Zakup gitary elektrycznej

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ciężko tutaj dać Ci gitarę do tej muzyki bo w każdym kawałku brzmienie jest inne, jednak jak na moje oko (a raczej ucho) przeważa raczej gibsonowskie. Więc jeśli masz zamiar wydać całe te 1200 zł to proponuję któregoś z lepszych Epiphone'ów, na przykład Les Paul Studio WC, albo któregoś SG.
 

Bartinho17

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
44
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
powiedz jakie kształty gitar ci sie podobają- les paul, strat, sg czy może jakieś orginalniejsze ?? brzmienie nie bedzie przeciez zalezało tylko od samej gitary ale też od wzmacniacza więc wcale nie musisz mieć gibola żeby tak zabrzmiieć albo - nawet z gibsonem ale słabym piecem tak nie zabrzmisz :)
 

g'core

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
256
Punkty reakcji
2
Miasto
Katowice
Ale używaną się bardziej opłaca kupić. Każdy kto choć troche w tym siedzi Ci to powie, no ale jak się upierasz przy tej nowej to celuj w Corty. Bo w tej cenie z nowych to one tylko trzymają poziom. Ibanezy to od 2k+
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Z pewnością na używanej lepiej wyjdziesz, ale Cort? Ja osobiście nie polecam. Gitary typu Cort/ Ibanez raczej nie do tej muzyki są. Ja bym ostawał przy LP jakimś.
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
A ja nie lubię epiphonów
I również upierałbym się przy Corcie
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
To akurat jest kwestia gustów.
Ale koleżanka pokazała jaką muzykę chce grać, nawet na teledyskach widać, że kolesie grają na LP. Cort jest raczej gitarą do mocniejszego grania, z surowym brzmieniem, więc wątpię, aby ją zadowolił.
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Krakow
Ale koleżanka pokazała jaką muzykę chce grać, nawet na teledyskach widać, że kolesie grają na LP. Cort jest raczej gitarą do mocniejszego grania, z surowym brzmieniem, więc wątpię, aby ją zadowolił.

Ale to ze graja na LP to nie znaczy ze epiphone bedzie najleprzy:) W koncu oni graja na Gibsonach a chociaz epi jest firma Gibsona to dalej nie jest gib:p Moze bedzie mial cos z prawdziwego charakteru Giba ale dalej to jest epi:p A corty w tej cenie sa robione z takiego samego drewna wiec raczej beda brzmialy podobnie:) A wogole to najlepiej jak pojdziesz do jakiegos sklepu i sobie sama ograsz kilka gitar.
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Tak naprawdę w tym przedziale cenowym nie odczujesz specjalnej różnicy w brzemieniu różnych gitar. To od pieca będzie zależało.
A sam też poleciłbym Epiphona SG, bardzo uniwersalny, lekki = dla ciebie będzie lepszy, tak mi się wydaje. ;p
 

eredia

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
513
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nysa
Epiphony SG mi się nie podobają. Ale za 2 tygodnie pojadę do Ragtime to się coś wybierze :))
 

eredia

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
513
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nysa
No więc już kupiłam gitarę. Wybór padł na Corta M600 i do tego mam wzmacniacz Line 6 Spider III 15W
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Krakow
Gratuluje wioselka:D Moj byly gitarzysta mial ta sama gitare i jak na taka cene brzmii bardzo fajnie;p
 
Do góry