Wykrywacz metali

Menua_pl

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2017
Posty
18
Punkty reakcji
0
To prawda, w zestawie o dziwo wychodzi drożej, natomiast polecam szukać dobrego buffa oraz kubka osobno, a tera zna pewno uda się na coś natrafić z racji świątecznych promocji.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
corka napisał:
fajny ale trochę drogo. Dobrego buffa i kubek osobno kupisz za połowę ceny
z tego co widziałam to sam kubek conitgo koszuje 150 zł to czy wyjdzie mnie to taniej jak kupie osobno to nie wiem



corka napisał:
bardziej bym radziła szukać bielizny termoaktywnej
myślisz że bielizna termo będzie lepszym rozwiązaniem na chłodzniejsze dni niż ocieplane spodnie ?



corka napisał:
nie ma problemów o które pytacie. Natomoiast tego topu nie miałam ale zaraz się to zmieni
tak zmieniając już całkowicie temat co myślicie o tych latarkach z paralizatorem ? ciekawe połączenie ?


Menua_pl napisał:
To prawda, w zestawie o dziwo wychodzi drożej, natomiast polecam szukać dobrego buffa oraz kubka osobno, a tera zna pewno uda się na coś natrafić z racji świątecznych promocji.
chyba do świątecznej promocji jeszcze trochę bo zazwyczaj one są po świętach, a nad prezentami trzeba się już zastanawiać
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
kotka10 napisał:
z tego co widziałam to sam kubek conitgo koszuje 150 zł to czy wyjdzie mnie to taniej jak kupie osobno to nie wiem
Contigo są super, ale zastanawiam się czy można je prać w zmywarce ? nic się z nimi nie stanie złego? i jesli cos, to czy militaria przyjmą takowy na reklamację ?



kotka10 napisał:
myślisz że bielizna termo będzie lepszym rozwiązaniem na chłodzniejsze dni niż ocieplane spodnie ?
a widziałyście gdzieś jakiekolwiek spodnie ocieplane na zimę? Jeśli tak to podzielcie się odkryciem, błagam ! A co do termo to jakiego producenta polecacie ?



kotka10 napisał:
tak zmieniając już całkowicie temat co myślicie o tych latarkach z paralizatorem ? ciekawe połączenie ?

yy, jak to działa? jak włączasz latarkę to od razu uruchamia sie paralizator xD? gdzie takie cudo znalazłaś ?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Contigo są super, ale zastanawiam się czy można je prać w zmywarce ? nic się z nimi nie stanie złego? i jesli cos, to czy militaria przyjmą takowy na reklamację ?
Nie sądzę czy za mechniczne uszkodzenie ktokolwiek odda ci kasę. Ale po co w sumie go wrzucać do zmywarki skoro są takie tabletki do czyszczenia specjalne militaria.pl/tabletki_sigg_do_czyszczenia_termosow_-_20_sztuk_709_n_p68895.xml



mymyk napisał:
a widziałyście gdzieś jakiekolwiek spodnie ocieplane na zimę? Jeśli tak to podzielcie się odkryciem, błagam ! A co do termo to jakiego producenta polecacie ?
Ja mam spodnie pentagona i do tego pod spodem spodnie termo z tego kompletu militaria.pl/helikon/bielizna_termoaktywna_helikon_us_lvl_1_black_-_komplet_kp-un1-po-01_p84275.xml i mi jest ciepło nawet przy bardzo niskich temperaturach czy zawieruchach



mymyk napisał:
yy, jak to działa? jak włączasz latarkę to od razu uruchamia sie paralizator xD? gdzie takie cudo znalazłaś ?
Możesz korzystać z latarki, a jednocześnie się obronić drugim końcem urządzenia. Ostatnio ciekawą latarkę Mace wypuściło. W militariach jest dostępna militaria.pl/mace_security_international,_inc/paralizator_mace_z_latarka_80326_p92580.xml
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Nie sądzę czy za mechniczne uszkodzenie ktokolwiek odda ci kasę. Ale po co w sumie go wrzucać do zmywarki skoro są takie tabletki do czyszczenia specjalne militaria.pl/tabletki_sigg_do_czyszczenia_termosow_-_20_sztuk_709_n_p68895.xml
i co sprawdzają się ? usuną osad nawet po kawie bez problemu ?



