Wyznawca islamu- znaczy terrorysta?

Wiuka

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2005
Posty
65
Punkty reakcji
0
Witam!
Ostatnio coraz czesciej spotyka sie przemoc skierowana wobec muzlumanów. Równiez w Polsce. Czy wszyscy maja "zepsute geny"? Czy wolno nam ich osadzac?

W ogóle to kim jest wyznawca Islamu? Kim jest dla Was?
 

Radkuseq

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
430
Punkty reakcji
0
Dla wyznawca islamu, to wujek, brat siostra (doslowanie i w przenosni ;) ) Bo dla mnie wiara nie ma znaczenia , wiary sie nie wybiera...
 

stokrotka81

Moderator
Dołączył
19 Maj 2005
Posty
1 996
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
bydgoszcz
Radkuseq napisał:
wiary sie nie wybiera...
można się przechrzcić będąc już dorosłym
/tzn pryzjąć chrzest tej innej religii/

Ja też uważam że nie można uogólniać w każdej nacji są jacyś szaleńcy
 

Tunidra

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2005
Posty
120
Punkty reakcji
0
Miasto
z domu
oczywiście że tak...
człowiek nie wybiera miejsca w którym sie urodzi, jego kultury , zwyczajów i obyczajów... tym samym uważam ze nie wybiera tez religii w której zostaje wychowane ...
Jednym słowem : "Czym skorupka za młodu ... "
 
L

lizdonoż_p_edzió

Guest
ja ozdatnio oglondauem film o islamczykah i co tam widziauem to nie do pomyźlenia dla nas katoliczkownikuf...oni som gotowi dla tego w co wieżom okaledżydź siem a nawed poźwiencidź rzycie...pokazywali jak w jedno źwiento cieli sobie sami guowy norzami albo jag siem modlili mnie imponuje ih religijnoźdź. oni by nie atagowali nas europejdżykuf wogule hsześcijanczykuf gdyby nie to rze my tam ze swojom kulturom wkroczyliźmy bes pytania. izlam to religia pokoju ale jerzeli ktoź ih zaatakuje majom prawo siem bronidź dlatego oni zamahujom sie na nas teras
 

Wiuka

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2005
Posty
65
Punkty reakcji
0
Dziekuje za Wasze slowa :)

Daje sie zauwazyc (szczególnie w duzych miastach) oznaki szykanowania wyznawców tejze wiary. Ale w czym sa grosi od nas? Sa inni.

Ja podziwiam inne wyznania, szanuje ich kulture. Czy na forum jest ktos kto byl swiadkiem przesladowania polskiego muzlumanina? :zdziwko: Ja nie wiem skad w ludziach tyle nienawisci. Sami staja sie wtedy terrorystami którzy karza niewinnych ludzi. :/

Pozdrawiam!
 

czarnaaa

nobody ;(
Dołączył
16 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z koszmaru dnia i nocy....z bólu zadawanych przez
Wiuka napisał:
Czy wszyscy maja "zepsute geny"? Czy wolno nam ich osadzac?
Napewno nie wolno nam ich osądzać.
A jeśli chodzi o ich geny to... Oczywiście nie wszyscy, ale dużo osób z nich mają "zepsute geny".
Wczoraj właśnie rozmawiałam z mamą na temat terrorystów i ich wiary. I stwierdziłyśmy, że oni od urodzenia są wychowywani na osób, które popełnią samobójstwo dla zniszczenia jakiegoś obiektu. Oni są takimi "głupcami", że Ci co rozkazują powiedzą, że tak ma być to oni nie myślą nad tym czy to będzie dobrze tylko po prostu to robią. A poza tym u nich jest tak w wierze, że jeśli oddadzą lub zabiją kogoś w imię wiary to pójdą do raju i dlatego...
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Wiuka napisał:
Czy na forum jest ktos kto byl swiadkiem przesladowania polskiego muzlumanina? !

Tzn,sie ja tak jakby w przenośni byłam.Bo jak był na pad na WTC,to na wypowiedziach w internecie jeden własnie muzułmanin,co mieszka w Polsce powiedział,że on nie może tu spokojnie zyc teraz.I rzeczywicie.Ludzie co się tam wypowiadali oskrażali go,a on się matrtwił poźniej o swoja rodzinę.

Co do tematu.Oni maja taką religię.Według mnie ta religia jest straszna.Oni każą zabijać innych wyznawców,a przecież my jesteśmy ludzmi,tak jak oni.
 
L

lizdonoż_p_edzió

Guest
Ribana napisał:
Oni maja taką religię.Według mnie ta religia jest straszna.Oni każą zabijać innych wyznawców,a przecież my jesteśmy ludzmi,tak jak oni

Ribana to jezd nie prafda. izlam to religia pokojó. oni muszom nawet zwieżenta zabijadź tag rzeby nie cierpialy. oni majom zapizane w Koranie rze gdy ktoź ih zatakóje to mogom siem bronidź w pszeciwienstwie do hsześcijanczykuf ktuży majom nadstawidź drugiego polidżka
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
lizdonoż_p_edzió, no niewiem.Przecież on sa samobojcami.Oni mają taką religię,ze jak zabija sie,to niby sa w niebie czy cos takiego.Ja tam sie spierac nie bede.Niech wierza w swojego boga,ale niech innych nie zabijaja.
 
L

lizdonoż_p_edzió

Guest
Ribana, oni tylko tak mają w trakcie dzichadu rze jak poźwiencom sie dla dobra religi to pujdom do nieba
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
lizdonoż_p_edzió, mnie nie obchodzą ich dzichady jakies tam.To co w tym czasie mozna im pzowolic zabijac?To jest ohydne.Nikt nie ma prawa zabijac niewinnych ludzi i juz.
 

Wiuka

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2005
Posty
65
Punkty reakcji
0
Islam to naprawde wiara pokoju. Nie mozemy osadac tej religii jak nic o niej nie wiemy. Ja tez jestem przeciw terrorymowi i uwazam ze nie powinno byc takich rzeczy na swiecie. Jednak nie mozna twierdzic ze religia ma takie zalozenia. Otoz nie. To chorzy psychicznie ludzie, zla interpretacja, rowniez chec dojscia do wladzy, niosa tyle nieszczescia. :zalamany:

Muzlumanie teraz walcza o siebie. (zauwazcie ze zle sie zaczelo dziac po dyktatrze takiego jednego terrorysty- czy kiedys w Europie nie bylo podobnej sytuacji, lecz z innym panstwem w roli glownej?)

Ale nie wszyscy mysla o tym zeby zabijac. Ich bóg nie nawoluje do zabijania tak o sobie i juz.

Pozdrawiam i dziekuje za wypowiedzi :)

Ciesze sie ze mozna z Wami podyskutowac ;)
 
E

Eruantalon

Guest
Ci, co sądza, że te knypy mają oś wspólnego z islamem, to niech lepiej najpierw trochę tę wiarę poznają...

Największe religie nie namawiają do rozlewu krwi!
 
Do góry