Zadania Z Fizyki

Ema91

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2006
Posty
84
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Somewhere over the rainbow... :)
Masz rację, może byłoby za nudno :)
A róże to moje ulubione kwiaty :D ale i tak byłoby źle bez innych kwiatów :p

To fajnie, że będziesz mi pomagał (mam nadzieję, że znajdziesz czas :D).
Pozdrawiam ;)
 

Ema91

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2006
Posty
84
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Somewhere over the rainbow... :)
Witam :D
Oto dwa następne zadania:

1) Jaką pracę wykonano podnosząc ruchem jednostajnym ciało o masie 5kg na wysokość 40cm?

2) Osiołek ciągnie wóz działając siłą o wartości 540N. Po czasie 2 godzin wóz przesunął się ruchem jednostajnym na drodze 10km. Ile wynosi moc osiołka w tym czasie?

Pierwsze łatwiejsze, więc zaraz spróbuję zrobić sama, a później tylko sprawdzimy ;)
 

Ema91

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2006
Posty
84
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Somewhere over the rainbow... :)
Ok, ale próbowałam sama zrobić drugie i coś mi się .. ekhm.. pokręciło.. z jednostkami i w końcu nie wiem jak je zrobić.

Zad. 1)
m=5kg
s=40cm=0,4m
W=?

W=F*s

F=m*g
F=5*10 [kg*m/^2]
F=50 [N]

W=50*0,4 [N*m]
W=20 [J]

Więc wyszło 20 dżuli, chyba dobrze, nie? :)
----------------------------------------------
A z drugim zadaniem to jest tak:

F=540N
t=2h
s=10km=10000m
P=?

P=W/t
W=F*s
W=540*10000 [N*m]
W=5400000 [J]

i teraz nie wiem czy zamienić to na kilodżule czy nie ma potrzeby, jeśli tak to
W=5400 [kJ]

P=W/t
i co teraz? A mam zamienić godziny [h] na jakieś inne jednostki? na sekundy?
Bo wychodzi mi, że P=5400/2 [kJ/h] - jakieś dziwne :p

Help me ;)
 

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
1 zadanie :eek:k: :eek:k:
2 zadanie: trzeba zamienic godziny na sekundy i podzielic W/t =P [W] moc (P) jest w Watach [W]
a wynik podac w kW - 1kW=1000W
no i bardzo dobrze. praktycznie moja pomoc jest ci niepotrzebna - co cieszy mnie :lol:
 

Ema91

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2006
Posty
84
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Somewhere over the rainbow... :)
Potrzebna, potrzebna :p :D
No to w drugim wyszło mi, że:
P=750 [W]
To mam jeszcze zamieniać na kW?
P=0,75 [kW] ??

Wiesz, może i w większości robię sama, ale zawsze łatwiej mi jest, gdy wiem, że ktoś jeszcze sprawdzi czy dobrze ;) A gdy nie wiem co zrobić, to pomoże ;)
 

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
dobrze! :eek:k: :eek:k:
nie w wiekszosci ale wszystko robisz sama! :eek: nie przypominam sobie abym trzymal cie za reke przy pisaniu :lol:
a ktos zawsze ci sprawdzi cos! :eek:k: :papa:
 

Ema91

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2006
Posty
84
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Somewhere over the rainbow... :)
Dawno tu nie pisałam, chociaż miałam zadawane zadania co tydzień, ale jakoś sama się uporałam z nimi :p:D
A teraz mam jedno zadanie z wykresem. Niby łatwe, ale jednak nie wiem jak zrobić, jakaś pustka w mojej głowie :/ Aż wstyd, że z takim zadankiem potrzebuję pomocy :p


Wykres przedstawia zależność szybkości od czasu dla wózka o masie 1kg.

wykressk5.jpg


a) Opisz ruch wózka
b ) Oblicz wartość przyspieszenia wózka w obu przedziałach czasu
c) Oblicz wartość wypadkowej siły działającej na wózek w obu przedziałach czasu
d) Oblicz wartość pędu wózka między piątą a dziesiątą sekundą ruchu

No więc... podpunkt a) już zrobiłam :p ten I ruch to jednostajnie przyspieszony, a II - ruch jednostajny
A reszta.. yyy... czekam na pomoc :p
 

wiwip

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
A kto pomoze mi z tym zad?? (podkreslam pomoze a nie podlozy gotowca)
Oblicz, jak dlugo powinno trwac zagotowanie szklanki wody (0,25 l) o temperaturze poczatkowej 15oC za pomoca grzalki o mocy 300W. Cieplo wlasciwe wody wynosi 4200 J/kg*K. Dlaczego w praktyce zagotowanie wody taka grzalka trwa troche dluzej? :niepewny:
 

kleks18

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć, mam tutaj takie 2 zadania i nie wiem jak się z nimi uporać :/... (pomoże ktoś?)



