Zamach we Francji po towarzyskim meczu .

W

wiki9969

Guest
Wczoraj odbył się towarzyski mecz reprezentacji Francji i Niemiec. Po meczu doszło do kilku wybuchów w których zginęło co najmniej 140 osób. Całe szczęście wśród ofiar nie ma Polaków. Jest to pierwszy taki zamach od kiedy zwiększono napływ imigrantów do Europy i z pewnością nie ostatni. Czy jesteśmy w stanie powstrzymać terroryzm w Europie? Czy zamykanie granic jakoś na to wpłynie?
 
K

kate2

Guest
To dopiero początek. Zalediwe preludium. No ale wszyscy którzy przed tego typu rzeziami przestrzegali zostali nazwani ksenofobami, rasistami i nazistami, nawołującymi do nienawiści. Wojna przeniosła się na teren Europy choć nikomu takie słowo nie chce przez gardło przejść. Taki jest owoc miłosiernej polityki otwartych bram Europy dla wszystkich. Polska niech się patrzy i niech wyciąga wnioski, póki jest jeszcze na to czas.

[SIZE=small]Największy atak nastąpił w sali koncertowej Bataclan. Około 22.30 napastnicy w godzinę po rozpoczęciu występu przez amerykański zespół rokowy zaczęli strzelać do zebranych widzów. W tym samym czasie nastąpił atak w okolicach stadionu Stade de France.[/SIZE]

[SIZE=small]Zanim antyterroryści przeprowadzili szturm na budynek i zneutralizowali islamistów, ci zdążyli zabić około stu osób. Z kolei w pobliżu stadionu w wyniku detonacji ładunków wybuchowych zginęły cztery osoby, w tym trzej zamachowcy. Terroryści zaczęli także polowanie na ludzi przy ul. Charonne w XI Dzielnicy. Ich celem stał się lokal La Belle Equipe. Zdaniem paryskiej prokuratury zginęło tam około osiemnastu osób.[/SIZE]

[SIZE=small]To nie był koniec ataków muzułmańskich terrorystów. Kolejny nastąpił przy ul. Alibert w X Dzielnicy, w ścisłym centrum Paryża. W zamachach na dwie restauracje – Le Petit Cambodge oraz Le Carillon – zginęło łącznie czternaście osób. Na sam koniec doszło do strzelaniny w okolicach dużego centrum handlowego w pobliżu Luwru. Nie wiadomo ile zginęło tam osób.[/SIZE]

Read more: http://www.pch24.pl/zaatakowali-w-restauracji--centrum-handlowym--na-stadionie--podczas-koncertu--w-paryzu-nigdzie-nie-mozna-sie-czuc-bezpiecznym,39422,i.html#ixzz3rRmG6I00
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
teraz w mediach bedzie pranie mozgow, ze to przez bombardowania rosyjskie

1447469400_cbowuz_600.jpg
 
K

kate2

Guest
Będą trzymali się za rączki i wykrzykiwali protesty przeciwko ufoludkom. No bo przecież to nie jest w żaden sposób związane z islamem. Nikomu to przez gardło nie przejdzie.
A tymczasem .....święta Bożego Narodzenia tuż tuż....
francuzi4345.jpg






11012830_1650498721833612_1123979445486376955_n.png
 
E

Elen

Guest
Najbardziej dziwi mnie komentarz W. Waszczykowskiego- "nie ma powodu do odwetu na Polsce." Aha.... a od kiedy to terroryzm czy mordowanie masowe ludzi musi miec "powod"?I skad ta pewnosc? Ojojoj... glupota nie zna granic, bez wzgledu na narodowosc. Polska jest bezpieczna? Szczyt naiwnosci. A kto niby nas chroni? poslowe w sejmie czy urzedowy papierek? A moze.... Policja, ktora sie potyka na chodniku o wlasne nogi? <wybaczcie ironie>
 

Uniek

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
54
Punkty reakcji
1
Teraz zaczną się odwety ludzi w obozach dla uchodźców. Już podobno coś się dzieje..
 
M

MacaN

Guest
Uniek napisał:
Teraz zaczną się odwety ludzi w obozach dla uchodźców. Już podobno coś się dzieje..
Tak, płoną obozy dla uchodźców.



