Zadanie z fizyki szkoła podstawowa

Ggg

New Member
Punkty reakcji
0
Witam może ktoś pomoże rozwiązać mi to zadanie, kompletnie nie mogę rozgryźć go z synem. Z góry dziękuję i pozdrawiam.5. Pan Kowalski, jeżdżący motocyklem, i pan Malinowski, jeżdżący samochodem, urządzili sobie wyścig. Przez 20 sekund od wystartowania motocykl pana Kowalskiego jechał ruchem jednostajnie przyspieszonym, potem z prędkością o stałej wartości. Samochód pana Malinowskiego jechał cały czas ze stałym przyspieszeniem.

a) Przerysuj i uzupełnij tabelę wartości prędkości pojazdów panów Kowalskiego

i Malinowskiego w kolejnych chwilach ruchu.

Czas

0

5

10

15

20

25

30

Prędkość motocykla p. Kowalskiego

0

100

Prędkość samochodu p. Malinowskiego

0

25

b) Oblicz przyspieszenie samochodu i przyspieszenie motocykla, z jakim początkowo jechał.

c) W której sekundzie od chwili startu pojazdy miały takie same prędkości?

d) Który z pojazdów był wtedy dalej od punktu startu?

glowonog

feniks
Punkty reakcji
24
To chyba nie byłes dobry z fizyki, tu żadnych wzorów nie potrzeba. Nie jest podane, czy to km/h, czy m/s, ale jeśli cały czas jazdy to 30 sekund, to wiadomo, że przyspieszenie z jakim poruszał sie samochód, to 30/25 m\s2 (przy założeniu, że to m/s), a motocykl 5m/s2 przez pierwsze 20 sekund. Jedyna chwila, gdy byli w tym samym momencie to punkt startu i zerowa sekunda.

radzislaw

Member
Punkty reakcji
0
glowonog napisał:
To chyba nie byłes dobry z fizyki, tu żadnych wzorów nie potrzeba. Nie jest podane, czy to km/h, czy m/s, ale jeśli cały czas jazdy to 30 sekund, to wiadomo, że przyspieszenie z jakim poruszał sie samochód, to 30/25 m\s2 (przy założeniu, że to m/s), a motocykl 5m/s2 przez pierwsze 20 sekund. Jedyna chwila, gdy byli w tym samym momencie to punkt startu i zerowa sekunda.
W takim wypadku byłem bardzo głupi, skoro po tylu latach od zakończenia szkoły nie pamiętam wzorów

glowonog

feniks
Punkty reakcji
24
Tu nie trzeba wzorów, jak już pisałem. Fizyka to nie j.polski, tylko dedukcja i wyciągfanie logicznych wniosków.

Do góry