wystawy w Polsce

N

natulka123

Guest
Witajcie.
Wiecie może gdzie w Polsce robią najlepsze wystawy malarskie? Potrzebuję trochę materiałów do mojej pracy i zależy mi na sławnych malarzach. Wiem , że najlepszy byłby Luwr, ale to trochę za daleko :D
 

owa-ll

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
wow poruszyłaś temat ktory nie jest popularny :p trochę bedzie trzeba poszukac.
skad ta pasja ? :)
 
N

natulka123

Guest
No może faktycznie nie jest zbyt popularny.
Czy to pasja? Potrzebuję to do mojej pracy, aczkolwiek muszę przyznać, że im więcej się w tym siedzi tym bardziej robi się interesujące. Nigdy nie byłam za pan brat ze sztuką, nie rozumiałam jej. Wolę nauki ścisłe. Jednak czasem warto nauczyć się czegoś nowego, pozornie do nas nie pasującego. A prawda jest taka że nawet obrazy są tworem logicznym, z pewnym wzorem ;)
 

blekintooka

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
a wogole skad jestes? bo przeciez jak jestes ze szczecina to raczej nie pojedziesz do lublina zobaczyc kilku obrazow, jakie malarstwo Ciebei interesuje jaki typ jacy malarze co dokldnie okresl to troche, nadaj temu ksztalt:)
 
N

natulka123

Guest
Przede wszystkim przebywam w Warszawie, także mam blisko wszędzie :) Jakie malarstwo interesuje?... hmm, jeszcze nie mam określonego typu, na to za wcześnie, jednak raczej abstrakcja mi nie podchodzi :)

Coś w tym stylu, one są piękne:

Michael Garmash:

8614c62a.jpg



Mark Ryden:

barbief.jpg




Z chęcią bym z Wami podyskutowała na temat obrazów, ale nie wiem czy się tym w ogóle interesujecie. A ja szukam jakichś ciekawych wystaw. Może ktoś był na jakiejś i chciałby się tym pochwalić?
 

owa-ll

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
nie ta lalka barbie mnie rozwaliła :D nie interesuje sie ta sztuka ale nie ktore dzielą sa naprawdę dziwne
tez cos dodam by nie bylo nudno
634460781540265860.jpg
 

kitel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2011
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Witam, z początku chciałbym powiedzieć iż podziwiam wszystkich pasjonatów sztuki, nie dość że samo zainteresowanie sztuką ale także za wspieranie wszelkich wystaw. Sam organizuje tego typu wystawy, i muszę powiedzieć że cieszą się one, coraz większą popularnością, niestety nie przedstawie wam żadnych obrazów w tym temacie ale postaram się pomóc w znalezieniu wystawy która was zainteresuje.
 

owa-ll

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
organizujesz wystawy?? no juz konkret a jakie dokladnie to sa wystawy i gdzie sie znajduja
 

blekintooka

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
a malarstwo witkiewicza lubisz bo z tego co wiem ma byc gdzies wystawa jego sztuki, z mojego punktu widzenia warta zauwazenia:))
 

owa-ll

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
http://www.culture.pl/kalendarz-pelna-tresc/-/eo_event_asset_publisher/L6vx/content/firma%3A-witkiewicz-i-syn-na-wystawie-w-stalowej-woli tutaj mozemy sie spotkac :)
 
N

natulka123

Guest
O bardzo świeża wystawa i to Witkiewicza. Na pewno się przejadę, ale chyba dopiero po świętach. Co prawda jego malarstwo nie przemawia do mnie jakoś szczególnie, ale to jest malarz już sławny i poważany, więc wypada go poznać i
docenic

kitel@ to bardzo interesujące. robisz wystawy? Gdzie bedziesz mial najbliższą i czyją? :)
 

kitel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2011
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Witam ponownie :)

Odpowiadając szybko na pytania, organizuję bardziej mniejsze wystawy sztuki niż te przez was wymieniane, a jakie to już różnie bywa, często promujemy artystów nie znanych wkońcu w naszych czasach często trudno się wybić ponad szereg. Nową planujemy ustawić gdzieś w okolicach warszawy dam znać w razie czego :).

