Za Co Lubisz Swoją Subkulturę?

Rap prezes

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
138
Punkty reakcji
0
ja w mojej subkulturze (HH) lubię to, że każdy ziom się szanuje( o ile jest prawdziwym zioooomem, a nie cwaniakiem). lubię także, a nawet po pierwsze że (wbrew stereotypom) każdy się ubiera jak chce i może być szanowany no i muzyka często porusza problemy ludzkie
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Osobiscie nie ejstem do konca pewna czy naleze do kultury hh cyz moze do kultury reprezentowanej przez muizyke elektorniczna...
Mozna nawet powiedizec ze jestem wymiesznaiemtych dwoch styly...
Na co dzien jak wiekszosc Polakow mieszkam w blokach... Kocham hh i utozsamiam sie z ta muzyka... Mozna powiedizec ze wiele rap piosenek opowiada o moim wlasnym zyciu o tym co mnie spotkalo o jego trudach amrzeniach.. wszysto to sprawia ze ta muzyka i ten swiat jest mi blisko... Jednakze mimo iz slucham rapu nie nosze np szeorkich spodni czy nie ejzdze na desce, chociaz z drugiej storny pasjonuje mnie graffiti i wsyzstko co jest z tym zwiazane... kiedys sama malowalam - ale jedynie na kartkach papieru... ;)
Z kolei z kultura muzyki elektornicznej wiaze sie w duzej mierze moj styl ubierania i bywanie w lubach typu Prozak cyz Ekwador...
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Za co kochałem moją subkulturę. Bycie rockersem to był fajny sposób na życie. Popijawy, luźne związki z kobietami, imprezy z okazji święta lasu. Przyszedł jednak czas, że trzeba było przystopowac i pomyślec - co dalej? Z tamtych czasów została mi skóra i zamiłowanie do ciężkich butów. No i najważniejsze - nieważne co masz, ważne kim jesteś.
 

Attachments

  • 167406.gif
    167406.gif
    2,9 KB · Wyświetleń: 25

Komondor

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2006
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śląsk...
A ja w sumie jestem pomieszana... można powiedzieć, że należe do dwóch subkultur: metali i hipisów

Metale: w nich kocham muzykę a zwłaszcza PERKUSJĘ... czarny kolor... glany (które są na moich nogach przez wszyskie pory roku :p ) i tolerancja wsród ludzi...

Hipisi: tutaj najabrdziej podoba mi się ich historia... muzyka, a przede wszystkim gitara i śpiew...
i "luzacki" podejście do życia i świata
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
To będzie tak;
zwykłe, średniej szerokości jeansowe spodne, najczęściej biały podkoszulek, opaski na rękach i czapka baseball'ówka nałożona na potargane włosy. Na stopach buty na dość grubej podeszwie, pod nimi deska.
Odnajduje się w hh i punku.
Stronie od badziewia; komercyjnego hh...no dobra, Eminem mnie użekał do płyty "Encore", teraz rymuje tragicznie. O.S.T.R to jest zabawa językiem, spontan; jego mocna strona, ciekawe rozwiązania.

HH, klimat mnie wciąga, świetnie się jeździ po miście na bitach czując pod stopami deskorolke.

Punk, z reprezentacji wyznaczam Green Day, lekko popwy klimat, podoba mi się. Códne teksty, i luźny niekiedy klimat. Rozbrajają mnie ci zwolennicy zielonego dymu.
Nie dziw się, pół życia na kroplówce Mtv.


Srednio da sie mnie gdzieś zaszufladkować_
 

cpk_worm

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2006
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tuchola
A więc..
Ja utożsamiam się z kulturą hh.. a teraz parę słów o tym dlaczego.. :)

..muzyka.. rap.. czyli coś o życiu, coś o tym jak żyć, ale także coś na imprezki i dobre do baunsowania:)

..koszykówka.. oczywiście utożsamiana z kultura hh.. a konkretnie jej odmiana czyli streetball..

