Zamówiłem wadliwy towar co dalej ?

Status
Zamknięty.

VAdamV

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
70
Punkty reakcji
0
Witam.

W sobotę znalazłem na olx telefon który mi się spodobał ale bałem się go kupić więc pan zaproponował ze wystawi mi go na allegro ( pamiętam ze allegro daje gwarancję zwrotu pieniędzy jeśli towar powyżej 50 zł będzie wadliwy ale nie jestem pewny) wiec go kupiłem za pobraniem i przyjdzie za parę dni do tej pory chciał bym się dowiedzieć co mogę zrobić jeśli z telefonem będzie coś nie tak ?

Proszę o pomoc.
 

szwiergotka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
50
Punkty reakcji
2
masz prawo zwrotu - tak jak każdego innego produktu. Ja miałam kiedyś taką sytuację i nie było problemu ze zwrotem - choć to może zależy także od sprzedawcy
 

VAdamV

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
70
Punkty reakcji
0
Witam jeśli kupiłem telefon na allegro ale jeszcze nie został wysłany ( wiem bo mam kontakt ze sprzedającym ) czy mogę zrezygnować bez żadnych konsekwencji ? Oczywiście pisałem do sprzedającego ale jeszcze nie odpisał

Witam jeśli kupiłem używany telefon na allegro ale jeszcze nie został wysłany ( wiem bo mam kontakt ze sprzedającym ) czy mogę zrezygnować bez żadnych konsekwencji ? Oczywiście pisałem do sprzedającego ale jeszcze nie odpisał
 

Joanna wiąder

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
165
Punkty reakcji
3
Możesz, ale jeśli już wpłaciłeś kase to musisz dogadac się ze sprzedającym, bo jeśli wpłaciłeś już na jego konto to może okazać się, że sprzedawca bardzo niechętnie będzie chciał ci oddac kase, a jeśli przyjdzie ci, ale coś jest z nim nie tak to masz prawo do zwrotu towaru a sprzedawca, albo wysyła ci drugi, albo oddaje ci pieniadze. Jeśli przesyłka idzie kurierem to najlepiej przy nim sprawdzić czy wszystko ok, jeśli nie to kurier spisuje protokuł szkody, jak dalej te protokoły wyglądają nie wiem, ja zamawiałam zawsze elektronike przez allegro i towar zawsze przychodzi taki jak ma byc.
 

VAdamV

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
70
Punkty reakcji
0
Nie wpłaciłem nic mam zapłacić przy odbiorze ale on to wyślę w poniedziałek a ja chcę zrezygnować dla tego pytam czy mam prawo
 

pluto18

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
145
Punkty reakcji
4
Oczywiscie ze masz prawo reklamacji jesli nie jestes zadowolony z produktu. Jesli sprzedajacy Ci odmowi reklamacji , nie powinnien , majac dowody mozesz zglosic sprawe dalej ze produkt nie zgadza sie zwyczajnie. Jesli jest to kwota powyzej 400 zl mozesz smialo to zglosic do allegro . Oni cie pokieruja dalej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry