Zaleganie z wypłatami dla pracowników

alicjaska

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Czy zaleganie z wypłatami dla pracowników to dobry pomysł? Mam poważny dylemat w mojej działalności, dostałam propozycję zlecenia dla firmy, coś raczej "nie do odrzucenia". ale żeby je przyjąć musiałabym przesunąć wypłaty pracowników. Może kilka dni a może nawet 2 tygodnie. Alternatywnie zostaje opcja pożyczki ale nie wiem które wyjście z sytuacji będzie lepsze? Jakaś rada?
 
B

Brother_of_Steel

Guest
Nie wierzę w to co czytam. Masz rodzinę na utrzymaniu? To się zastanów, czy byłoby Ci fajnie, jakbyś powiedziała im, sorry, ale musicie głodować bo dostanę pensję za dwa tygodnie. I to jest naprawdę najkulturalniej jak potrafię, bo takiego skur**** to ja dawno nie widziałem.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Rozważ może możliwość pośrednią. Ma na myśli rozmowę z pracownikami. Jeżeli dajesz im pracę, środki na utrzymanie ich rodzin, to przedstaw sytuację, ewentualne korzyści ze zdobycia tego zlecenia płynące przecież także dla nich. Z zawrzyj jakiś układ. Zyskasz szacunek, zlecenie i zaufanie w oczach ludzi. W przeciwnym wypadku możesz stracić dużo więcej. Może też zrekompensuj jakąś premią za oczekiwanie na wynagrodzenie lub w porozumieniu wypłać częściowo.

Jak nie to patrzy wypowiedź Brothera powyżej.



Pozdrawiam i życzę sukcesu w negocjacjach :)
 
B

Brother_of_Steel

Guest
Kaznodzieya napisał:
Rozważ może możliwość pośrednią. Ma na myśli rozmowę z pracownikami. Jeżeli dajesz im pracę, środki na utrzymanie ich rodzin, to przedstaw sytuację, ewentualne korzyści ze zdobycia tego zlecenia płynące przecież także dla nich.
Tylko że jeśli choć jeden pracownik powie nie, to musi dostać pensję w terminie, bo jest coś takiego jak regulamin pracy i regulamin wynagradzania, a także przepisy kodeksu pracy. Opinię podtrzymuję. Jak kogoś nie stać na wypłatę pensji, bo ma kontrakt, to lepiej niech w ten kontrakt nie wchodzi. Ryzykować można własnymi pieniędzmi, a nie pracowników, którzy na swoje nie pracują, tylko za pieniądze.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Zgoda Brother ale tak jak napisałem - chyba że się zgodzą. Sam miałem kiedyś podobne kwestie do rozpatrzenia i jak usiedliśmy pogadaliśmy dało się zrobić. Zależy od relacji w firmie i samych pracowników.
Zawsze można się dogadać. Ludziska zazwyczaj widza w pracodawcy płatnika a rzadziej kogoś kto niesie wielki ciężar, zabezpiecz miejsca pracy i dba o nie tylko o siebie ale także ich rodziny.
 
B

Brother_of_Steel

Guest
Kaznodzieya napisał:
Ludziska zazwyczaj widza w pracodawcy płatnika a rzadziej kogoś kto niesie wielki ciężar, zabezpiecz miejsca pracy i dba o nie tylko o siebie ale także ich rodziny.
Co do dogadania się, nie neguję, ale to o czym piszesz wynika właśnie ze stosunku pracodawcy. Ja w poście alicjaska nie zauważyłem troski o pracownika, ani tym bardziej pomyślunku co z tymi ludźmi. Pomijając już fakt zadawania takich pytań na forum.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Brother_of_Steel napisał:
Ludziska zazwyczaj widza w pracodawcy płatnika a rzadziej kogoś kto niesie wielki ciężar, zabezpiecz miejsca pracy i dba o nie tylko o siebie ale także ich rodziny.
Co do dogadania się, nie neguję, ale to o czym piszesz wynika właśnie ze stosunku pracodawcy. Ja w poście alicjaska nie zauważyłem troski o pracownika, ani tym bardziej pomyślunku co z tymi ludźmi. Pomijając już fakt zadawania takich pytań na forum.
Zgoda. Mamy więc podobne odczucia. Ale może lepiej pouczyć, doradzić i zniechęcić do takiego rozwiązania podając inne :) niż dawać zaraz po łapkach ?

Czy nie po to jest też forum ?
 
B

Brother_of_Steel

Guest
Kaznodzieya napisał:
Zgoda. Mam podobne odczucia. Więc może lepiej pouczyć, doradzić i zniechęcić do takiego rozwiązania podając inne :) niż dawać zaraz po łapkach ?

Czy nie po to jest też forum ?
Niby racja, ale chyba już za zgryźliwym cynikiem jestem.
 

kamil.z

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
36
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Zdecydowanie jeśli masz możliwość to bierz pożyczkę, z doświadczenia wiem że nie warto igrać z pensjami pracowników, kilka takich akcji i nie będziesz miał z kim pracować. Provident udziela takich pożyczek firmowo, na pieniądze można liczyć nawet tego samego dnia także problem dość szybko do rozwiązania.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Też dobre rozwiązanie. Choć ja osobiście wolabym dać zarobić pracownikom zamiast bankowi. Widać co człowiek to punkt widzenia.
 
Do góry