Elen napisał:
Najbardziej dziwi mnie komentarz W. Waszczykowskiego- "nie ma powodu do odwetu na Polsce." Aha.... a od kiedy to terroryzm czy mordowanie masowe ludzi musi miec "powod"?I skad ta pewnosc?
Fakt. Nienawidzę tłumów, zawsze staram się od nich stronić, ale 11 listopada wybrałem się na marsz, widziałem dziesiątki tysięcy ludzi w jednym miejscu, ludzi stłoczonych, na moście w połowie marszu i zastanawiałem się przez cały czas, co by było, gdyby wśród maszerujących znalazł się jeden zamachowiec - samobójca? Kurcze, w tak wielkim tłumie nie byłby nawet potrzebny samobójca! Wystarczyło zostawić plecak na ulicy, albo by nie rzucało sie w oczy, przerobic puszkę po piwie na bombę wypchaną gwoździami. Niemozliwe? Wręcz przeciwnie, sam byłbym w stanie taką zrobić. 10 takich bomb z zapalnikiem czasowym zostawionych na trasie marszu, niby porzucona puszka po wypitym piwku. 10, każda w innym miejscu na przestrzeni 200 metrów i wysyłasz w zaświaty nie 100, ale 1000 ludzi.

Nikt nie jest bezpieczny w tłumie, a za hasła " j***ć Allaha " nie zdziwiłbym się, gdyby coś takiego spotkało Polskę.
 
K

kate2

Guest
Francuzi w Polsce na manifestacji: Przesłanie dla Polski:

https://www.youtube.com/watch?v=kvfNK3dv2c0&feature=youtu.be
 
E

Elen

Guest
A ja chyle czola przed sluzbami francuskimi Policja i Pogotowiem Ratunkowym oraz oddzialami specjalnymi, ktorym udalo sie jakims cudem wyprowadzic setki ludzi ze stadionu. Przeciez w panice - w kazdym jednym miejscu, czy to marsz czy koncert- ludzie sie tratuja nawzajem jak konie w poplochu. Mimo wszystko Policja tam jest bardzo zorganizowana. Nie sztuka monitorowac "sytuacje" siedzac na stolku przed komputerem w Warszawie. Ale skutecznie dzialac w akcji.... to jest wyczyn nie lada.
 
B

Blancos

Guest
MacaN napisał:
Kurcze, w tak wielkim tłumie nie byłby nawet potrzebny samobójca!
Oczywiście, że nie byłby nawet potrzebny samobójca... W tym tygodniu przypadkowo trafiłem na manifestację narodowców we Wrocławiu i powiem tyle - gdyby ktoś wlazł pomiędzy nich z jakąś bombą czy nawet wrzucił coś w tłum z zewnątrz to byłaby masakra. Śmieszy mnie mówienie, że jesteśmy bezpieczni i nie ma powodów do obaw przed zamachami na Polskę... Znaczy, w pewnym sensie jest to prawda, bo nie sądzę, aby terroryści traktowali nasz kraj na tyle poważnie, aby chcieli akurat u nas robić zamachy, ale jestem pewien, że gdyby komuś ogarniętemu przyszedł taki pomysł do głowy to ani nasze służby specjalne, ani policja, ani inne organy mające nas chronić przed tego typu rzeczami nie dałyby rady tego powstrzymać.

Powiem tak - oczywiście, nie każdy imigrant vel. uchodźca to terrorysta. Podejrzewam, że osób zdolnych do takich akcji jak ta we Francji jest wśród przybyszów bardzo mało i nie należy oceniać całej grupy przez pryzmat garstki fanatyków, ale... Te głośne akty terroru to jedna rzecz - druga to to, o czym już tak głośno się nie mówi, a o czym opowiadają mieszkańcy państw, w których "uchodźcy" już się rozgościli. Mam trochę znajomych, którzy robią staż w Niemczech, czytam zagraniczne portale i fora, rozmawiam czasami z ludźmi z innych krajów i powiem wam tyle - te 120-140 osób zabitych w zamachach we Francji to naprawdę nic. Media mówią o tym, bo to "szokujący" temat, ale prawdziwy problem zaczyna być widać jak spojrzeć w te miejsca, gdzie media w większości nie mają ochoty się ładować - w normalne życie.

