Zamach na Jana Pawła 2 - 1981r.

27StudioPL

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
416
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Wlkp
Nie wiem czy było.
W wywiadzie udzielonym tureckiej telewizji Ali Agca, który w 1981 roku próbował zastrzelić papieża Jana Pawła II, stwierdził, że za zamachem stał Watykan - donosi rosyjski dziennik

- Watykan zdecydował o zabiciu papieża. Zaplanował i zorganizował to. Rozkaz zastrzelenia papieża wydał kardynał Casaroli - powiedział Agca

Agostino Casaroli był w latach 1979-1990 sekretarzem stanu i przewodniczącym Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej.

Mówiono również, że to KGB. Jakie jest wasze zdanie na ten temat.
 

varden96

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Milejów
KILKA MIESIĘCY TEMU OGLĄDAŁEM FILM DOKUMENTALNY NA DISCOVERY O TYM ZAMACHU. ŚLADY PROWADZIŁY DO KGB,BUŁGARSKIEJ MAFII I ROSYJSKIEGO RZĄDU....
Tak naprawdę w tym życiu tego się nie dowiemy.Dopiero po śmierci zobaczymy jak było.


P.S: sry za caps locka w pierwszym zdaniu.
 

Gimer

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
144
Punkty reakcji
5
Miasto
Opolskie
Wielkopolska

Wysnuwasz ciekawą teorię. Może coś źródłowego . Najlepiej z źródeł anglosaskich które nie są za bardzo przechylne Watykanowi, a tym samym będą bardziej obiektywne . KGB dobrze wiedziało co się dzieje w danym państwie i jakie są przekręty.Bank Ambrosiano i Agostino Casaroli dobrze nadawali się na kozła ofiarnego.
Co do mojego zdania to ten pontyfikat był bolącym wrzodem na d... ideologi komunistycznej i jeszcze na dokładkę z państwa zależnego od CCCP.
 
Do góry