Zadanie z pędu.

anka69

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Błagam o pomoc tym zadaniu.

Wózek o masie m1= 50kg, poruszający się z prędkością o wartości v1= 10m/s, zdeża się niesprężyście z wózkiem o masie m2= 75kg o nieznanej prędkości. Oba wózki poruszają się dalej z prędkością o wartości v2= 2,5m/s zgodnie ze zwrotem v1. Oblicz wartość prędkości wózka o masie m2.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Wystarczy wygooglować
http://zadane.pl/zadanie/767842
 

anka69

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
mam rozwiązanie, ale nie wiem skąd ono się wzięło, bo nie rozumiem. ale dzięki za pomoc. :)
 

anka69

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Gdy poprosiłam o wyjaśnienie tego zadania, pan zrobił sam zadanie na tablicy, nieczego nie tłumacząc tylko mieliśmy je sobie przepisać. Ale nie wiem, co mam zrobić i jak przekształcić te głupie wzory, żeby obliczyć prędkość wózka o masie m2...
 

Chromosom

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
329
Punkty reakcji
20
Wiek
30
Miasto
Gliwice
W tym przypadku wystarczy zasada zachowania pędu. Rozwiązanie równania liniowego nie powinno być skomplikowane - należy w odpowiedni sposób odjąć stronami, tak aby uzyskać niewiadomą w jawnej postaci. Przedstaw uzyskane równanie.
 

anka69

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
hm, więc F = ma = m* v/t = m* vk-vo/t = mvk - mvo/t = pk - po/t = p/t ??
 

Chromosom

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
329
Punkty reakcji
20
Wiek
30
Miasto
Gliwice
Proszę o wybaczenie długiego czasu odpowiedzi. Niestety, obecnie nie mam czasu na codzienne wizyty.

Wynik jest poprawny, ale takie przekształcenie jest zbędne. Potrzebujesz tutaj skorzystać jedynie z zasady zachowania pędu. Proszę o stosowanie nawiasów - zapis będzie czytelniejszy, a mi będzie łatwiej pomóc.
 
Do góry