Praktycznie wszystkie osoby, z jakimi rozmawiałem potwierdzają jedno - imigranci z tamtych regionów w zdecydowanej większości się nie asymilują, mają problemy z respektowaniem naszego prawa, kultury i stylu życia, a do rdzennych mieszkańców Europy żywią niechęć, pogardę bądź nienawiść i są tu w dużej mierze wyłącznie po to, aby "mieć nasz standard życia" - tylko bez dawania zbyt wiele od siebie w zamian. I tu zaczyna się problem - wpuszczamy do naszych państw mnóstwo roszczeniowo nastawionych ludzi, którzy ani myślą dostosowywać się do naszych zasad i nie chcą się asymilować. Oczywiście, nikt nie mówi, że mają porzucać swoją religię, czy sposób życia, ale jeżeli chcą u nas mieszkać to powinni zaakceptować pewne ogólnie przyjęte zasady koegzystencji. A z tego, co słyszę to z tym jest problem.

I teraz - ta garstka ludzi, którzy organizują zamachy... Może zabrzmi to kontrowersyjnie, ale to naprawdę nie jest problem. Ci ludzie, jeżeli faktycznie zależy im na wysadzeniu się w imię swoich ideałów, zapewne tak czy owak znaleźliby na to sposób. Może byłoby ich mniej, fakt, ale jak już powiedziałem - wiem, że to, co stało się we Francji jest szokujące, ale to nie jest prawdziwy problem. Oczywiście, nie pochwalam zamachowców, ale moim zdaniem trzeba spojrzeć na sprawę realnie - czym jest 120-140 martwych w zamachu we Francji wobec prawdopodobnie tysięcy ludzi, którzy zostaną pobici, zgwałceni, okradzeni czy zabici przez imigrantów. O tym nikt mówił publicznie nie będzie, bo to często pojedyncze przypadki, które nie są aż tak głośne jak zamach, ale... ziarnko do ziarnka...

Oczywiście, ktoś może powiedzieć, że przecież Europejczycy też biją, gwałcą, kradną czy zabijają - jasne, ale jestem przekonany, że jakby wziąć populację Europejczyków i populację imigrantów to wśród tych pierwszych odsetek osób, które robią takie rzeczy byłby wielokrotnie niższy niż wśród tych drugich. Innymi słowy... zapraszamy do siebie sporą liczbę ludzi, z których wiele będzie powodować problemy, czyli na własne życzenie przyczyniamy się do zwiększania poziomu przestępczości. I to właśnie to, a nie zamachy, jest moim zdaniem główny problem.
 
K

kate2

Guest
Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) opublikowali w sobotę nagranie wideo, na którym przestrzegają Francję przed kolejnymi zamachami terrorystycznymi, jeżeli władze w Paryżu nie wycofają się z bombardowań ich pozycji. Nie wiadomo kiedy materiał powstał.

Agencja Reutera informuje, że materiał wideo został opublikowany przez grupę uznawaną za przedstawicieli medialnych IS: al-Hajat Media Center. Na nagraniu bojownik wzywa muzułmanów mieszkających we Francji do przeprowadzania zamachów na terytorium kraju i walki z "niewiernymi".

"Tak długo jak będziecie prowadzić bombardowania, nie zaznacie pokoju. Będziecie się nawet bać wyjścia na zakupy" - mówił po arabsku mężczyzna otoczony innymi dżihadystami.

Jednocześnie IS zaapelowało do tych, którzy nie mogą wyjechać do Syrii, aby walczyć po stronie dżihadystów do pozostania we Francji i prowadzenia na jej terytorium "świętej wojny".
http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,23319,isis-nawoluje-do-dzihadu-nie-zaznacie-pokoju.html



Blancos napisał:
Media mówią o tym, bo to "szokujący" temat,
Nie mają wyjścia bo tego ukryć się już nie da. Ale tak jak pisałam mnóstwo spraw , przestępstw i prowokacji jest upychanych pod dywan by nie wyszły na światło dzienne.

Mam jeszcze nadzieję, że w obliczu tego, co się dzieje Polski rząd ruszy głową i zablokuje przyjmowanie imigrantów na nasze tereny. Chociaż raz niech Polska będzie mądra przed szkodą.

