Zamieszki w stolicy podczas Święta Niepodległości

bleszek28

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
Żadna z manifestacji, która nie jest organizowana przez grupę trzymającą władzę nie jest porządana, tak i ta, więc trzeba było doprowadzić do tego, żeby za pomocą, najpierw prowokacji, a później odpowiedniego przekazu podburzyć naród przeciwko jakimkolwiek przejawom patriotyzmu i buntu przeciwko wyniszczającej POLSKĘ polityce władz.
Dzięki Bogu Naród już w zdecydowanej większości zrozumiał o co w tym wszystkim chodzi. Szkoda tylko, że o kilka lat za późno, ale każdy błąd można naprawić
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Wolałbym, aby naród nie pożądał żadnej manifestacji - ani za, ani przeciw.

Podczas manifestacji, o której piszesz spalono budkę wartownika, stojącą poza trenem ambasady rosyjskiej i nie będącą własnością Rosji. Nasuwa to wątpliwość czy Rosja powinna być za to przepraszana. Chyyba że osoby na terenie ambasady bardzo się przeraziły ...

Było też coś w rodzaju napaści na sqad. Policja nie zdążyła zapobiec burdzie, a szkoda.
Niemniej policja do sqadu dotarła i wiedziała, że zasiedlający ten gudynek ludzie pobierają prąd, nie płacąc za niego. Przypuszczalnie wiedzieli to również napastnicy. Czy nie powinni walczyć z lewakami, powiadamiając o kradzieży prądu władze sądownicze i administrację?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
właśnie wilku, powinni używać mózgu a nie pięści. Szybciej pomogą naszej ojczyźnie
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Prawda - mózg bywa skuteczmiejszy. On nawet wie w które miejsce piśćpowinna rąbnąć.
Tylko że mózgi są po obu stronach - u manifestantów i ich przeciwników, a pięść manifestantów jest słabsza.
Policja mogła zapobiec atakowaniu ambaady kamieniami, a może i racami. Podobno odmówiła pomocy organizatorom manifestacji jak chodziło o ochronę squat'u czy składu.
A wszystko to wina Kaczyńskiego, który aż z Krakowa wpływał na zachowanie narodowców. A premier tak liczył na uczwstnictwo PiS-u w tych burdach...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
o ile pamiętam to przed manifestacją organizatorzy prosili policję aby trzymała się z daleka żeby nie prowokować, sami organizatorzy się zarzekali że dadzą radę utrzymać porządek. Policja chciała też uniknąć sytuacji z poprzednich lat, że zbyt mocno się angażowała. To P. Kaczyński nie ma żadnej roli, po prostu organizatorzy manifestacji nie dali rady jej poprowadzić
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Obarczanie Kaczora Jarka przez Kaczora Donalda odpowiedzialnością ią za burdy 11 listopada jest trudne, bo Jarek był na manifestacji w Krakowie, a nie w Warszawie.
Zaś co do straży porządkowej i policji... Bywało, że i policja nie dawała rady. A tym razem przemyślnie nie atakowała uczestników manifestacji "rozwiązanej" przez ludzi HGW
Jakby na to nie patrzeć - "ofiar" w ludziach nie było więcej niż przy interwencjach policji.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jasne, nikt nie zginął więc i nic nie było, a że to i owo się paliło to pewnie były spóźnione znicze (opóźnione zaduszki)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
To ironia nie wobec mnie, bo nie twierdzę, że wszystko było cacy - jak tylko porównałem skuteczność dwóch form ochrony porządku,
Natomiast nadużyciem ze strony rządu (a nie policji) było przedstawienie sprawy spalenia nieruskiej budki, poza terenem ambasady jakby to było wtargnięcie na eksterytorialny niepolski teren.
Rosjanie za swój odwet w Moskwie wyrazili ubolewanie. I taką formę za rzucanie na teren ambasady tego, czego się nie powinno (można było rzucać kwiaty np) powinien MSZ Polski uznać za wystarczającą - po co ten przesadyzm?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Wypowiedź przedstawicielki ambasady Walerii Pierżynskiej przytacza agencja ITAR-TASS.

