wypożyczalnia sprzętu foto

stosik11

Zbanowany
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
Korzystał ktoś kiedyś? Ja właśnie palnuje przed ślubem siostry skorzystać z takiej opcji. Będę odpowiedzialna za zdjęcia:) A profesjonalny sprzęt lupować to chyba przesada, tym bardziej że nie jestem super fotografką.Fajną ofertę ma Camrent. Mieliście doświadczenia z podobnymi firmami?
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Myślę, że to nie jest zły pomysł, pod warunkiem że potrafisz zadbać o ten sprzęt. Moja ciotka wypożyczyła kiedyś kamerę i kręciła film z uroczystości po komunii mojego kuzyna. Dzieciaki biegały wtedy po sali, wywaliły kamerę i potem trzeba było za nią zapłacić.
 

carotca

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
Pewnie, że fajna sprawa, szczególnie dla osób, które jeszcze nie wiedzą, czy fotografią zajmą sie na poważnie czy im szybko zapał do cykania fotek minie. Można zobaczyć poprzymierzać się do sprzętu, trochę pouczyć i w miezyczasie pozbierać pieniążki na nowy sprzęcik.
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
wypożyczalnie sprzętu fotograficznego to fajna sprawa. Znam fotografa, który wydał kilkadziesiąt tysięcy na aparat, którym wykonał jedno zlecenie (podobno aparat zarobił na siebie). Inne rozwiaznie to wypożyczenie...400-500 PLN za wypożyczenie profesjonalnego aparatu z lampą to nie dużo. Problem w tym, że trzeba umieć to obsłużyć...Na weselu i ślubie nie ma czasu, by myśleć o aparacie...gdzie co wcisnąć itd. Często w Tatrach jestem proszony, by komuś zrobić zdjęcie jego aparatem i niestety prawie zawsze jest problem...np jak ustawić iso takie jakie ja chcę. Trzeba więć chyba wypożyczyć aparat na wiele dni...a to już spore koszty...Chyba, że ten post ma charakter reklamowy...to co innego ;)))
 

vbnm

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja też uważam, że warto wypożyczyć taki sprzęt. Zawsze można potrenować na czymś profesjonalnym i przekonać się do danego aparatu. Zwłaszacza, że w twoim przypadku jest to sprzęt na jednorazowe zlecenie. :)
 
E

Ejan87

Guest
Wypożyczanie sprzętu - fajna sprawa, ale chyba nie dla kogoś kto się chce zajmować tym zawodowo ... sprzęt w tej chwili nie kosztuje aż tak dużo, nie które sklepy mają naprawdę dobre ceny, głównie akcesoriów fotograficznych, takich jak obiektywy, lampy, statywy czy filtry. Dobrą ofertę ma chociażby foto-tip.pl :)
 
J

jadwinia

Guest
I tak i nie, bo jeśli ktoś nie chce zajmować się tym profesjonalnie, to za opłatę wypożyczenia zakupi sobie całkiem dobry aparacik, jak i potrzebne do niego akcesoria (chociażby na foto-tip.pl, jak napisała poprzedniczka) ... których też nie będzie potrzebował wiele, bo nie zajmuje się tym profesjonalnie ;P
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
Wypożyczanie sprzętu - fajna sprawa, ale chyba nie dla kogoś kto się chce zajmować tym zawodowo ... sprzęt w tej chwili nie kosztuje aż tak dużo, nie które sklepy mają naprawdę dobre ceny, głównie akcesoriów fotograficznych, takich jak obiektywy, lampy, statywy czy filtry. Dobrą ofertę ma chociażby foto-tip.pl :)

No właśnie...jeśli wypożyczalnia to własnie dla profesjonalistów a nie amatorów. Czy sprzęt teraz jest tani? By fotografować śluby trzeba na dzień dobry wyłożyć ze 20 tys...Popularny wśród zawodowych fotografów Canon 5D kosztuje chyba 12 tys...jeśli kupi się ze 2 obiektywy serii L, to 20 tysięcy na całość nie wystarczy. Dla większości ludzi to nie jest mało.
Jeśli fotograf ma zlecenie, na którym zarabia kilka tysięcy, może sobie pozwolić, by wypozyczyć za kilkaset złotych obiektyw lub aparat, który potrzebny jest do tej jednej pracy.
I jeszcze jedno...zawodowy fotograf musi mieć przy sobie zapasowy aparat, zapasową lampę...więc wspomniane przeze mnie 20 tys, trzeba pomnozyć razy 2.
Kiedyś przy fotografowaniu ślubu, na moment przed zakładaniem obrączek, aparat odmówił mi posłuszeńtwa...zapasowy czasami się przydaje.

...jeszcze coś...zajrzałem do cennika wspomnianej wypożyczalni...aparat i podstawowe 2 obiektywy to za dobę 800 PLN...to raczej nie dla amatora...
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
a ja mówiąc szczerze bałabym się robić zdjęcia nie swoim sprzętem, nigdy nie wiadomo czy czegoś nie zepsujesz.. już wolałabym na Twoim miejscu sprawić sobie własną lustrzankę (używane body za kilka stówek kupisz), do tego jakiś w miarę uniwersalny obiektyw (koszt do 2000 złotych) i masz zabaweczkę na lata, z którą możesz się zaznajamiać i rozkochiwać w fotografii :) foto-tip ma spory wybór szkieł, polecam się rozejrzeć, można zawrotów głowy dostać.
 
Do góry