12227819_188082258201868_9028103314388669612_n.jpg
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
Elen napisał:
A ja chyle czola przed sluzbami francuskimi Policja i Pogotowiem Ratunkowym oraz oddzialami specjalnymi, ktorym udalo sie jakims cudem wyprowadzic setki ludzi ze stadionu. Przeciez w panice - w kazdym jednym miejscu, czy to marsz czy koncert- ludzie sie tratuja nawzajem jak konie w poplochu. Mimo wszystko Policja tam jest bardzo zorganizowana. Nie sztuka monitorowac "sytuacje" siedzac na stolku przed komputerem w Warszawie. Ale skutecznie dzialac w akcji.... to jest wyczyn nie lada.
Widziałam fragment filmu, który pokazywał ludzi wyprowadzanych, chyba ze stadionu. Szli spokojnie i śpiewali " Marsyliankę". Niesamowita wrażenie!
 
E

Elen

Guest
Ponoc na twitterze ci prawdziwi i normalni Muzulmanie pisza i prosza, zeby- nie nazywac terrorystow Muzulmanami i zeby nie karac wszystkich za to co robia te skrajne odlamy. Hm... w pewnym sensie ich rozumiem, boja sie masowych przesladowan. To tak jakby ukarac i obwinic wszystkich Katolikow za to co wyprawia grupa jakichs fanatykow. Sama nie wiem jakie jest z tego wszystkiego wyjscie. Zlotego srodka brak.
 
K

kate2

Guest
Podobno nie widać mojego wstawionego obrazka. A teraz?



12227819_188082258201868_9028103314388669612_n.jpg




A te dwa na górze widać?
 
S

Spamerski

Guest
I teraz - ta garstka ludzi, którzy organizują zamachy... Może zabrzmi to kontrowersyjnie, ale to naprawdę nie jest problem.
Dużo większym jest wojna włoskiej mafii, podczas której często giną przypadkowi przechodnie. Niemniej jednak jakoś media w tej kwestii milczą. Nie twierdzę, że należy milczeć o wczorajszym wydarzeniu, wręcz przeciwnie, jednakże również było wiele zamieszania po zamachu na WTC, w Madrycie, w Londynie czy we Francji rozpoczętego od ataku na Charlie Hebdo. Niestety nie wyciągnięto wniosków z tamtych wydarzeń. W tym poście: http://www.forumowisko.pl/topic/219932-walka-z-isis-czy-usa-i-nato-bawią-się-w-kotka-i-myszkę/?p=3298951pisałem, że służby specjalne nie mają warunków do infiltrowania środowiska ISIS i konieczne jest "odbudowanie" niefundamentalistycznych bojówek muzułmańskich. To, co się obecnie dzieje w mediach to woda na młyn ISIS, więc do tego nie dołączę.
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
kate2 napisał:
Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) opublikowali w sobotę nagranie wideo, na którym przestrzegają Francję przed kolejnymi zamachami terrorystycznymi, jeżeli władze w Paryżu nie wycofają się z bombardowań ich pozycji. Nie wiadomo kiedy materiał powstał.

Agencja Reutera informuje, że materiał wideo został opublikowany przez grupę uznawaną za przedstawicieli medialnych IS: al-Hajat Media Center. Na nagraniu bojownik wzywa muzułmanów mieszkających we Francji do przeprowadzania zamachów na terytorium kraju i walki z "niewiernymi".

"Tak długo jak będziecie prowadzić bombardowania, nie zaznacie pokoju. Będziecie się nawet bać wyjścia na zakupy" - mówił po arabsku mężczyzna otoczony innymi dżihadystami.

Jednocześnie IS zaapelowało do tych, którzy nie mogą wyjechać do Syrii, aby walczyć po stronie dżihadystów do pozostania we Francji i prowadzenia na jej terytorium "świętej wojny".
http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,23319,isis-nawoluje-do-dzihadu-nie-zaznacie-pokoju.html



Media mówią o tym, bo to "szokujący" temat,
Nie mają wyjścia bo tego ukryć się już nie da. Ale tak jak pisałam mnóstwo spraw , przestępstw i prowokacji jest upychanych pod dywan by nie wyszły na światło dzienne.

Mam jeszcze nadzieję, że w obliczu tego, co się dzieje Polski rząd ruszy głową i zablokuje przyjmowanie imigrantów na nasze tereny. Chociaż raz niech Polska będzie mądra przed szkodą.