ZADANIE 1.
Sprężyk to mały owad z rodziny chrząszczy. Gdy przewróci się, nie macha bezradnie nogami jak inne chrząszcze, ale składa się jak scyzoryk i odbija grzbietem od ziemi. Podskakuje nawet kilkadziesiąt centymetrów do góry. Odbijając się od podłoża owad porusza się z przyspieszeniem 3800 m/s2(kwadratowe). Trwa to 0,6ms. O ile metrów podskakuje sprężyk w czasie odbijania si.ę od ziemi?



ZADANIE 2.
Oblicz drogę, którą przebywa samochód w czasie rozpędzania się od 0 km/h do 100 km/h, jeżeli porusza się ruchem jednostajnie przyspieszonym, a rozpędzanie trwa:
a)20 s
b) 16 s
c) 8s
 

skitus95

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
tu jest zadanie jakie mam z fizyki ale nie wiem jak go zrobic, gdyby ktos mogl mi pomoc to wielkie dziex:)


1.otworz plastikowa litrowa butelke z woda mineralna niegazowana i pij wode tak by powietrze z zewnatrz nie dostawalo sie do butelki. wyjasnij zachowanie sie scianek butelki...
2. Niektore budynki stawia sie na betonowej plycie. Po co jest ta plyta?
3. W sprzedazy znajduja sie plecaki o roznej szerokosci paskow ktore zaklada sie na ramiona. Czy wygodniejszy w uzyciu bedzie plecak z waskimi paskami czy szerokimi?
4.szklanke napelnij woda. przykryj ja kartka papieru. poloz dlon na kartce i odwroc szklanke do gory dnem. zabierz dlon. dlaczego woda sie nie wylewa? :/
 

Attachments

  • Dokument.rtf
    759 bytes · Wyświetleń: 92

Ricky124

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Błagam Was pomóżcie mi bo ja i fizyka to jest naprawde katastrofa:)
Mam wode i cukier i mam zrobic roztwór 20 % i z tego roztworu mam zrobic
4 roztwory c1=15% c2=10% c3=7,5% c4=5%.
Nie mam pojęciaw jakich proporcjach to wymieszac zeby były takie roztwory.
Błagam o pomoc nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić błagam o pomoc .
 

Qrett

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Proszę o rozwiązanie zadań:

1.Samochód jedzie ruchem jednostajnym z prędkością V=60km/h. Siła ciągu silnika osiąga wartość Fc=2,7 kN=2700N. Oblicz:
a) wartość sił oporu działającego na samochód
b) moc silnika samochodu
c) wykonaną pracę w czasie t=5min
d)pracę silnika na drodze s=100km

2.Piłka o masie m=400g leci z V=20m/s na wysokości h=3m. Oblicz:
a)Ek
b)Ep
c)E mech piłki

3.Na jaką maksymalną wysokość wzniesię się piłka rzucona pionowo w górę z poziomu h=2m z prędkością V=14m/s

4.Oblicz ile ciepła potrzeba do zmiany kostki lodu o t1=-10C w wodę o t2=5C
Cw=4200J/kg*C
Cl=2100J/kg*C
Ctopnienia=330000 J/kg

5. Do 20 litrów wody o m1=20kg i t1=10C dolano 5 litrów wody o masie m=5kg i t2=90C. Oblicz temperaturę mieszniny

6. Temperatury grzejnika i chłodnicy wynoszą t1=200C i t2=11C. Ile wynosi sprawnośc silnika pracującego w cyklu. O ile należy podwyższyć temp. grzejnika by sprawność cyklu wzrosła dwukrotnie. Jaką pracę wykona taki silnik pobierając ciepło Q1=20kJ. Ile ciepła odda chłodnicy?


