Z czego chcielibyście postrzelać w Polsce?

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
zeku84 napisał:
No to się nakręciłem, poszukam takiej strzelnicy i dam ognia.
Oglądałem ostatnio jakiś amerykański film wojenny i żołnierze strzelali tam z M1 Garand. Podobno miał niezłego "kopa". Z niego też bym postrzelał.
ja się na to zbieram w każdy weekend ale jakoś nie mogę dotrzeć, niestety. taka wizyta zaplanowana to około 100 zł w tym kilkadziesiąt strzałów.

rabela napisał:
a czy repliki mają taką samą siłę (odrzut) jak prawdziwe ?
w każdym przypadku odrzut jest mniejszy, a w ogromnej większości przypadków odrzut jest praktycznie nieauważalny.

Sunray napisał:
Zależy co rozumieć jako replikę. Jeśli to zabawka na kulki to nie ma odrzutu, podrzutu, hałasu kłującego uszy ani żadnych takich efektów. Bywają z kolei modele zasilane ślepakami, tu chociaż hałas jest.
zabawa na kulki to też poważna sprawa :) przynajmniej można tak do tego podejść i wtedy się dopiero dobrze bawisz.
 
C

compton_style

Guest
Jeśli chodzi o broń ręczną, to chciałbym sobie raz strzelić z M82 Barrett - pisze, że tylko raz, bo pewnie po tym strzale miałbym wybity bark :D ale byłoby warto. A tak poza tym to chciałbym przejechać się albo chociaż posiedzieć w praktycznie wszystkich współczesnych MBT z Merkavą Mk 4 na czele :)
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
compton_style napisał:
Jeśli chodzi o broń ręczną, to chciałbym sobie raz strzelić z M82 Barrett - pisze, że tylko raz, bo pewnie po tym strzale miałbym wybity bark :D ale byłoby warto. A tak poza tym to chciałbym przejechać się albo chociaż posiedzieć w praktycznie wszystkich współczesnych MBT z Merkavą Mk 4 na czele :)
Wiem o czym ówisz. mógłbym się podpisać pod tym. Ja bym chciał zobaczyć jak to jest postrzelać z różnego typu broni, dla porównania.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
golgi napisał:
Jeśli chodzi o broń ręczną, to chciałbym sobie raz strzelić z M82 Barrett - pisze, że tylko raz, bo pewnie po tym strzale miałbym wybity bark :D ale byłoby warto. A tak poza tym to chciałbym przejechać się albo chociaż posiedzieć w praktycznie wszystkich współczesnych MBT z Merkavą Mk 4 na czele :)
Wiem o czym ówisz. mógłbym się podpisać pod tym. Ja bym chciał zobaczyć jak to jest postrzelać z różnego typu broni, dla porównania.
To idż na strzelnicę. To nie problem w tym kraju.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Mi najlepiej strzela się z Glocka 19 i całkiem nie źle z Mossberga 590
A co do broni z jakiej chciałbym postrzelać to np. - karabinek M4, H&K G36 i H&K UMP czyli broń policyjna.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
D_K napisał:
Jeśli chodzi o broń ręczną, to chciałbym sobie raz strzelić z M82 Barrett - pisze, że tylko raz, bo pewnie po tym strzale miałbym wybity bark :D ale byłoby warto. A tak poza tym to chciałbym przejechać się albo chociaż posiedzieć w praktycznie wszystkich współczesnych MBT z Merkavą Mk 4 na czele :)
Wiem o czym ówisz. mógłbym się podpisać pod tym. Ja bym chciał zobaczyć jak to jest postrzelać z różnego typu broni, dla porównania.
To idż na strzelnicę. To nie problem w tym kraju.



no właśnie nie do końca. we Wrocławiu np. jest to bardzo ograniczone. jest jedna, bądź dwie strzelnice w okolicy i są drogie
 

nutria

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2013
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Słupsk
czyli to jest pomysł na biznes - założyć strzelnice - najlepiej we Wrocławiu :)
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
To ciężki kawałek chleba i wymaga dosyć dużych nakładów finansowych, no i załatwienia masy kwitów.
 

