wysiłkowe nietrzymanie moczu

sitekdan

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2017
Posty
15
Punkty reakcji
0
Cześć, mój problem to wysiłkowe nietrzymanie moczu. Z racji, że lekarz rodzinny mnie zbywa mówiąc, że no trudno, zdarza się i ewentualnie może wypisać tabletki, które przecież problemu nie rozwiążą jestem zmuszona szukać tutaj podpowiedzi. Dajcie znac jak Wy sobie radzicie z probblemem, bo dopiero niedawno zaczęłam coś z tym robić i nie wiem jeszze zbyt dużo. Zaczęłam ćwiczyć mięśnie kegla ale na efekty trzeba trochę poczekać. Co jeszcze mogę robić?
 

macaronii

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
to chyba już podkłady a nie podpaski.. żarty żartami ale jak się uleje to nie wiadomo gdzie uciekać żeby ktoś nie zobaczył. u mnie było ćwiczenie ale bez wyraźnych efektów. znaczy były ale niestety nie na tyle żeby panować nad tym w sytuacjach poza domem na dłuższą metę. najlepiej sprawdzają się jednak zabiegi, takie doraźne rzeczy to tylko maskowanie problemy.
 

sitekdan

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2017
Posty
15
Punkty reakcji
0
Operacja to by była ostatecznośc, dlatego szukam innych rozwiązań póki co. Bardzo źle przechodzę wszelkie ingerencje w ciało, bo ranki mi się nie goją jak trzeba. Poza tym słyszałam o powikłaniach które powstają w wielu przypadkach, a do tego jeszcze jak się na złego lekarza trafi? Lub dobrego lekarza ze złym dniem, który zrobi coś nie tak? Strach pomyśleć...
 

macaronii

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Nie mam na myśli operacji wcale. Są takie kliniki z wysoce profesjonalnym sprzętem, że laserem można te okolice potraktować. Jest taka specjalna głowica, sam zabieg trwa tak kilka czy kilkanaście minut i jest bezbolesny, tam jakieś szczypanie bodajże tylko pod koniec można czuć. Efekty są widoczne po jakims czasie i wiąże się to tylko z tym, że ta tkanka w środku schodzi ujawniając spod spodu nową, bardziej taką sprężystą (przynajmniej tak to zrozumiałam) i dzięki temu tam wszystko lepiej działa.
 

KrzysztofWedkarz

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2017
Posty
15
Punkty reakcji
0
Z ciekawości wszedłem na topic bo żonę woziłem ostatnio do Częstochowskiej kliniki efecta na zabieg który własnie eliminować miał ten problem. Głównie zachwycona opieką przed zabiegiem, sam on bezbolesny i niemal błyskawiczny bo czekałem dosłownie kilkanaście minut do pół godziny to maksymalnie. Później normalnie bez żadnego leżakowania w szpitalu, wróciliśmy do domu jak tylko odczekała swoje. Póki co minęło dopiero kilka dni, a trzeba odczekać kilka tygodni żeby był efekt końcowy, ja nie sprawdzam i o szczegóły nie pytam ale napomknęła że będzie dobrze bo już jest poprawa. Dużo w niej pozytywnego myślenia i przeklada isę to na atmosferę w domu. Nie to co wcześniej, bo powiem szczerze, że jej wieczne poirytowanie potrafiło doprowadzić do niejednej scysji.
 

uncle_sailor

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2017
Posty
39
Punkty reakcji
2
Jakby ktoś potrzebował to w DOZie maja na standach próbki darmowe wkładek tena na nietrzymanie moczu, mozna sobie wziąc i sprawdzić czy nam odpowiadają.
 

Vivi

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2020
Posty
8
Punkty reakcji
0
Co do wspominanych ćwiczeń mięśni Kegla, to może i nie dają mega efektów od razu, ale i tak warto je wykonywać, choćby pomocniczo. Nawet jeśli zrobicie zabieg, warto poświęcić dosłownie kilka minut w ciągu dnia, regularne ćwiczenia mogą nieco pomóc i to przy zerowych kosztach i minimalnym wysiłku.
 

niedzwiedzica

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2017
Posty
77
Punkty reakcji
0
czy te wkładki w DOZ to są jakoś ogólnodostępne czy trzeba o nie poprosić farmaceutkę? Potrzebuję dla mamy
 

matisa

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2022
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wysiłkowe nietrzymanie moczu to stan spowodowany zbyt napiętymi mięśniami pęcherza moczowego. Może się to zdarzyć, gdy stoisz, siedzisz, kaszlesz, kichasz lub śmiejesz się. Ważne jest, aby znać objawy wysiłkowego nietrzymania moczu, aby móc szukać odpowiedniego leczenia.
 

MartaPietrzyk

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2022
Posty
5
Punkty reakcji
0
Mam ten sam problem ;( zwłaszcza jak skaczę na skakance :( To tak samo nie trzymam moczu. Mam ten problem po porodzie.
 
Do góry