Zapalenie pęcherza moczowego

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
A żurawina będzie lepsza zamiast cytryny? Czy faktycznie cytryna pomaga urofuraginum?
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Kochana, u kobiet ciężko jest zdefiniować dwa często towarzyszące nam stany: zapalenie pęcherza moczowego i grzybicze zapalenie pochwy. Za chwilę podniesie się dyskusja, że grzybica pochwy to przecież niemożliwe, bo ja się myję, dbam o siebie itd.

Twoje pierwsze kroki to pójście do ginekologa. Dobrze. Jeśli stwierdził zapalenie pęcherza moczowego bez przeprowadzania badania, to być może był w błędzie, skoro tabletki tobie nie pomogły? Na konkretne zapalenie pęcherza zawsze powinno się brać Furaginę, ona jest rewelacyjnym środkiem zapobiegawczym, niestety dostępnym tylko na receptę. Ponadto jeśli masz takie problemy, jedz dużo suszonej lub świeżej żurawiny. Sprawdzone osobiście- polecam.

A co jeśli to będzie się nawracać? Warto pójść wtedy znowu do ginekologa, aby wykluczył zapalenie pochwy. Grzybica pochwy to bardzo, ale to bardzo bolesne, swędzące i zarazem piekące schorzenie. Objawy grzybicy to najczęściej uporczywy świąd, pieczenie oraz zaczerwienienie i obrzmienie okolic intymnych. Dotyczy każdej z nas i nie mas kobiety, która by tego w swoim życiu nie doznała. Prędzej czy później to nastąpi- najczęściej w czasie ciąży lub po porodzie. Od czego i skąd to się bierze? Żyjesz, chodzisz, ocierasz się o własną bieliznę. Jeśli masz upławy, to już znak, że powinnaś to zbadać.

Grzybicze zapalenie pochwy może być od wszystkiego: przepocenie miejsc intymnych, użycie płynu lub mydła, które spowoduje pieczenia w miejscu intymnym, brak higieny, nadmierna higiena (o tak, nie powinno się podmywać! Kobieta powinna brać raz dziennie prysznic, używając płynu bądź mydła NIEPERFUMOWANEGO), korzystanie z toalet w miejscach publicznych, szkole, pracy, odbywanie stosunku seksualnego z mężczyzną (i tutaj się nie obraźcie i nie bierzcie moich słów jako założenie), który nie odświeżył się przed stosunkiem (kolokwialnie mówiąc, nie umył się przez zbliżeniem). Na męskim członku roi się od bakterii, tak samo jak w naszych pochwach. Ale to chyba całkowicie oczywiste, prawda?

Na grzybicze zapalenie pochwy są oczywiście leki, zależy, w jakim stopniu ono nam doskwiera. Leczenie to zazwyczaj płyny do irygacji i globułki dopochwowe uzupełniające niedobory i PH w pochwie. Jeśli infekcja nawraca się często i sieje spustoszenia, to zostaje leczenie kliniczne.

Kobietki. Musicie zacząć rozumieć swoje ciało, bo czeka nas ciąża, w której nie wolno sobie pozwolić na jakiekolwiek zapalenia, schorzenia.
 
D

Dorka123

Guest
robson12 napisał:
A żurawina będzie lepsza zamiast cytryny? Czy faktycznie cytryna pomaga urofuraginum?
Jedno i drugie zawiera witaminę C, więc moim zdaniem co, kto lubi. Ja podjadam suszoną żurawinę, a piję wodę z cytryną, do tego też np. papryka dodawana do potraw, natka pietruszki, jarmuż, kiwi, owoce cytrusowe. Nie ma co się obawiać przedawkowania, bo nadmiar zostanie wydalony właśnie z moczem.
 

Asia Swiader

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2016
Posty
41
Punkty reakcji
0
Nie każdemu zurawina pomaga u mnie w przypadku kamicy nerkowej lekarz powiedział że bez żurawiny wszystkie leki. Często mam zapalenie dróg moczowych i wiem jaki to ból. By się przed tym uchronić stosuje wkładki to raz dbam o higiene, i zakładam takie blisko by mnie nie owialo.
 

justlol

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2016
Posty
22
Punkty reakcji
2
kup sobie Furalginę to jest antybiotyk działający specyficznie na układ moczowy i jest bez recepty
 