Volian napisał:
Ja mam spodnie pentagona i do tego pod spodem spodnie termo z tego kompletu militaria.pl/helikon/bielizna_termoaktywna_helikon_us_lvl_1_black_-_komplet_kp-un1-po-01_p84275.xml i mi jest ciepło nawet przy bardzo niskich temperaturach czy zawieruchach
wow nie wiedziałam że nawet armia USA nosi coś takiego, fajnie że jest dostępna taka odzież



Volian napisał:
Możesz korzystać z latarki, a jednocześnie się obronić drugim końcem urządzenia. Ostatnio ciekawą latarkę Mace wypuściło. W militariach jest dostępna militaria.pl/mace_security_international,_inc/paralizator_mace_z_latarka_80326_p92580.xml
właśnie ta chodziła mi po głowie pisząc poprzedni post, w ogóle doczytałam, że paralizator można użyć również jako kubotan to już w ogóle super zestaw do samoobrony
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Nie sądzę czy za mechniczne uszkodzenie ktokolwiek odda ci kasę. Ale po co w sumie go wrzucać do zmywarki skoro są takie tabletki do czyszczenia specjalne militaria.pl/tabletki_sigg_do_czyszczenia_termosow_-_20_sztuk_709_n_p68895.xml
nie no mechanicznych uszkodzeń nigdy nie uznają na gwarancje



kotka10 napisał:
wow nie wiedziałam że nawet armia USA nosi coś takiego, fajnie że jest dostępna taka odzież
a skąd informacja, że armia usa to nosi?


kotka10 napisał:
właśnie ta chodziła mi po głowie pisząc poprzedni post, w ogóle doczytałam, że paralizator można użyć również jako kubotan to już w ogóle super zestaw do samoobrony
to pewnie dużo zależy od budowy paralizatora bo nie każdy raczej się nada.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
corka napisał:
nie no mechanicznych uszkodzeń nigdy nie uznają na gwarancje
w ogóle nie wiem czy widzieliście ale zaczęła się zimowa wyprzedaż, aż kieszeń boli że niektóre rzeczy które kupiłam na prezenty na święta teraz są dużo tańsze :p



corka napisał:
a skąd informacja, że armia usa to nosi?
radzę czytać dokładnie opisy, tam wszytko jest wyszczególnione :)



corka napisał:
to pewnie dużo zależy od budowy paralizatora bo nie każdy raczej się nada.
no myślę że nie każdy się da, ale niektóre są właśnie tak skonstruowane że można i w taki sposób się obronić, ale wiecie może gdzie znajdę jakieś techniki jak bronić się kubotanem>
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
w ogóle nie wiem czy widzieliście ale zaczęła się zimowa wyprzedaż, aż kieszeń boli że niektóre rzeczy które kupiłam na prezenty na święta teraz są dużo tańsze :p
już trochę trwa ;p ciekawe kiedy będzie wiosenna wyprzedaż czy będzie dopiero letnia


kotka10 napisał:
no myślę że nie każdy się da, ale niektóre są właśnie tak skonstruowane że można i w taki sposób się obronić, ale wiecie może gdzie znajdę jakieś techniki jak bronić się kubotanem>
sprawdzałaś na blogu militarii? Tam powinno być coś na ten temat jak znam życie
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
sprawdzałaś na blogu militarii? Tam powinno być coś na ten temat jak znam ży
Pewnie jest, ale jak chodzi o bloga to dodali super artykuł o obronie przed groźnymi psami https://militaria-blog.pl/samoobrona/jak-sie-bronic-przed-agresywnym-psem/warto przeczytać, bo teraz sie ciepło robi to i sporo psów zacznie właścicielom na spacerach uciekać