Agencja przypomina, że w następstwie zajść w Warszawie w dniu Święta Niepodległości została uszkodzona brama wjazdowa do rosyjskiej ambasady, domofon i trzy samochody, a teren zasłały odłamki, butelki, części petard. Ucierpiały też, jak pisze ITAR-TASS, inne obiekty rosyjskiego kompleksu dyplomatycznego - budynek Przedstawicielstwa Handlowego i Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury.

chyba chodziło o coś więcej niż budkę ?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Możliwe. Jednak przypomina mi się anegdota z PRL o różnicy między zwykłą kaczką a kaczką dziennikarską.
Na zwykłą kaczkę woła się taś, taś, taś.
A na kaczkę dzIennikarską TASS, TASS, TASSZ Z

Z tymi spalonymi samochodami przesadziłeś niby Micziurin albo abencja TASS. Bramę raz dwa naprawiono, teren wysprzątano. Unolewanie wystarczyłoby w zupełności.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie wiem kto przesadził, ale były pokazane filmy z kamer przemysłowych ambasady. I niestety widać dzicz, którą ktoś przez pomyłkę nazwał Polakami
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
O samochodach, trzech spalonych, powtórzyłeś za TASS. Te gruchoty stały daleko od ambasady i z nią nie miały żadnego związku.
Rosjanie (OFICJALNIE) podali, że przed 11 listopada w ambasadzie była narada w sprawie ochrony ambasady przez rząd polski. Rzekomo ustnie zapewniono Rosjan, że ambasada będzie bardzo dobrze chroniona przez polską policję.
Wszystkie czynniki rządowe (policja polska w tej sprawie milczy) zapewniają, że takiej narady ani zapewnień wcale nie było. Też oficjalnie!

Czyżby Rosjanie sygnalizowali, że Tuska należy wymienić na nowszy model?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
pisałem o filmach, które były pokazywane w TV a nie o raporcie TASS. A idąc twoim tokiem rozumowania to następni do wymiany są Merkel i Obama. Putin to przecież Car nie tylko wszechrusi ale i wszechświata
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Nie sięgam tak daleko.
Merkel Abiela, Obama Barak to dla mnie koniec świata.

A nasz premier i nasz p;rezydent oświadczyli, że bardzo chcą ocieplenia stosunku z Rosją.
Aż tu Rosja, przez swojego Ławrowa oświadcza, że były narady i zapewnienia - zaś nasze czynniki władzy twierdzą, że narad i zapewnień NIE BYŁO.

Kamery przemysłowe pokazują dzicz, a Rosjanie publikują zdjęcie bramy, wianuszek ludzi cywilnych i KORDON policji polskiej!

Moim zdaniem nie jest to dowód ocieplenia, lecz dowód wyrażania przez Rosjan złej opinii o polskich naczelnikach władzy i zarzucanie polskim władzom stosowania kłamstw. A te polskie szychy winą za złe stosunki z Rosją obarczyły śp, prezydenta LK. Jednoosobowo! Zajęto jego miejsce i nadal Rosja jest niezadowolona?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czyli może śmierć prezydenta w 2010r nie była grą Moskwy, skoro nic nie dała. Przecież tamte służby by nie robiły czegoś co nie daje rezultatów
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Na teren smoleński nie chcę włazić. Już się wypowiadałem, że sami Rosjanie pewnych rzeczy nijak w Polsce nie mogą zrobić - muszą używać u nas swoich wpływów i wymuszać na naszych władzach korzystne dla Rosji poczynania.
Stąd moje pytanie o chęć wymiany Tuska na kogo innego. Może Ruski uznali, że Tusk bardzo slabnie?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
może to może tamto, mnożyć takie poszlaki można bez liku
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Śmierć prezydenta w 2010 roku najwięcej dała Komorowskiemu, jednak nie ma to związku z zamieszkami podczas manifestacji 11.11.2013 roku. Organizatorzy twierdzą, że te zamieszki nastąpiły po prowokacjach ze strony niezidentyfikowanych osobników jak chodzi o ich przynależność organizacyjną. Złapać się dało, ale wyjaśnień co do mocodawców odkryć się nie dało.
A może się i dało i tylko organizatorzy trzymają to w rękawie.

Jack karty dawał,​
a był to drania kawał​
- w rękawie miał cztery damy.​
zakrzyknął więc: - Gramy!​
Carramba.​
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak to mogą się tłumaczyć dzieci ? Nieustaleni sprawcy ?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Toż fizycznie złapano i ustalono!
Jednak ustalić z jakich przyczyn ktoś rzuca petardę (może z głupoty, a może jest errorystą) nie jest łatwo, bo można tylko zbadać, że głup toto nie jest, więc chyba robi coś, za co spodziewa się jakichś korzyści. Ale kto mu je obiecał? Trudno dojść.
 
Do góry