Zagadka

lasek0110

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
166
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Polska
Zagadka, o której mowa w temacie, brzmi:

"Zło wie, kim jest człowiek" CK powiedział mu. Powiedz mi, kim jest CK, a powiem, co robisz tu.

Zagadka ma sens, jak najbardziej. Mój kolega wymyślił ją 2 lata temu i do tej pory nikomu nie udało się udzielić odpowiedzi. Jedna prośba- jak piszecie swoje odpowiedzi, podajcie również swój tok myślenia, nie strzelajcie w ciemno. To na razie tyle.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Jak mogłeś... Teraz nie zasnę :D Tylko nie dawaj odpowiedzi zbyt szybko.

Pytanie - wszystkie cudzysłowy (musiałem sprawdzić odmianę w słowniku...), przecinki itp. mają być tak jak są? "Zło wie kim jest człowiek" to jest coś co CK mówi do kogoś, tak?
 

Szymonix

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
472
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
terrarium
Każdy człowiek to zło które zdaje sobie sprawę z innych złych istnień.
CK - CzłowieK
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
No też właśnie o tym myślałem, ale nie pasuje mi do dalszej części zagadki - to co tu robię, a co ten ktoś ma mi powiedzieć, jest zależne od odpowiedzi, której udzielę. Człowiek pasuje do CK i tego co napisał szymonix ale dalej już trochę naciągane... Chyba, że jest to po to żeby się rymowało :D Mimo wszystko fajna zagadka. Odpowiedź poprawna?
 

Szymonix

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
472
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
terrarium
po mojemu to właśnie chodzi o tę prostotę..."powiem ci co robisz tu" - może powiedzieć, że żyje, pisze bla bla coś tam, zawsze można na taki szeroki temat coś wymyślić.
 
Q

quid pro quo

Guest
"Zło wie, kim jest człowiek" CK powiedział mu. Powiedz mi, kim jest CK, a powiem, co robisz tu.

CK - ciężko kapujący
Zło, czyli Ty, wiesz, kim jest człowiek.
Mówię, że CK to człowiek ciężko kapujący, a Ty dowiadujesz się, że jesteś zły, ale kapujesz, o co biega.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
"Zło wie, kim jest człowiek" CK powiedział mu. Powiedz mi, kim jest CK, a powiem, co robisz tu.

CK - ciężko kapujący
Zło, czyli Ty, wiesz, kim jest człowiek.
Mówię, że CK to człowiek ciężko kapujący, a Ty dowiadujesz się, że jesteś zły, ale kapujesz, o co biega.
Ja nawet po twoim wyjaśnieniu nie kapuję o co chodzi. Ciężko kapujący widocznie jestem.

Do autora tematu. Napisz mi proszę na PW odpowiedź to chętnie skomentuję czy ma sens, oczywiście nikomu jej nie zdradzę (przynajmniej nie tutaj, ewentualnie na PW jeżeli ktoś poprosi)
 
M

marco9512

Guest
No jeśli CK to może być parę :
Czerwony krzyż ( :) )
Centralna Komisja
Centralny Komitet

Jeśli ck to:
cesarsko-królewski

CyceK - Ten z Świat według Kiepskich :)


Ale daję 1000000 złoty(nie tak dosłownie:)), że chodzi o Ciało Kierownicze choć tak jak się pisze te słowa to tak trochę nie pasuje.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Nie jestem przekonany czy rozwijanie tego skrótu na ślepo to jest najlepszy trop :p

Autor tematu żyje? Jeśli tak i jeśli któraś odpowiedź była dobra, prosilibyśmy o potwierdzenie.
 

King Of Magic

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2009
Posty
150
Punkty reakcji
2
"Zło wie, kim jest człowiek" CK powiedział mu. Powiedz mi, kim jest CK, a powiem, co robisz tu.

ck powiedział człowiekowi
jeśli człowiek będzie wiedział kim/czym jest ck to ten mu powie co robisz tu

ck to inaczej zło, jeśli człowiek będzie wiedział czym ono jest, to sam sobie uświadomi to robi na ziemi i po co zło istnieje. słowo powiem jest podpuchą, gdy poznamy zło może nie będziemy musieli stawiać sobie pytań co jest dobre i przestaniemy żyć we mgle. jeśli już poznamy czym jest zło, to również poznamy dobro i dzięki temu człowiek by poznał w jasności kiedy czyni źle, a kiedy dobrze, bo zło już by nie miało nad nim kontroli. Bóg nie musiałby już człowieka podtrzymywać, ponieważ sam byłby zdolny się mu oprzeć.

prawda jest taka, że człowiek nie wie czym jest zło, dlatego gdy je pozna, wszystkie jego przejawy odpowie sobie na pytanie czym jest życie.

nie ma ludzi inteligentnych, jest to śmieszne i irytujące pojęcie, sam fakt uważania siebie za takiego jest pychą. prawda jest taka, że każdy człowiek jest zaplątany w cielesność i ulega przyjemnością, podlega czemuś takiemu jak materia i żyje dla niej. a są piękniejsze rzeczy, żywe, nie martwe i zimne jak majątek. człowiek jest za głupi żeby w pełni pojąć piękno życia i wszystkiego co się z nim wiąże.
 

lasek0110

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
166
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Polska
A na jakiej podstawie tak sądzisz? Podziel się swoim tokiem myślenia.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Proponuję ustalić jakiś termin, bo skończy się na tym, że temat zostanie zapomniany i nie poznamy rozwiązania. Podziała to też motywująco w pewien sposób. Do niedzieli, godzina 00:00?
 
Do góry