corka napisał:
już trochę trwa ;p ciekawe kiedy będzie wiosenna wyprzedaż czy będzie dopiero letnia
W sumie to po co komu wyprzedaże skoro tam ceny cały czas są poobcinane ? Np. https://www.militaria.pl/walther/gaz_pieprzowy_walther_prosecur_uv_50_ml_-_stozek_2_2028_p86197.xmlwidział ktoś taka przecenę gdzieś indziej?
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Pewnie jest, ale jak chodzi o bloga to dodali super artykuł o obronie przed groźnymi psami https://militaria-bl...gresywnym-psem/wartoprzeczytać, bo teraz sie ciepło robi to i sporo psów zacznie właścicielom na spacerach uciekać
uciekać jak uciekać ale ogólnie sporo psów chodzi tak o więc warto się po prostu zabezpieczyć


Volian napisał:
W sumie to po co komu wyprzedaże skoro tam ceny cały czas są poobcinane ? Np. https://www.militari...2028_p86197.xmlwidziałktoś taka przecenę gdzieś indziej?
no ta oferta jest faktycznie nieziemska... a to też dobry gaz więc aż dziwne ;p
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
corka napisał:
uciekać jak uciekać ale ogólnie sporo psów chodzi tak o więc warto się po prostu zabezpieczyć
co prawda to prawda, przed człowiekiem trzeba się bronić a co dopiero przed zwierzęciem, a propo zwierzaków jakie macie swoje specyfiki przeciw kleszczom dla nich ?



corka napisał:
no ta oferta jest faktycznie nieziemska... a to też dobry gaz więc aż dziwne ;p
miałeś okazje użyć ? ja jednak uważam że mace najlepszy ;p

Mój brat szuka fajnego noża, jest zapalonym podróżnikiem górskich szlaków więc bez noża jak beż reki, orientujecie się coś w temacie ?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
Mój brat szuka fajnego noża, jest zapalonym podróżnikiem górskich szlaków więc bez noża jak beż reki, orientujecie się coś w temacie ?
Jak chce coś dobrego do Gerber robi porządne noże outdoorowe, np. www.militaria.pl/gerber/noz_gerber_mark_ii_22-01874_p95661.xml mój absolutny faworyt w całej ofercie :D


kotka10 napisał:
miałeś okazje użyć ? ja jednak uważam że mace najlepszy ;p
Skąd przekonanie, że mace lepszy? Tylko dlatego że popularny czy jeszcze jakieś inne przesłanki?


corka napisał:
uciekać jak uciekać ale ogólnie sporo psów chodzi tak o więc warto się po prostu zabezpieczyć
Czyli co, też jesteś za takimi gazami na psy www.militaria.pl/tm/gaz_pieprzowy_antidog_50_ml_-_stozek_p4704.xml ?
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Jak chce coś dobrego do Gerber robi porządne noże outdoorowe, np. www.militaria.pl/gerber/noz_gerber_mark_ii_22-01874_p95661.xml mój absolutny faworyt w całej ofercie
czym takie noże różnią się od zwykłych?


Volian napisał:
Skąd przekonanie, że mace lepszy? Tylko dlatego że popularny czy jeszcze jakieś inne przesłanki?
mace jest używany przez amerykańskie służby. Tam nikt nie oszczędza na bezpieczeństwie. To chyba mówi wystarczająco wiele


Volian napisał:
Czyli co, też jesteś za takimi gazami na psy www.militaria.pl/tm/gaz_pieprzowy_antidog_50_ml_-_stozek_p4704.xml ?
pewnie, że tak tylko bałabym się, że zrobię psu krzywdę czymś takim. No ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo to raczej nie ma co myśleć o takich rzeczach
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
czym takie noże różnią się od zwykłych?
Dobra jakość stali, konkretny producent, a ten konkretny był podstawowym wyposażeniem wojsk podczas wojny w wietnamie więc ma za sobą lata doskonalenia w warunkach bojowych czyli jest dopracowany w kazdym calu jak dla mnie.


