Zagadka Z Domkami

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
a oto rozwiązanie
domkibu3.jpg
a gdzie tutaj prąd jest doprowadzony do kazdego domku?
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
A ja wiem jak to rozwiązać !!!!! Biorę się do roboty i jeszcze dzisiaj wkleję!!!Obiecuje
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
koles se świeczke dorysował i mysli ze dobry :D
 

Scorpion18

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
5
Punkty reakcji
0
B) Chyba Udało Mi Się Rozwiązać Tę Łamigłowkę W Jedyny Możliwy i Racjonalny Sposób.Bo Skoro Są Osoby,Które Twierdza,Że Znają Rozwiazanie Mogły Być w Błędzie Lub Zastosować Tę Samą Technikę Co Ja.
Zasady Łamigłowki:
1)Trzeba podłaczyć liniami do 3 domków Wodę,Prąd i Gaz
2)Linie nie mogą się pzecinać
3)Linie nie mogą wychodzić z domku do domku
4)Linie nie mogą przechodzić przed punkty W,P,G
To sa zasady o których ogólnie wie każdy z nas,ale jest w tej zagadce jeden knif.Nikt nigdy nie mówił ani tez nie pomyślał o tym że linia której nie ma jak połączyc może być przerywana lub symbolicznie przecięta.
Zwrócmy uwage na to,że to dalej jest linia a nikt nie mówił jaka linia musi byc zaznaczona.Ani w jaki sposów rysować linie ani o innych zasadach dotyczących lini prócz tych wymienionych.Symboliczne przecięcie może być oznaczeniem tego ze linia czy tzw.rura idzie pod jedną ruri nie przecina się z żadna z nich.Tu Macie 2 screeny
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    43,4 KB · Wyświetleń: 568
  • 2.jpg
    2.jpg
    24,9 KB · Wyświetleń: 385

Scorpion18

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
5
Punkty reakcji
0
a prąd idzie rurą?
no a gdzie ma isc po symbolicznym przecieiu pradu powstaje luka miedzy ktura swobodnie przeplywa gaz .symboliczne przeciecie oznacza ze kabel czy jak kto woli rura z pradem przechodzi pod rura gazowa i nie przecina sie z zadna z lini.ten kto wymyslil te zagadke mial glowe do tego ale w koncu znalazlem jedyne rozwiazanie kture moze byc aktualnie mozliwe.w rys.technicznym jest wiele schamatycznych oznaczen a w zagadce nie bylo mowy ze nie mozna stosowac rozwiazan schematycznych i symbolicznych
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
To jest mozliwe ale nie mozna zakladać ze tam jest ziemia pod która idzie rura z gazem, a nad nia prad. Chociaz kto wie.
 

Scorpion18

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
5
Punkty reakcji
0
no a gdzie ma isc po symbolicznym przecieiu pradu powstaje luka miedzy ktura swobodnie przeplywa gaz .symboliczne przeciecie oznacza ze kabel czy jak kto woli rura z pradem przechodzi pod rura gazowa i nie przecina sie z zadna z lini.ten kto wymyslil te zagadke mial glowe do tego ale w koncu znalazlem jedyne rozwiazanie kture moze byc aktualnie mozliwe.w rys.technicznym jest wiele schamatycznych oznaczen a w zagadce nie bylo mowy ze nie mozna stosowac rozwiazan schematycznych i symbolicznych
pozatym w swiecie rzeczywistym jeszcze nie widzialem zeby linie pradu gazu i wody szly na tej samej wysokosci. w tej zagadce chodzi oto ze wszystko widzimy z gury,a rzeczywistosc jest taka ze prad idzie gurą woda i i gaz pod ziemia a woda zawsze idzie glebiej nz gaz wiec to co na rys.widac ze jest na tej samej plaszczyznie jest w rzeczywistosci w ruzncyh wysokosciach.mozna rysunek zagadki zrozumiec jako schemmat rysunku budowlanego.na budowie rysunki wygladaja podobnie i wiele rzeczy sie przecina no a ze wzgledu na zasady zagadki trzeba bylo zastosowac przeciecie.to byl wlasnie ten knif