Joanna_8590

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2013
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Syców
Bo przez zagapienie można wyrządzić wielką krzywdę... Może wynika to z mojego braku wiedzy, ale jak słyszę o pasjonatach takiej broni to od razu łapię dystans :p
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Po prostu trzeba myśleć o tym co się robi - czy będzie to pistolet, nóż, czy samochód.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
D_K napisał:
To ciężki kawałek chleba i wymaga dosyć dużych nakładów finansowych, no i załatwienia masy kwitów.
niestety prawda, dostac pozwolenie na takie cos to byla by mordenga,
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
czechu napisał:
To ciężki kawałek chleba i wymaga dosyć dużych nakładów finansowych, no i załatwienia masy kwitów.
niestety prawda, dostac pozwolenie na takie cos to byla by mordenga,
stąd pomysł na własną wiatrówkę czy tam ASG i od czasu do czasu wizyta na strzelnicy. stosunkowo taniej.

D_K napisał:
Po prostu trzeba myśleć o tym co się robi - czy będzie to pistolet, nóż, czy samochód.
no, po to robią testy psychologiczne dla osób, które ubiegają się o pozwolenie na broń. na repliki jakiekolwiek nie ma tej potrzeby.

Joanna_8590 napisał:
Bo przez zagapienie można wyrządzić wielką krzywdę... Może wynika to z mojego braku wiedzy, ale jak słyszę o pasjonatach takiej broni to od razu łapię dystans :p
a zdziwiłabyś się ile kobiet jest zafascynowana adrenaliną towarzyszącą broni palnej i wizycie na strzelnicy. zanim ocenisz to spróbuj, mooim zdaniem nie pożałujesz.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
stąd pomysł na własną wiatrówkę czy tam ASG i od czasu do czasu wizyta na strzelnicy. stosunkowo taniej.
Taniej ale jednak to nie to samo co strzelanie z ostrej amunicji. Inaczej powiedzieć dzieciom, że tatuś stzrelał z karabinu a inaczej, że z wiatrówki.


golgi napisał:
a zdziwiłabyś się ile kobiet jest zafascynowana adrenaliną towarzyszącą broni palnej i wizycie na strzelnicy. zanim ocenisz to spróbuj, mooim zdaniem nie pożałujesz.
Szkoda tylko, że używanie broni z ostrą amunicją jest bardziej niebezpieczne dla właściciela niż dla napastnika w naszym kraju, i w zasadzie taką broń można używać tylko na strzelnicy, bo już były głośne sprawy jak to człowiek siedział, bo z wiatrówki tylko postrzelił włamywacza
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
samoyed napisał:
Szkoda tylko, że używanie broni z ostrą amunicją jest bardziej niebezpieczne dla właściciela niż dla napastnika w naszym kraju, i w zasadzie taką broń można używać tylko na strzelnicy, bo już były głośne sprawy jak to człowiek siedział, bo z wiatrówki tylko postrzelił włamywacza
Dlatego podoba mi się model amerykański- ktoś wejdzie na posesje bez Twojej zgody? Możesz go nawet z moździerza ostrzelać, o ile masz na niego uprawnienia. A w Polsce? Ktoś Ci wyskoczy z giwerą, a Ty możesz się bronić co najwyżej kijem, no i oczywiście nie możesz zabić napastnika :)
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Proponuję poczytać ustawy, trochę się zmieniło jeśli chodzi o obronę konieczną.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Próbowałem kiedyś "oświecać", ale ciężko jest. Powiem tylko tyle, że użycie broni palnej, przeznaczonej do obrony osobistej, nie musi, jak twierdzą niektórzy w tym wątku skończyć się wyrokiem dla napadniętego. A przeczytanie ustaw nie boli. :)
 
Do góry