też tylko przy dużej ilości wody, wieczorem namoczyć śliwki i rano wypić to, dodatkowo jabłka pomagają
 

bridgett

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2017
Posty
68
Punkty reakcji
0
Rodzynki, suszone morele i śliwki są ok, ale mogą wywołać bolesne wzdęcia, czasem działa siemię i jabłko ze skórką a najlepiej dicopeg 10g więc jeśli zależy Ci na czasie to lepiej po niego sięgnąć od razu
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
W moim przypadku sprawdzala sie ciepla woda z sokiem z cytryny na czczo + duzo ruchu i nigdy nie mialam wiekszych problemow z zaparciami. Co innego gdy po weekendowych imprezach trzeba wrocic do rzeczywistosci. Wtedy zawsze mam brzuch jak w ciazy nadety. W takich przypadkach stosuje dicopeg 10g naprawde mi pomaga szybko i skutecznie!
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Tak, duzo wody, dużo ruchu, śliwki i różne ziarenka, ostatnio uwielbiam len, bardzo sprzyja dietom.
 

KotPad

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
0
Ulga z Humavitu - takie tabletki, które łyka się wieczorem, mi bardzo pomogły kiedy miałam spore problemy w tej kwestii.... Zawierają ekstrakt ze śliwki, korzenia rabarbaru, lukrecji, nasion kopru, figi oraz owocu tamaryndowca. Figa przyczynia się do utrzymania prawidłowej czynności jelit przez stymulowanie wzrostu korzystnej flory bakteryjnej. Rabarbar przyczynia się do utrzymania regularności wypróżnień, prawidłowej funkcji jelit oraz ułatwia pasaż jelitowy. Tamaryndowiec pomaga w trawieniu i ułatwia pasaż jelitowy, a lukrecja i koper wspierają trawienie. I razem super pomagają!
 

cercei

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
ciskowiana napisał:
u mnie zaparciami kończy się każda dieta :<
U mnie było dokładnie to samo... Ktoś tu pisał o colon c. Ja biorę colon slim, bo ma chrom, który hamuje moje zachiewajki na słodkie przy okazji tego, że fantastycznie radzi sobie z bolesnymi wręcz wzdęciami i zaparciami, które mega uprzykrzały mi życie. Dodaję do wody rano i działanie jest bardzo dobre.
 

Kauda

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2021
Posty
48
Punkty reakcji
0
jak się zmienia dietę to tak jest niestety i trzeba patrzeć co to wywowłuje
 
Do góry