Anna Moro

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Delilaah napisał:
U mnie zawsze najlepiej sprawdza się urofuraginum
To jeden z lepszych bez recepty, bo prawdziwa furagina jest niestety tylko na receptę.
Ja nigdy nie miałam zapalenia pęcherza, ale coś czuję, że chyba jednak dopadło i mnie. Byłam na basenie popływać ostatnio jakoś wieczorem i później prosto na imprezkę poleciałam, bo kumpela miała urodzinki. A ja w mini i niby miałam grube rajstopy, ale przemarzłam i piecze mnie przy sikaniu i boli okropnie. I tak czuję jakbym musiała cały czas do toalety biegać. Tak się właśnie zastanawiałam co tu wziąć, żeby sobie pomóc, więc może spróbuję to urofuraginum, skoro piszecie, że bez recepty i jeden z lepszych. A jak cenowo? I długo to trzeba brać, żeby pomogło?
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Już pewnie po sprawie, ale tak na przyszłość bierzesz około tygodnia. A cena, nie pamietam, jakieś 10 - 12 zł chyba.
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
A czy zapalenie pęcherza może być wskazaniem do zrobienia testu HPV? Orientujecie się może?
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
Patyszka napisał:
A czy zapalenie pęcherza może być wskazaniem do zrobienia testu HPV? Orientujecie się może?
Trudno powiedzieć. Najlepiej, żeby zbadął Cię lekarz i on stwierdził czy robić taki test czy nie. Powiem Ci, że u mnie też zapalenie pojawiało się dość często. Potem brałam tabletki dzień-dwa i myślałam, że przeszło, a ono za jakiś czas wracało. Dopiero na ulotce urofuraginum max przeczytałam, że nawt jeśli objawy mijają szybko to trzeba skończyć siedmiodniową kurację, bo wtedy lek usunie przyczynę. Także może też spróbuj brać lek przez cąły cykl i jeśli zapalenie nie będzie wracało to znaczy, że było tylko zapaleniem, a nie inną chorobą. Tak ja myśle ;)
 

Unicorn

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2017
Posty
16
Punkty reakcji
1
Antybiotyki, które kochają ginekolodzy bywają nieskuteczne na zapalenie pęcherza. Dodatkowo, taka kuracja zabija wszystkie bakterie pochwy i nietrudno o grzybicę (możliwe, że złapałaś). Zmień lekarza :) Bez recepty jest dostępny stary i sprawdzony lek urofuraginum max- po dobie widać wyraźną poprawę. Oprócz tego pij dużo wody, i szybko przestanie boleć. W Polsce powinno się wprowadzić ograniczenia antybiotykowe.
 

Fanita

Zbanowany
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
63
Punkty reakcji
3
a ja na zapalenie jem suszona zurawine i napary z siemia lnianego a jak zdarza mi sie popuszczac mocz przy tym to zakladam takie wkladki urologiczne http://www.tena.pl/by bielizny nie brudzic i by bylo bardziej higienicznie
 

Ninka

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2017
Posty
13
Punkty reakcji
1
[SIZE=12pt]Moja siostra, która często ma problem z pęcherzem, zawsze bierze tabletki na zapalenie pęchęrza oraz pije duże ilości wody z cytryną i niesłoczone lub niskosłoczone soki żurawinowe. Suszona żurawina ze sklepu to w większości wypadków 60% cukru, więc nie powinno sie jeść jej za dużo. Mojej siostrze to zawsze pomoga. [/SIZE]
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
robson12 napisał:
A żurawina będzie lepsza zamiast cytryny? Czy faktycznie cytryna pomaga urofuraginum?

Nie wiem czy lepsza czy gorsza, bo tu chodzi o zawartość witaminy C :) Myślę, że do tych tabletek spokojnie możesz pić sok z żurawiny lub jeść owoce. Jeśli nie lubisz cytryny to w pigwie też jest sporo witaminy C.
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
Choć przy zapaleniu pęcherza, mi zwykle pomaga furagina, to jakichkolwiek tabletek by się nie brało, trzeba koniecznie pić dużo wody. Najlepiej mineralnej niegazowanej. Częste oddawanie moczu pomoże szybciej pozbyć się tych bakterii, które zapalenie wywołują.
 

AnkaKwiatkowska85

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2018
Posty
15
Punkty reakcji
1
Trzeba isć do lekarza po antybiotyk bo furagina tylko za lecza problem a potem infekcja wraca ze zdwojoną siłą.
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Poruszono ważny temat,dlatego o tym wspominam,ponieważ moja córka ma częste z tym problemy.Raz było dosyć poważnie,znalazła się w Szpitalu,tam jej pomogli i kazali uważać na siebie,co oczywiście robi bez przypominania jej o tym. Ale żurawina jest w takich wypadkach bardzo wskazana,jak i sok z żurawiny,czy nawet dżem żurawinowy. A oprócz tego pije jesze - kupione w Aptece - Zioła do zaparzania, "UROSEPT fix " ( 20 saszetek) które wspierają drogi moczowe. Dostępne w każdej Aptece.
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
AnkaKwiatkowska85 napisał:
Trzeba isć do lekarza po antybiotyk bo furagina tylko za lecza problem a potem infekcja wraca ze zdwojoną siłą.
Nie zgodzę się... Jak dokończysz kurację tymi tabletkami (przy okazji pijąc dużo wody) to zapalenie pęcherza nie powinno wrócić. U mnie nigdy nie wróciło. Dopiero po roku chyba. Furagina tak naprawdę pomaga pozbyć się bakterii, których organizm i tak sam by się pozbył, ale to trwałoby dość długo. Nie wydaje mi się, że antybiotyk jest przy takich dolegliwościach konieczny. Choć, jeśli nie jest się pewnym, to wizyta u lekarza nie zaszkodzi.
 
Do góry