Wzrost siły

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
Witam. Od dwóch lat wspinam się po sztucznych ściankach ,w przyszłości napewno będą góry aczkolwiek obecnie ograniczają mnie względy finansowe. Aby wspinanie szło mi jeszcze lepiej chciałbym więcej siły. Moje pytanie brzmi czy istnieją jakieś techniki ćwiczenia ,które powodują maksymalny wzrost siły przy minimalnym wzrosćie masy? (swoją drogą teoretycznie to wydaje się niezbyt logiczne ale może jednak) Mój typ budowy to mezomorfik ,rosnę dosyć szybko(przynajmiej tak mi sie wydaję ale może sie myle) i mi się to niezbyt pdooba ,ponieważ masa jest mi szczerze mówiąc zbędna. Jesienią ubiegłego roku pierwszy raz odwiedziłem siłownie ,uczęszczałem tam trochę ponad miesiąc ,w sumie 16 treningów(co 2 dni ,ćwicząc cały czas to samo) ,plan ogólnorozwojowy. Może to wam się wydać śmieszne ale gdy potem poszedłem na ścianki to zauwarzyłem troche spadek mojej ogólnej sprawności ,tak jakby te mięśnie mi ciążyły(wiem śmiesznie to brzmi) przy czym jakiegoś szczególnego wzrostu siły w porówaniu do wzrostu masy nie odnotowałem. A może po prostu zbyt dużo oczekiwałem? Potem jakoś tak wyszło ,że wpadłem w 4-dniawy ciąg na amfetaminie ,pijąc przy ty alkohol(bardzo proszę o powstrzymanie się od wszelkich ew. ocen mnie oraz mojego postępowania) i wszystko mi zeszło ,zarówno siła jak imasa ,więc aktualnie zaczynam od zera ,chodz jakieś tam doświadczenie mam i wiem jak trzymać sztange i jak oddychać ,poznałem również swoje ciało i jego możliwości więc będzie mi łatwiej zacząć od nowa. Powiedzcie co mam robić aby poprawić samą sprawność swoich mięsni? Czy jest w ogóle możliwy wzrost siły przy jak najmniejszym wzroście masy mięsniawej?
Może to co powyżej napisałem ,powiecie ,że to głpuoity ale naprawdę nie kręci mnie ani troche masywna sylwetka i wielkie mięśnie. Chciałbym pozostać szczupły. Jeśli to ma jakieś znaczenie mam 21 lat ,184 cm i 66 kg.
Dodam jeszcze ,iż aktual;nie od miesiąca ćwiczę na wioślarzu w seriach (18 ;15 ;12 ;9) na dość dużym obciążeniu. Ale wole siłownie.
Jak na ironie bardzo polubiłem ćwiczenie samo w sobie ,najbardziej te endrofiny tuż po skończonym treningu:)
Podsumowując :jak ćwiczyć aby być silnym a a mało rosnąć? Dziękuję
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Szczeże to nie wiem jaki plan dla Ciebie by była moc w wspinaniu sie więc lepiej bedzie jak napiszesz na jakimś specjalnym forum w tej tematyce.

Napewno przedramie jakies sciskacze, plecy podciąganie wiosłowanie, biceps w pewnym stopniu pewnie też.
 
Do góry