Zagadki

M

MacaN

Guest
a co ty na to, że w pyt. 1 zależy od tego, ile st. było dzień wcześniej? bo jeśli byłoby 3 to jutro byłoby -3 jeśli 4 to -4 itd. :klaszcz:
 
M

MacaN

Guest
no pytam się czy dobrze myślę czy nie... bo wg. mnie to jest JEDYNE logiczne rozwiązanie tej zagadki
 

Kaj

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2008
Posty
294
Punkty reakcji
28
1. W telewizji mówili że jest 0 stopni celcjusza, a jutro bedzie 2x zimniej, ile bedzie jutro stopni? :krol:
Twoja zagadka jest już w tym temacie. Bodajże w pierwszym poście.



Rodzina Kowalskich spieszy się na pociąg. Muszą pokonać stary most. Jednocześnie mogą po nim przejść najwyżej dwie osoby.

Jest jeszcze ciemno i przez most muszą iść z jedyną latarką.
Jeśli przez most idą dwie osoby, szybsza przystosowuje się do prędkości wolniejszej.
Czy zdążą wsiąść do pociągu, który odjeżdża już za 17 minut, jeśli:
  • Mama idzie przez most 5 minut,
  • Tata idzie przez most 2 minuty,
  • Synek idzie przez most 1 minutę,
  • Córeczka idzie przez most 10 minut
 

SirBeton

Ai Serafu
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
484
Punkty reakcji
5
Wiek
29
Miasto
England & Dolny Śląsk
1. W telewizji mówili że jest 0 stopni celcjusza, a jutro bedzie 2x zimniej, ile bedzie jutro stopni? :krol:

I dalej nikt nie odgadł ile to jest ;P Odgadujcie tą ;)


a co do Twojej zagadki Kaj to zdążą :D
 
M

MacaN

Guest
no.. ja znam odp. ale do betona zagadki, ale to on mi tą odp. powiedział, więc ja jej nie napiszę :) proszę natomiast o następny zestaw pytań :p
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Cholera wytłumaczcie mi w jaki sposób wam te postacie zdążą, bo mi nie wychodzi jakkolwiek będę daną sytuacje rozważał to zawsze brakuje kilku minut. W najlepszym wypadku dwóch.
Prosze o rozpisanie mi tego , bo wam nie wierzę i jestem bardzo ciekawy rozwiązania tego zadania. Czekam na wasze rozpiski:p Inaczej uważam, że nie zdążą na ten pociąg.
 
M

MacaN

Guest
synek z tatą idą 2 minuty, matka z córką 10


// zaraz.. mają 1 latarkę ale nie było napisane, że nie mogą iść po ciemku. Zagadka źle sformułowana. ale jeśli trzeba latarkę przynieść i przeprowadzić następną osobę to nie, nie przejdą. zabraknie 2 minuty jeśli synek będzie wracał.
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
No właśnie:p nie doczytało się:p
Byłem pewny że dobrze przemyślałem sytuacje.

a co do tekstu to przecież jest tam napisane:
Jest jeszcze ciemno i przez most muszą iść z jedyną latarką.

Więc nie doczytałeś, zagadki każdemu może się to zdarzyć ;-))
 
M

MacaN

Guest
1+1=2 ...

tylko nie filozofuj.. to, że twój nauczyciel potrafi udowodnić, że tak nie jest ( udowodnić tobie nie mi ) nie znaczy że ty także.. no chyba że się mylę - to udowadniaj :p
 
Do góry