12227819_188082258201868_9028103314388669612_n.jpg
Wcześniej wydawało mi się, że media nami manipulują, wyolbrzymiają zagrożenie, kierują naszą uwagę na inny, zastępczy temat. Tak bywało już wiele razy. Dziś po tym co stało się w Paryżu, zaczynam się bać. W moim przypadku terroryści osiągnęli niestety cel. Nie boję się o siebie- przeżyłam już wiele. Boję się o moich bliskich, o moją jeszcze nienarodzoną wnusię. W jakim świecie przyjdzie jej dorastać? Tak, boję się.
 
K

kate2

Guest
Spamerski napisał:
Dużo większym jest wojna włoskiej mafii, podczas której często giną przypadkowi przechodnie.
A ja uważam, że takie licytowanie się która tragedia jest gorsza nie ma sensu i nie jest uzasadnione. Jedna czy druga niesie ze sobą wielkie żniwo śmierci i cierpienia. Wniosków nie wyciagnieto, to prawda ale milczenie w tej sparwie też wydaje mi się nieludzkie.


Viola1308: ,,Nie boję się o siebie- przeżyłam już wiele. Boję się o moich bliskich, o moją jeszcze nienarodzoną wnusię. W jakim świecie przyjdzie jej dorastać? Tak, boję się.''

W tej sytuacji nie trzeba lęku a konkretnych działań ze strony naszego rządu. Głosy spzreciwu powinny być dla nich słyszalne nawet jesli będą udawać że ich nie słyszą czy też uciszać protestujących i oskarżać ich o rasizm , itp.
 
S

Spamerski

Guest
Przecież wyraźnie napisałem

Spamerski napisał:
Nie twierdzę, że należy milczeć o wczorajszym wydarzeniu, wręcz przeciwnie

W tej sytuacji nie trzeba lęku a konkretnych działań ze strony naszego rządu.
Rządy są bezradne w obliczu tego zagrożenia, więc pokładanie w nich nadziei będzie skutkowało kolejnymi rozczarowaniami. Potrzeba świadomości jak należy zachować się, kiedy dojdzie do ataku terrorystycznego. Ludzie dużo teraz komentują, ale tak naprawdę w mediach nie mówi się o istocie problemu, czyli jak zapobiegać, jak reagować kiedy zauważymy coś niepokojącego itd., lecz podsyca się pokładanie coraz większej nadziei w rządzie i innych organach władzy jako gwarantów naszego bezpieczeństwa. Obawiam się, że dzięki temu zwiększy się akceptacja społeczna na coraz większe ograniczenia praw i wolności obywateli, jednakże jak wielokrotnie pisałem: ograniczenia te nie będą skutkowały eliminowaniem zagrożenia ze strony ISIS. W tej chwili jest 1 do 0 dla ISIS, bo przekaz medialny z Europy powinien być taki: "jesteśmy przygotowani na kolejne ataki, które wykryjemy zawczasu", podczas gdy mamy koncert paniki serwowany przez media i "deklarację reakcji" Francji wobec tych wydarzeń.
 
K

kate2

Guest
Akcent odpowiedzialności i obrony położyłeś na zwykłych ludziach,czy dobrze zrozumiałam? Jak zatem mamy przeciwdziałać takim sytuacjom jak wczorajsza? Takich wydarzeń mogli nie być gdyby nie obecna europejska polityka. Ta tragedia wisiała w powietrzu. I będzie ich więcej.
Bez mądrych działań rządzących jesteśmy przegrani i straceni. Ich decyzje piszą naszą narodową historię.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Gdzie jest dave123, gdzie ci, którzy tutaj na forum pisali, że to nie wina islamu?
Czy okrzyki podczas zarzynania ludzi "Allahu Akbar" to nie jest zabijanie w imię religii?
Gdzie są ludzie, którzy mówili, że imigranci z Syrii są "biednymi uchodźcami"? Jeden z zamachowców był Syryjczykiem, miał paszport jaki można kupić za 500 dolarów.

Ciekawy jestem ilu z Was zdaje sobie sprawę, że pod płaszczykiem "uchodźców" przyjęliśmy do Europy około miliona muzułmanów (radykalnych) i wśród nich kilku tysięcy terrorystów.
 
Do góry