Wysokie mieszkanie w kamienicy - co zrobić z przestrzenią

wymowna_bardzo

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
[SIZE=10pt]Witam was! Pytanie do was, a raczej bardziej prośba o poradę. O tuż z moim lubym nie potrafimy dojść do porozumienia. Jesteśmy w trakcie remontu. Co istotne mieszkamy w kamienicy, która jest baardzo wysoka. Ja zaproponowałam mu, żeby wykorzystać sufit podwieszany i obniżyć ile się da mieszkanie. Bo po co tak wysokie mieszkanie. On zaś uparł się by postawić antresolę, bo dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń. Nie bardzo mi się to podoba. Bo chciałabym jakoś ładnie i oryginalnie zaaranżować światło i antresoli kompletnie mi się nie widzi. W jaki sposób mogę to narzeczonemu wyperswadować, że to bardzo zły pomysł?[/SIZE]
 

chichotka

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
Nie wiem, czemu uważasz, że antresola to zły pomysł... Jeśli macie wysokie mieszkanie, to według mnie antresola nada się w sam raz. Nawet przy dużym metrażu będzie to ładnie wyglądać, bo wykorzystujesz całą dostępna przestrzeń. Co do światła i sufitów podwieszanych. To nie lepiej wykorzystać sufity napinane? Będą się lepiej prezentować i dają Ci większe możliwości jeśli chodzi zaplanowanie oświetlenia.
 

wymowna_bardzo

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
No rozumiem, ale te sufity napinane, czym różnią się od klasycznego sufitu podwieszanego? To jakaś ich odmiana?
 

Nicola

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
78
Punkty reakcji
0
Powiem wam, że tego aż tak nie widać.... mój brat ma takie mieszkanie na Mokotowie i ąz takiej przestrzeni tam nie ma...fakt mieszkanie jest wysokie ale aż tak w oczy ta wysokość się nie rzuca.
 

chichotka

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
No mniej więcej. Przy sufitach podwieszanych jest o wiele więcej pracy podczas montażu. W przypadku sufitów napinanych jest tego trochę mniej i przede wszystkim dają Ci większe pole manewru. Bo możesz pobawić się kształtem i mieć obłe formy, nie wszystko musi być ostre. Do tego też masz możliwość, by suficie napinanym zainstalować oświetlenie. Może być klasyczne, że widać lapmy, ale możesz też zdecydować się na plafony świetlne i uzyskasz bardziej nowoczesny desing. Tutaj to jes ładnie przedstawione blog.dpsceilings.com/poradniki/oswietlenie-w-mieszkaniu/
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Antresola nie wydaje mi się takim złym pomysłem. Oglądając projekty wnętrz można znaleźć naprawdę coś ciekawego, dzięki czemu można zyskać dodatkową przestrzeń i nie przeszkadza to w projektowaniu oświetlania:) Może pooglądajcie jakieś projekty, inspiracje i stwórzcie projekt który obojgu będzie pasował. W ten sposób obie strony będą zadowolone.
 
Do góry