To jest mozliwe ale nie mozna zakladać ze tam jest ziemia pod która idzie rura z gazem, a nad nia prad. Chociaz kto wie.
a czy ten kto stworyl te zagadke powiedzial tym ze nie mozna tak zakladac??nie powiedziall bo bylo by to zbyt proste a wlasnie ze mozna tak zalozyc .to bardzo trudna z pozoru zagadka majaca latwe rozwiazanie.kazda zagadaka ma odpowiedz tylko ze ten kto ja tworzy nie wspomina czesto o wskazowkach zeby nie ulatwiac jej rozwiazania .gosc co to wymyslil to chya jakis sfinks
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Wiesz każdy moze nadinterpretować własne spostrzeżenia. Nie pisze że tak nie może być ale i nie koniecznie to co stworzyłeś jest prawdą.
 

Scorpion18

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
5
Punkty reakcji
0
no a gdzie ma isc po symbolicznym przecieiu pradu powstaje luka miedzy ktura swobodnie przeplywa gaz .symboliczne przeciecie oznacza ze kabel czy jak kto woli rura z pradem przechodzi pod rura gazowa i nie przecina sie z zadna z lini.ten kto wymyslil te zagadke mial glowe do tego ale w koncu znalazlem jedyne rozwiazanie kture moze byc aktualnie mozliwe.w rys.technicznym jest wiele schamatycznych oznaczen a w zagadce nie bylo mowy ze nie mozna stosowac rozwiazan schematycznych i symbolicznych
aha czy prad idzie rura no nie idzie rura ale w niekturych przypadkach kable sa wpsuzczane w rure dla ochrony np w instalacji elektrycznej .mozna spotkac sie z takim przypadkiem w starych blokach.oto mi chodzilo ale przeciecie tego kabla jest symboliczne oznacza ze kabel idzie pod gazociagiem

Wiesz każdy moze nadinterpretować własne spostrzeżenia. Nie pisze że tak nie może być ale i nie koniecznie to co stworzyłeś jest prawdą.
no wiesz moze byc prawda ale nie musi bo nikt nie wie czy ten kto stworzyl te zagadke mysla o rozwiazaniiu moze ktos zrobil to tak zeby to nie mialo rozwiazania.Ale sa tylko 2 wyjscia brak rozwiazania lub to co stworzylem
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Bo według mnie jeżeli linie nie maja sie przecinac to nawet w takim sensie ze ty zmieniles je na rury czy że jedna idzie pod druga. bo w tym momencie ty zmieniasz widzianą kartkę z 3 domkami w wizje swiata relanego. A nie wiem czy to jest dopuszczalne zeby ta karte utożsamiać z realem.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
To jest zagadka logiczna, teoretyczna, a nie praktyczna.
 

Scorpion18

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
5
Punkty reakcji
0
To jest zagadka logiczna, teoretyczna, a nie praktyczna.
juz pisalem wczesniej ze to moze byc rozw. ale nie musi,zalezy to od tego czy ten kto a stworzyl myslal ov rozw. czy chcial celowo by nie miala ona rozw.bo jesli nie jest rozw muj schemat to jest tylko jedna odp brak rozw.bo to jest niemozliwe zeby doprowadzic 3 linie bez przeciecia sie z inna z lin wiele osub juz prubowało i nic im nie wyszlo.pozatym zagadka jestpodchwytliwa wyraznie muwi"Doprowadz do 3 domkow pw i g za pomoca lini ,zadne linie nie moga sie ze soba przecinac przchodzic zdomku do domku ani przechodzic przez punkty p w g ani tez nie wolno przestawiac domkow ani mediow p w g.wiec to kto to stworzyl dobrze wiedzial ze niema to racjonalnego rozw.wie jedynie takie rozw jest mozliwe bo innego nie ma.to jet podchwytliwa zagadka i wymagalogicznego myslenia.nie napisanow zasadach tej zagadki ze niemozna ja powiazac z rzeczywistoscia ani slowa wiec to co ja zrobilem est mozliwe.wpadlem a ten pomysl pierwszy i napewno wiele osub mi zadrosci ale mialem na celu tylko pokazanie wam prawdy.wiec kto chcesz moze smialo zacdhowac teze ze nie ma rozw.ale jesli sa osoby kture twierdza ze maja rozw.np ten co chcial kase za tajemnice to pomysl jakie mugl miec rozw.albo te kture widzisz u mnie a lbo wcale go niema .bo inaczej nie mozna tego rozw nie lamac zasad gry