Z góry dziękuję za wykonanie tych zadań.
Pozdrawiam
 

metaxurgijo

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
prosze o pomoc
1co to jest wielkosc fizyczna?dokonaj podzialu wielkosci fizycznej. podaj po 3 przyklady kazdego z typow wielkosci fizycznej
2co to jest ruch ciala? napisz wielkosci opisujace ruch wraz z jednostkami i symbolami.podzial ruchu ze wzgledu na wielkosc
 

Sawik_89

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Witam bardzo prosze o pomoc mam jutro oddac zadania zeby zaliczyc semestr i niestety nie umiem sam ich zrobic jezeli znajdzie sie ktos kto bedzie mial chwile czasu i bedzie chcial pomoc chociaz na jedno z tych zadan z gory bardzo dziekuje:)

Zad1 Wahadlo matematyczne o dlugosci L=1m wprawiono w ruch
drgajacy. oblicz okres drgan tego wahadla na ziemi.Oblicz rowniez, jaka dlugosc musialoby miec to wahadlo aby jego czestotliwosc drgan wzrosla dwukrotnie.

Zad2 Asfaltowy chodnik przed domem mierzony wiosna w temp. 5 st.celsjusza ma dlugosc 50m.Oblicz jaka dlugosc bedzie on mial zima
gdy temp. wynosi -15 stopni, a o ile bedzie dluzszy latem w czasie gdy temp. bedzie wynosic 30 stopni .Wspolczynnik rozszerzalnosci liniowej asfaltu wynosi alfa=1,910 do minus czwartej 1/K

Zad3 W cylindrze pod tlokiem znajduje sie gaz doskonaly o temperaturze t1=77 st. Celsjusza i objetosci V1= 5m szesciennych .Do jakiej temperatury ogrzano gaz przy stalym cisnieniu jezeli jego objetosc wzrosla do V2=7,5 m szesciennego.

Zad4 oblicz cisnienie tlenu jako gazu doskonalego o temperaturze 23 st.Celsjusza i objetosci 6,4m szesciennego R=8,3 J/mol K.

Witam bardzo prosze o pomoc mam jutro oddac zadania zeby zaliczyc semestr i niestety nie umiem sam ich zrobic jezeli znajdzie sie ktos kto bedzie mial chwile czasu i bedzie chcial pomoc chociaz na jedno z tych zadan z gory bardzo dziekuje:)

Zad1 Wahadlo matematyczne o dlugosci L=1m wprawiono w ruch
drgajacy. oblicz okres drgan tego wahadla na ziemi.Oblicz rowniez, jaka dlugosc musialoby miec to wahadlo aby jego czestotliwosc drgan wzrosla dwukrotnie.

Zad2 Asfaltowy chodnik przed domem mierzony wiosna w temp. 5 st.celsjusza ma dlugosc 50m.Oblicz jaka dlugosc bedzie on mial zima
gdy temp. wynosi -15 stopni, a o ile bedzie dluzszy latem w czasie gdy temp. bedzie wynosic 30 stopni .Wspolczynnik rozszerzalnosci liniowej asfaltu wynosi alfa=1,910 do minus czwartej 1/K

Zad3 W cylindrze pod tlokiem znajduje sie gaz doskonaly o temperaturze t1=77 st. Celsjusza i objetosci V1= 5m szesciennych .Do jakiej temperatury ogrzano gaz przy stalym cisnieniu jezeli jego objetosc wzrosla do V2=7,5 m szesciennego.

Zad4 oblicz cisnienie tlenu jako gazu doskonalego o temperaturze 23 st.Celsjusza i objetosci 6,4m szesciennego R=8,3 J/mol K.
 

dawid11112

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam czy moglby mi ktos pomoc w zadaniu = Jak wyznaczy energie kinetyczna jadacej ze stala szybkoscia zabawki , jakie przyzady beda ci potrzebne zaproponuj doswiadczenie i oblicz Prosze o szybka odpowiedz !
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
trzeba znać jej mase i szybkość. Hm.. waga i fotoradar :lol:

przyjmijmy , że waga to 2 kg , a V(szybkość) wynosi 20 km/h

Ek= 1/2 m * V(do potęgi drugiej)

podstawiasz pod wzór

Nie zapomnij o zamianie km/h na m/s ;)
 
Do góry