..styl.. według mnie to ciuchy są najbardziej przejrzyste i wpadające w oko.. nie mówię tu koniecznie o spodniach z krokiem przy butach ale też o lajtowych krojach na każdą okazję..

..break dance..oczywiście taniec sztuka.. wygląda lepiej niż najlepiej wykonany walec czy salsa.. :)

..graffiti.. a to już dla tych bardziej utalentowanych :D nie ma to jak spoko wrzut na bloku..

.. imprezki.. ostatnio coraz więcej imprez organizowanych przez ogół organizujący je oczywiście licząc tylko na zyski ale cuż.. taki już jest świat.. nikt nic na frajer nie zrobi :)


..Szacunek..
 

lukaslukas33

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2006
Posty
100
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Uwielbiam moją subkulturę za pogo. Na koncercie czuć prawdziwą jedność między nami mimo, że wiele osób się ze sobą nie zna.
 

RYBA_Kielce

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
W moje subkulturze uwielbiam wszech ogarniającą Miłość do Narodu i Ojczyzny!!! Jedność silę w walce o Wielką Polskę :D oraz muzykę RAC :eek:k: Chyba nie musze pisać jaka to subkultura :p .....no oczywiście skinheads(chodź najbardziej się czuje narodowym radykałem :papa: )
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
33
W moje subkulturze uwielbiam wszech ogarniającą Miłość do Narodu i Ojczyzny!!! Jedność silę w walce o Wielką Polskę :D oraz muzykę RAC :eek:k: :p .....no oczywiście skinheads

Jesli uważasz miłośc do narodu przywaleniem przechodniowi to ja dziękuje... nie wiem jak można bronić skinów.. moze i jestes jakiś normalny, ale jak siedziałem w bluzie sepultury i widzialem przechodzących obok skinów to jush czułem ciarki na plecach, mojego qmpla gonili bo im phona nie chciał oddać... wymieniac dalej? Ale jak za to lubisz swoja subkulture.... <_<
 

RYBA_Kielce

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
Jesli uważasz miłośc do narodu przywaleniem przechodniowi to ja dziękuje... nie wiem jak można bronić skinów.. moze i jestes jakiś normalny, ale jak siedziałem w bluzie sepultury i widzialem przechodzących obok skinów to jush czułem ciarki na plecach, mojego qmpla gonili bo im phona nie chciał oddać... wymieniac dalej? Ale jak za to lubisz swoja subkulture.... <_<



Trzeba rozróżniać skinów od dresiarzy i neonazistów. Ja sam jestem narodowym- radykałem i walczę z przechodniami, ale wałcze o lepszą Polskie o Wielką Polskę :papa:
 

Kusok

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2006
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
from hell
Słucham metalu od paru lat. Na początku ubierałem się dość "nieprzyjemnie" mocherowe berety omijały mnie łukiem. Teraz oprócz pozostałości typu glany czy pieszczoszka nie został wemnie inny akcent przywiązania do mojej ulubionej subkultury.. Moja dziewczyna ubiera się na czarno, nosi trampeczki i piszczoszki.. wydaje mi się to całkiem sexy :p Moją subkulture lubie za nie-dresiarstwo nie mylić z Hip Hopowcami bo oni sa fajni zwylke :p
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
33

RYBA_Kielce

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
A co Ci taki przechodzien zrobił?



To wiem, ale swoim postem u góry sam dołączyłeś do grona tych co leją kogo popadnie .... by "lepszą Polskie o Wielką Polskę"



