Wywoływanie zdjęć

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Otóż mam parę zdjęć na komputerze o wymiarach np 900x600piks bądź 600x400piks i chciałabym je wywołać w formacie 10x15(1205x1795piks) i pytanie jak wyjdzie dane zdjęcie na papierze? Będą bardziej widoczne piksele? Może warto jednak wywołać je w mniejszym formacie czyli 9x13? Nie da się patrzeć na taką fotografię czy różnica raczej będzie niewidoczna?

Dziękuję za rady.
 

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
a chcesz wywołać to w jakimś punkcie forogaficznym / drukarni? tzn nie wywołać tylko wydrukować? jeśli nie robisz tego sama, to zawsze możesz zapytać na miejscu jak to będzie wyglądać. ja się nie znam ale zdaje mi się że jeśli chcesz to powiesić na scianę to może cię zawieść taka rozdzielczość. nie wiem czy to sie da jakoś specjalistycznie podciągnąć.
Możesz wykonać taki eksperyment: zdjęcie 600x400 przybliżone 3 krotnie będzie takiej jakości (tzn ten przyblizony skrawek) jak wydrukowane w 10x15
900x600 przyblizone dwukrotnie = 10x15
itp ....
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Tak, chce wywołać je w profesjonalnym zakładzie fotograficznym. Może nie są to zdjęcia na ścianę, ale po prostu chciałabym je mieć na papierze przez zwykły, zakichany sentyment ;)
W każdym razie dziękuję za podpowiedź.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Ostatnio wywołałam jedno takie zdjęcie na którym najbardziej mi zależało w formacie 10x15 (w Kodaku nie ma mniejszych) i przyznam ze zdziwieniem, że wyszło lepiej niż się spodziewałam. To zdjęcie akurat robiłam telefonem SE Xperia x3, a wyszło lepiej niż z niektórych dzisiejszych 'małpek' :D
 

Ann Volden

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
wejdz tu: www.fotohit.com.pl

dokładny opis co do rozmiarów zdjec,czyt: "palen kadr czy pelan papier" dobrze opisane i wskazówki co do ustawien w aparacie :)
 
Do góry