Zagadki

HappyKuba

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2007
Posty
266
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Nisko
Są dwie osoby - każdej dajemy po gruszce, jedna zostaje w koszyku.

1. Trzeba wziąść pod uwagę, że pierwsza osoba jest matką (nieobecnego dziecka), w tym także córką drugiej osoby, która jest córką (nieobecnych rodziców)
2. Mogą też być dwie osoby niespokrewnione ze sobą - obydwie są matkami i córkami nieobecnych osób ;)
 

HappyKuba

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2007
Posty
266
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Nisko
Palacz Zenek nie miał ani jednego papierosa. Zaczął więc zbierać niedapałki wiedząć, że z siedmiu takich niedopałków można skręcić jeden papieros normalnej długości. Nazbierał 49 niedopałków.

Jeżeli co trzy kwadranse pali jednego papierosa, na jak długo starczy mu ów zapas?
 

Kaj

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2008
Posty
294
Punkty reakcji
28
Zależy czy pali na początku... Jeśli to nie to w takim razie 5:15
 

Kaj

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2008
Posty
294
Punkty reakcji
28
Brak aktywności osoby, która zadawała zmusza mnie do zadania nowej :D

Co to jest? Najpierw ma 4 nogi, potem 2, a na końcu 3...
 

HappyKuba

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2007
Posty
266
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Nisko
Co to jest? Najpierw ma 4 nogi, potem 2, a na końcu 3...
Chodzi o człowieka? Niemowlak raczkuje, dorosły chodzi na dwóch nogach, staruszek podpiera się laską.
Jednak sam się sobie dziwię, że takiej odpowiedzi udzielam, bo nie można powiedzieć, że niemowlak ma 4 nogi, ani że laska to noga. Ale odpowiedź jest.
Pytanie: Czy poprawna?

A odpowiedź na moje pytanie: 6 godzin.

49 / 7 = 7 |Skręcił 7 papierosów, po wypaleniu miał znowu 7 niedopałków.
7 / 7 = 1 |No i mamy 8 papierosa.
8 * 3/4 = 6 |6 godzin ;)
 

HappyKuba

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2007
Posty
266
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Nisko
No, właśnie, dziwnie znajoma mi się wydawała.

Zagadka Sfinksa brzmiała: "Co to za zwierzę, które rano chodzi na czterech nogach, w południe na dwóch, a wieczorem na trzech?"
Prawidłową odpowiedzią na nią było - człowiek. Życie człowieka przedstawione jest jako jeden dzień - rano (dzieciństwo), południe i wieczór (starość). Trzecią nogą jest laska, której często używają starsi ludzie.
(Źródło: http://www.edyp.rejsymorskie.net/ )
 

Szymonix

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
472
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
terrarium
Dobra to teraz ja coś wrzucę.

Pewnemu zespolowi kosiarzy polecono skosic dwie laki. Powierzchnia jednej z tych lak byla dwa razy wieksza od drugiej. Pól dnia caly zespól kosiarzy kosil wieksza lake. W drugiej polowie tego samego dnia zespól podzielil sie na dwie równe grupy. Pierwsza grupa w dalszym ciagu kosila wieksza lake i do konca dnia skosila ja calkowicie. Druga grupa poszla kosic mniejsza lake, która kosila do konca dnia, ale nie skosila jej calkowicie. Reszta malej laki zostala skoszona nazajutrz przez jednego kosiarza, któremu zajelo to caly dzien.
Ilu kosiarzy liczyl zespól?
 

HappyKuba

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2007
Posty
266
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Nisko
4 osoby :p
To proste - trzeba wziąść do zespołu wystarczająco dużo osób, żeby za bardzo się nie zmachać, ale też nie za dużo, żeby przy podziale zostało jak najwięcej na głowę. I taką idealną liczbą osób będzie tu 4 :D

A tak na serio, to liczyłem to chyba z 10 minut ;P
 

Berialsowa

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2007
Posty
168
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Ojciec i syn mieli wypadek samochodowy. Ojciec zmarł, a syna przewieziono karetką do szpitala. Gdy chirurg go zobaczył krzyknął: "Nie mogę operować tego chłopca, on jest moim synem!".

Jak to możliwe? :)
 

Forrest

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2006
Posty
235
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Wrocław
to teraz ja :p

Przez bystrą i głęboką rzekę chce się przeprawić dwóch przyjaciół. Mają oni tylko jedną łódkę, na której może znajdować się tylko jedna osoba. Obojgu jednak udało się przeprawić. W jakim wypadku jest to możliwe ?
 
Do góry