Zagadka

~dragonfly~

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2011
Posty
7
Punkty reakcji
1
Zło wie, kim jest człowiek, CK powiedział mu. Powiedz mi, kim jest CK, a powiem, co robisz tu.

CK to ciekawość, doświadczenie, grzech, głupota, naiwność, on sam, ty sam, ja?

Myślę, że to nie będzie ani Bóg ani Szatan itp, bo nie o to chodzi w zagadkach, mają one mieć sens także dla ateistów. Rozwiązanie będzie bardziej filozoficzne.

A odpowiedź może brzmieć również "nie wiem" tylko to mi nie pasuje do "CK powiedział mu", bo dalej: "Powiedz mi kim jest CK" - nie wiem, "Powiem co robisz tu"- nie wiem ;D

Ja bym kminiła w tę stronę ;)
 

manuskrypt

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Zarówno szatan i Bóg znają nas.Zło może oznaczać grzech,CK to może być skrót od jakiejś łacińskiej nazwy
 

lasek0110

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
166
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Polska
Dobra, odwalimy kilka odpowiedzi. Nie, nie jest to człowiek, Bóg, szatan, zło, dobro, piekło, niebo, Eden, symboliczna Arkadia, Tartar ani rzeka Styks. Zanim udzielicie odpowiedzi, przeczytajcie wcześniejsze posty. Chodzi głównie o tok myślenia, a nie o samo rozwiązanie.
 

l_g

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2011
Posty
182
Punkty reakcji
8
Miasto
Łódź
mumia? (to jakaś wskazówka?)
potrafię jedynie odczytać że zło tkwi w człowieku, czyli wychodziło by na to, że mowa o jednej osobie?
 
M

MacaN

Guest
mnie się wydaje że to jest tak : nawet jeśli zgadniemy imię CK to i tak nie będziemy wiedzieć czym on jest, dlatego " powiedz mi kim jest CK a powiem Ci co robisz tu " i mi najbardziej by pasowała odpowiedź ŻYCIE ( zło wie kim jest człowiek, życie powiedziało mu, powiedz mi, czym jest życie a powiem Ci co robisz tu )

myślę w dobrym kierunku? bo sie od 2 dni nad tym zastanawiam..
 

lasek0110

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
166
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Polska
Zmierzasz w dobrym kierunku, aczkolwiek "życie" jest tylko poszlaką, a nie pełną odpowiedzią. Jeżeli pójdziesz dalej tym krętym i zawiłym śladem, być może trafisz na zaskakującą odpowiedź, będącą rozwiązaniem tej zagadki.
 

Kingo

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
118
Punkty reakcji
3
Miasto
D-Ś
mnie się wydaje że to jest tak : nawet jeśli zgadniemy imię CK to i tak nie będziemy wiedzieć czym on jest, dlatego " powiedz mi kim jest CK a powiem Ci co robisz tu " i mi najbardziej by pasowała odpowiedź ŻYCIE ( zło wie kim jest człowiek, życie powiedziało mu, powiedz mi, czym jest życie a powiem Ci co robisz tu )

myślę w dobrym kierunku? bo sie od 2 dni nad tym zastanawiam..


A więc jeżeli zgadniemy imie CK to i tak będzie to nie potrzebne.
Ono wie czym MY jesteśmy ale My tego nie wiemy, czym jest ono.
Czyli to jest coś tajemniczego.. Coś o czym nie mamy pojęcie..a w pewnym sensie nie wiemy czym jest życie... czyli musi to być coś co z życiem jest związane Tak??
 

Kingo

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
118
Punkty reakcji
3
Miasto
D-Ś
Zło wie czym jest czlowiek, CK powiedział mu.
Powiedz mi kim Jest CK,
A powiem co robisz tu.
Najlepszym rozwiązaniem było by opowiedzieć na pytanie "Co my TU robimy".Może w tedy odpowiedzielibyśmy na pytanie "kim jest CK".Może życie to odpowiedź na pierwsze pytanie? Jeśli tak to CK Musiało by być czymś co je stworzyło..??

Ale to tylko moje stwierdzenie.. chociaż musze przyznać ze długo nad nim myślałam.. ;)
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Mamy poszlakę. Życie, to istnienie. A istnienie to nic innego, jak życie. Niby bez sensu.
Istnienie to zawiła droga, czyli coś, co potrafi dać w d*pę, i się za to jeszcze odwdzięczyć. Dlatego zło wie kim jest istnienie, bo samo się ujawniło z tym, że nie ma w nim tak łatwo. Możemy istnienie zastąpić słowem życie właśnie.
Bo jak wiadomo, jak to w życiu, człowiek ulega. Czyli nasze życie to tylko zbiór decyzji i przypadków. Jak znajdziemy się w (nie)odpowiednim czasie i miejscu, to możemy albo zginąć, albo się wkurzyć, albo znaleźć kasę. Karma. Wkurzymy się, wróci to do nas z większą siłą. Wtedy dajemy znać złu, jacy na prawdę jesteśmy, "powiedział mu" to tylko przenośnia.
"Powiedz mi kim jest CK", więc mówię: CK jest istnieniem, życiem nami, odpowiednią chwilą i miejscem, więc skoro jestem teraz tutaj, i istnieję, żyję, tak więc CK to Cokolwiek, nawet ta chwila, czas i to miejsce. Dobrze kminię?
 

robur21

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
a może to coś w stylu szczęścia , pecha , "powiem co robisz tu" - szukam szczęścia

coś w tym stylu?
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
Zło wie czym jest czlowiek, CK powiedział mu.
Powiedz mi kim Jest CK,
A powiem co robisz tu.

chodzi o sens życia?

Jeżeli samo "życie" ma być poszlaką. Jeżeli powiesz, czym się sens (Twojego) życia, to w odpowiedzi dostaniesz wyjaśnienie co tak naprawdę robisz w życiu, do czego dążysz.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Dajesz dupne podpowiedzi ;P Raz każesz szukać głębszego sensu, potem mówisz, że rozwiązanie jest w zagadce i żeby nie szukać Bóg wie gdzie ;) Zdradź w końcu odpowiedź.
 

~dragonfly~

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2011
Posty
7
Punkty reakcji
1
Dajesz dupne podpowiedzi ;P Raz każesz szukać głębszego sensu, potem mówisz, że rozwiązanie jest w zagadce i żeby nie szukać Bóg wie gdzie ;) Zdradź w końcu odpowiedź.

Coś mi się wydaje, że autor zagadki robi nas w ch**a i ma niezłą polewkę ;]
 
M

MacaN

Guest
a mi się wydaje, że po prostu nie potraficie się pogodzić z tym, że nie wpadliście jeszcze na odpowiedź ;] swoją drogą to w końcu będę się musiał zastanowić nad tą zagadką bo prawie o niej zapomniałem :p ale teraz na lekcjach się nudzę więc będę brać pod uwagę podpowiedzi które autor napisał ( a jest ich dużo )..
 

lasek0110

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
166
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Polska
chodzi o sens życia?

Jeżeli samo "życie" ma być poszlaką. Jeżeli powiesz, czym się sens (Twojego) życia, to w odpowiedzi dostaniesz wyjaśnienie co tak naprawdę robisz w życiu, do czego dążysz.

No w końcu ktoś idzie dokładnie pożądaną ścieżką! Odpowiedź jest bardzo blisko, w zasadzie już ją znasz.
 

orendzegora

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Mam prośbe, moze ktos w koncu by opublikował poprawną odpowiedź z wyjaśnieniem, bo mnie ostatni post jakoś nie zadawala. Proszę, bo to męczy :)
 
Do góry