To jest zagadka logiczna, teoretyczna, a nie praktyczna.
poza tym gdy wymarsemy kawalek czerwonej lini tzw. z pradu pozostaje pusta luka przez ktura przechodzi linia z gazu i taki symbol oznacza ze linia moze przechodzic pod linia gazu

juz pisalem wczesniej ze to moze byc rozw. ale nie musi,zalezy to od tego czy ten kto a stworzyl myslal ov rozw. czy chcial celowo by nie miala ona rozw.bo jesli nie jest rozw muj schemat to jest tylko jedna odp brak rozw.bo to jest niemozliwe zeby doprowadzic 3 linie bez przeciecia sie z inna z lin wiele osub juz prubowało i nic im nie wyszlo.pozatym zagadka jestpodchwytliwa wyraznie muwi"Doprowadz do 3 domkow pw i g za pomoca lini ,zadne linie nie moga sie ze soba przecinac przchodzic zdomku do domku ani przechodzic przez punkty p w g ani tez nie wolno przestawiac domkow ani mediow p w g.wiec to kto to stworzyl dobrze wiedzial ze niema to racjonalnego rozw.wie jedynie takie rozw jest mozliwe bo innego nie ma.to jet podchwytliwa zagadka i wymagalogicznego myslenia.nie napisanow zasadach tej zagadki ze niemozna ja powiazac z rzeczywistoscia ani slowa wiec to co ja zrobilem est mozliwe.wpadlem a ten pomysl pierwszy i napewno wiele osub mi zadrosci ale mialem na celu tylko pokazanie wam prawdy.wiec kto chcesz moze smialo zacdhowac teze ze nie ma rozw.ale jesli sa osoby kture twierdza ze maja rozw.np ten co chcial kase za tajemnice to pomysl jakie mugl miec rozw.albo te kture widzisz u mnie a lbo wcale go niema .bo inaczej nie mozna tego rozw nie lamac zasad gry
poza tym gdy wymarsemy kawalek czerwonej lini tzw. z pradu pozostaje pusta luka przez ktura przechodzi linia z gazu i taki symbol oznacza ze linia moze przechodzic pod linia gazu
w dodatku w takim rozw nie ma zlamanej ani jednej zasady zagadki

Hello,
piszę bo kiedyś ktoś znajomemu zadał zagadkę, ja do dzisiaj nie znam rozwiążania, ale może pomożecie?

Są 3 domki (tak jak na rysunku), i należy do każdego domku doprowadzić Wodę (W), Prąd (P) i Gaz (G) - tak aby linie doprowadzające się nie przecięły.
- nie wolno prowadzić lini przez domek
- nie wolno prowadzić też linii przez punkty W,P i G...

Pokaż załącznik: 9887

Gościu mówił że jest rozwiązanie, ale chciał kaskę za sekret :D
- pozdrawiam :)
spujrz na strone 3 bo ja mam jedyne racjonalne rozwiazanie tej zagadki .a nie tam jakis kolej co chce kase za nic.bo jesli nie rozwiazal tego tak jak ja to znaczy ze ma zle bo innego rozw niema jesli to nie jest rozw to innego rozw niema w tej zagadce .zagadka jest o tyle podchwytliwa i wymagajaca logicznego myslenia ze nie wiemy czy ten kto to stworzyl wiedzial ze to nie bedzie mialo rozw i umyslnie to stwozyl a moze storzyl nietypowe rozw o kturym nie muwi zadna z zasad.trzeba dobrze przeczytac zasady i logicznie pomyslec .spujrz na mojha wersje rozw i pomysl czy iinny sposub jest mozliwy

Jest rozwiązanie do tego. Tylko muszę sobie przypomnieć jak to szło. Jak juz zrobie to Ci wkleję. No chyba, że mnie ktoś uprzedzi
chyba cie uprzedzilem spujrz na dolnu rys na 3 stronie
 
Do góry