Wracając do tematu, ja chętny na spotkania w sprawie sztuki jestem zawsze, o wystawie na stalowej woli już słyszałem wcześniej, ale dobrze że wciąż pojawiają się strony promujące kulturę, zawierającymi informacje o wystawach i tym podobnych zdarzeniach, kto wie może i o mojej gdzieś przeczytacie :)
 
N

natulka123

Guest
Witam ponownie :)

Odpowiadając szybko na pytania, organizuję bardziej mniejsze wystawy sztuki niż te przez was wymieniane, a jakie to już różnie bywa, często promujemy artystów nie znanych wkońcu w naszych czasach często trudno się wybić ponad szereg. Nową planujemy ustawić gdzieś w okolicach warszawy dam znać w razie czego :).

Wracając do tematu, ja chętny na spotkania w sprawie sztuki jestem zawsze, o wystawie na stalowej woli już słyszałem wcześniej, ale dobrze że wciąż pojawiają się strony promujące kulturę, zawierającymi informacje o wystawach i tym podobnych zdarzeniach, kto wie może i o mojej gdzieś przeczytacie :)


Podziwiam bardzo taką pracę :) Skoro promujesz mało znanych artystów, to czy jest w ogóle zainteresowanie? Bo ja zauważyłam, że jak nie ma dobrej promocji, to bardzo niewiele osób pojawia się na wystawach, a szkoda, bo obrazy są dla ludzi tworzone, by wzbudzić w nich refleksje, a nie by się kurzyły.
 

owa-ll

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
ale duzo ludzi nie rozumie sztuki i nie ciagnie ich do nich, w dzisiajszych czasach kina, interentu itd to obrazy i sztuka powoli umieraja
 

blekintooka

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
nie zgadzam saie z Toba, primo rozumienie sztuki to sprawa indywidualna tak jak rodzaj muzyki ktora lubisz .. co dla jednegoi jest sztuka dla drugiego moze byc chlamewm i odwrotnie...moim zdaniem mozna wykorzystac internet do promocji sztuki, jest wiekszy dostep do informacji, po prostu trzeba bardziej sztuke rozreklamowac
 

kesja

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
http://www.culture.pl/kalendarz-pelna-tresc/-/eo_event_asset_publisher/L6vx/content/firma%3A-witkiewicz-i-syn-na-wystawie-w-stalowej-woli
bardzo chetnie zawsze lubie rozmawiac z kims o sztuce :) zwlaszcza jak ta osoba wie co sie do niej mowi i potrafi prowadzic rozmowe a niee tylko sluchac udajac ze jest to interesujace...

prawda jest że mało jest ludzi ktorzy interesuja sie sztuka... ja mowie, ze sztuka nie jest dla wszystkich tylko dla wybranych :) ciesze sie niezmiernie, ze ktos mowi o wystawie w Stalowej Woli gdyż wybieram się tam (KONIECZNIE!) ale po nowym roku. juz sie nie moge doczekac :) jak ktoś był (bo wystawa trwa od 02.12) to bardzo prosze o odczucia, opinie :) kazdy ma inny gust... inaczej spostrzega na sztuke ale chcialabym znać zdanie innych :)
 

owa-ll

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
ja wychodzę z założenia dopóki nie zobarcze jakiegos spektaklu czy wystawy nie oceniam :p
 

blekintooka

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
ja wychodzę z założenia dopóki nie zobacze jakiegos spektaklu czy wystawy nie oceniam :p
masz racje ja tez tak robei chcoaiz czasami kieruje sie opiniami ludzi, jezeli wiekszosc ludzi mowi ze to dno to sobie odpuszczam, szczeg jezeli to sa moi znajomi, ktorzy maja podobne gusta..
 

Tomasz Palec

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Byliście kiedyś w Fabryce Schindlera – oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa? Słyszałem, że warto się tam wybrać, nie wiem tylko ile czasu mam sobie zarezerwować na zwiedzanie. Kto był niech podpowie. :)
 
Do góry