Z góry chciałbym wszystkich przeprosić :( Pomyliłem się a dokładnie nie wpisałem jednego słowa "nie"
Poprawna wersja powinna być:
Ja sam jestem narodowym- radykałem i NIE walczę z przechodniami, ale wałcze o lepszą Polskie o Wielką Polskę
 

psychozprzymusu

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2006
Posty
47
Punkty reakcji
0
Miasto
z miasta kobiet
Ja od kilku lat noszę się na metalowo... teraz już trochę 'zelżał' mój styl, akceptuję też inne kolory niż czarny ( tzn. biały, granatowy, błękit), ale i tak czarny to mój ulubiony kolor.
A w swojej subkulturze lubię to, że - jak każda inna subkultura zresztą - jednoczy ludzi o podobnym guście i zainteresowaniach. No i kocham muzykę metalową ( podstawa!) i metalowo-gotycki sposób ubierania się. Po prostu taki mam styl i już.
Wbrew temu, co ludzie 'lubią myśleć', posiadanie swoich poglądów i poczucie przynależności do metali nie przeszkadza mi być tolerancyjną wobec wszystkich innych subkultur ( HH, punków itp.). Jak są wobec mnie w porządku, to i ja jestem wobec nich. Proste!
Pozdrawiam towarzystwo
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Odnośnie neonazistów pewnie o każdym z nich można byłoby coś dobrego powiedzieć choć jako o całej subkulturze byłoby ciężko. No ale nie miało być najeżdżania na innych.Ja słucham muzyki elektronicznej i lubie ją za dynamikę, za basy które nieraz poprostu wymiatają, za to że się przy niej można dobrze potańczyć i popatrzeć jak dziewczyny przy niej tańczą :p Rock lubie za żywiołowiość a hiphop za niektóre fajne texty :)
 

Abaddon

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2006
Posty
15
Punkty reakcji
0
Nie czuję się przynależącym do jakiejś subkultury. Jednak najbliżej jest mi do metali. Tamtą ( poniewaz jednak nie moja) subkulture uwielbiam za o iz jest luźna i jedyna w swoim rodzaju <_< .
 

Sephirot

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2006
Posty
15
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Bo ja ku**a w dresiku se chodzem i wygodnie mi jes i z ziomkami jak lazimy to wszyscy sie boja nas i to jest spox a jak ktos dymi to go naj**iemy, a wogule to wyj***ana jest atmoswera jak se na mecza idziemy tak jestesmy naladowani ze koniec, mozemy wszystkich Na***bac, nikogo sie nie bojimy, i lubie jak se z ziomkami jaramy jarunek i se wlepki klejimy i hwdp piszemy na znakach i wogule to my brudasow :cenzura:**emy bo wyglondajom inaczej, noi moja supkultura to mi daje moszliwosci ze zostane kiedys konkreciazem i bede zondzil normalnie i kase trzepal no i my lubimy fiftisenta to jest ku*wa konkreciasz morze i mnie kiedys ktos poszczeli ale by bylo ale bym mial szacunek na osiedlu :D :crazy:
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Do c.h.o.l.e.r.y, dlaczego wszyscy kojażą trampki z punkiem, albo gotyk z metalem. A co ma piernik do wiatraka ?
Oto jakie rzeczy większości ludziom kojażą się z gotami:
- malowanie paznokci na czarno
- makijaż i wogóle pedalstwo
- słuchanie sztywniackiej muzy z jakimiś chórkami i organikami

A Heavy Metal ?
- Ostra, czaderska odmiana rocka, zmiany tempa, połamane riffy i niewyraźne brzmienie (to jest :cenzura: w metalu, zwłaszcza thrash)
- Ćwiekowane skóry i ciasne, zdarte dżinsy
- Piwko, papieros i Harley

I ktoś napisał, że ponoć metalowcy i goci się nie lubią i ma rację. Wpieniają mnie goci, ale (jak chcą to niech se będą), ale bardzo mie się nie podoba.

Jak można łączyć punk z metalem, albo gotyk z metalem. Heavy Metal to moja ulubiona muza, a o gotyku napisałem wyżej.
Jeśli chodzi o punk rocka, to raczej dla mnie zbyt proste i ideologia mi nie podchodzi.
Ktoś kiedyś napisał Hammerheartowi, żeby nie obrażał punków, bo niby "obraża subkulturę blizką jego", g.ó.w.n.o prawda.
Punki różnią się od nas jak c.h.o.l.e.r.a. Goci jeszcze bardziej.
 
Do góry