Zagadki :]

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Do Kłamstwa: jesteś A czy B? /i np. kłamstwo powie że B, czyli jest A/
Do Losu: Jesteś B czy C? /np. powie, że B/
Do Prawdy: Kiwnij głową pionowo, jeśli oni mówią prawdę?
Ale skąd wiesz, które to prawda, kłamstwo i los?
A Gonzo to mózg jest i tyle :p
 

kmikos168

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2006
Posty
153
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Ta drugo zagadke raz juz rozwiazywalem chyba z 30 minut, nie jest taka latwa.
Slyszalem ze chyba ja Einstein wymyslil ale nie jestem pewien i chyba tylko 2% ludzi jest ja w stanie rozwiazac w ciagu 20 min, nie pamietam odpowiedzi ale jutro moze ja roziwaze jeszcze raz :p

Na zagadke Gonza proponuje taka odpowiedz:
A - czy ty jestes prawda (Prawda i Kłamstwo odpowiedza TAK, Los może powiedziec NIE)
B - czy ty jestes Kłamstwo (Prawda i Kłamstwo odpowiedza NIE, Los moze powiedziec TAK)
Jesli z pierwszego i drugiego wyszly rozne odpowiedzi to wiesz ktore to oznacza TAK a ktore NIE, jeśli takie same to oznacza ze A lub B to na pewno Los.
C- czy B to Los (Prawda odpowie NIE, Kłamstwo i Los roznie moga)

Jesli w 1 i 2 jest to samo to jesli wyjdzie 3 to samo to bedzie 3 razy NIE czyli w A, B i C beda - Los, Kłamstwo, Prawda, jeśli w 3 wyjdzie cos innego to 3 oznacza TAK (tam jest Kłamstwo) i w A jest Los a w B - Prawda

Jesli w 1 i 2 wyszly rożne odpowiedzi to pierwsza oznacza TAK, druga NIE ale nadal w A lub B moze byc Los

Nie wiem czy to zadanie jest do rozwiazania bo jest tylko 6 kombinacji TAK lub NIE a 9 mozliwoci ulozenia tych bogin


Co do tych domów, odpowiedz to chyba Niemiec, brawo Memyselfandi
 

Memyselfandi

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Ta drugo zagadke raz juz rozwiazywalem chyba z 30 minut, nie jest taka latwa.
Slyszalem ze chyba ja Einstein wymyslil ale nie jestem pewien i chyba tylko 2% ludzi jest ja w stanie rozwiazac w ciagu 20 min, nie pamietam odpowiedzi ale jutro moze ja roziwaze jeszcze raz :p

Na zagadke Gonza proponuje taka odpowiedz:
A - czy ty jestes prawda (Prawda i Kłamstwo odpowiedza TAK, Los może powiedziec NIE)
B - czy ty jestes Kłamstwo (Prawda i Kłamstwo odpowiedza NIE, Los moze powiedziec TAK)
Jesli z pierwszego i drugiego wyszly rozne odpowiedzi to wiesz ktore to oznacza TAK a ktore NIE, jeśli takie same to oznacza ze A lub B to na pewno Los.
C- czy B to Los (Prawda odpowie NIE, Kłamstwo i Los roznie moga)

Jesli w 1 i 2 jest to samo to jesli wyjdzie 3 to samo to bedzie 3 razy NIE czyli w A, B i C beda - Los, Kłamstwo, Prawda, jeśli w 3 wyjdzie cos innego to 3 oznacza TAK (tam jest Kłamstwo) i w A jest Los a w B - Prawda

Jesli w 1 i 2 wyszly rożne odpowiedzi to pierwsza oznacza TAK, druga NIE ale nadal w A lub B moze byc Los

Nie wiem czy to zadanie jest do rozwiazania bo jest tylko 6 kombinacji TAK lub NIE a 9 mozliwoci ulozenia tych bogin
Co do tych domów, odpowiedz to chyba Niemiec, brawo Memyselfandi

Mówisz o tej 2 zagadce co ja ją rozwiązałam?? Jesli tak to PODOBNO wymyślił ją Einstein i mało kto potrafi ją rozwiązać :p :) Powodzenia i zamieście jakieś nowe zagadki! :)



Mam dla Was zagadkę- tylko bądzcie uczciwi- niech rozwiązują ją tylko Ci, którzy jej nie znają!

Pewien facet jest ubraby na czarno. Ma czarne spodnie, skarpetki, kurtkę, rękawiczki i czapkę. Idzie tak ulicą, na której nie świeci się żadna latarnia, niebo jest zachmurzone, w oknach domów też nie widać żadnych świateł. Z naprzeciwka jedzie czarny samochód z dużą prędkością, z wyłączonymi światłami. Mimo to kierowca zauważył pieszego i zatrzymał się przed nim. Jak to możliwe?

Jak już rozwiąże ktoś tą to postaram się zamieścić następną, ale Wy też coś zamieszczajcie :)
 

Jutolobu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
1 260
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wałbrzych
do zagadki wyzej:

odp.1) koles w samochodzie rozjechal czlowieka ubranego na czarno, gdy poczul wstrzacy wrzucil wsteczny przejechal jeszcze raz po nim i sie zatrzymal gdy wysiadl zobaczyl lezacego kolesia

odp.2)czlowiek ma okreslone pole widzenia w ciemnosci wiec moze kierowca mial bardzo dobry wzrok i dobre chamulce w aucie

odp.3) kierowca byl kotem :)
 

DARI@

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2006
Posty
171
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź:]
a ja bym powiedziała że tym kierowcą był Chuck Norris :p w końcu on wie wszystko :D
 

Memyselfandi

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Dobrą odpowiedzią jest to że nigdzie nie jest napisane że była noc!! Chcecie jeszcze jakieś zagadki ? ;>
 

Frikusek

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2006
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
4 wymiar
Trafiasz na hotel. Płacisz 40000 zł i musisz iść dalej. O co chodzi?

He he?
 

Adela

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
88
Punkty reakcji
0
Rymowanka-zgadywanka:

Ma jeden kolor, kształtów tysiące,
pojawia się, kiedy świeci słońce.
Lata i pląsa, lecz by nie uciekł,
u dołu stoi na twardym gruncie,
Nie czyni krzywdy, bólu nie czuje
samotnie nigdy nie podróżuje.

O czym mowa? :)
 

Adela

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
88
Punkty reakcji
0
Dobra odpowiedź :] Następna zagadka:


Ta staruszka jednooka
żwawo pomyka w podskokach,
bardzo szczupłą jest osobą,
długi ogon ma za sobą.
 
Do góry