corka napisał:
mace jest używany przez amerykańskie służby. Tam nikt nie oszczędza na bezpieczeństwie. To chyba mówi wystarczająco wiele
No tak to jest niepodważalny argument. Chyba ze jeszcze ten ppq https://www.militaria.pl/umarex/pistolet_co2_ram_combat_walther_ppq_m2_t4e_2_4760_p87007.xml


corka napisał:
pewnie, że tak tylko bałabym się, że zrobię psu krzywdę czymś takim. No ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo to raczej nie ma co myśleć o takich rzeczach
Tzn ja myślę o bezpieczeństwie swoim ale też i psa, bo on często nie rozumie wielu zachowań ludzi czy sytuacji w których się znalazł i agresją reaguje na strach więc głupio byłoby za strach zrobić mu krzywdę. Taki gaz tylko na 30 minut sprawia że psiak odczuwa dyskomfort ale według mnie użycie go może być tylko w ostateczności.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Dobra jakość stali, konkretny producent, a ten konkretny był podstawowym wyposażeniem wojsk podczas wojny w wietnamie więc ma za sobą lata doskonalenia w warunkach bojowych czyli jest dopracowany w kazdym calu jak dla mnie.
ale naprawdę warto wydawać tyle pieniędzy na taki 1 nóż ? A w temacie noży to można je ostrzyć zwykłą osełką ?



Volian napisał:
No tak to jest niepodważalny argument. Chyba ze jeszcze ten ppq https://www.militari...4760_p87007.xml
robi wrażenie, ale też cena troszkę starszy, już chyba lepiej sobie kupić większy gaz i zaoszczędzić te kilka stówek, aczkolwiek nie wiem czy czułbym się pewnie mieć taki pistolet w torebce ;p



Volian napisał:
Tzn ja myślę o bezpieczeństwie swoim ale też i psa, bo on często nie rozumie wielu zachowań ludzi czy sytuacji w których się znalazł i agresją reaguje na strach więc głupio byłoby za strach zrobić mu krzywdę. Taki gaz tylko na 30 minut sprawia że psiak odczuwa dyskomfort ale według mnie użycie go może być tylko w ostateczności.
myślę że mniejsza krzywdę zrobimy tutaj używając gaz czy np jakbyśmy bronili się jakimś patykiem czy czymś innym. Ale to prawda takie gazy to już w ostateczności, najlepiej po prostu biec ile sił może mu się znudzi. A tak w ogóle teraz już coraz cieplej, szukam jakiś fajnych outdoorowych koszulek męskich i damskich z dobrego materiału, umiecie coś polecić ?
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
ale naprawdę warto wydawać tyle pieniędzy na taki 1 nóż ? A w temacie noży to można je ostrzyć zwykłą osełką ?
zwykłą tzn? Zwykłą osełką to ja nawet nie ostrzę noży kuchennych :p Tylko diamentowa ;)


kotka10 napisał:
robi wrażenie, ale też cena troszkę starszy, już chyba lepiej sobie kupić większy gaz i zaoszczędzić te kilka stówek, aczkolwiek nie wiem czy czułbym się pewnie mieć taki pistolet w torebce ;p
gdybyś raz dostała z takiego gumową kulką to byś się na pewno czuła bezpiecznie wiedząc jaką to ma moc


kotka10 napisał:
myślę że mniejsza krzywdę zrobimy tutaj używając gaz czy np jakbyśmy bronili się jakimś patykiem czy czymś innym. Ale to prawda takie gazy to już w ostateczności, najlepiej po prostu biec ile sił może mu się znudzi. A tak w ogóle teraz już coraz cieplej, szukam jakiś fajnych outdoorowych koszulek męskich i damskich z dobrego materiału, umiecie coś polecić ?
gwałtowne ruchy często rozwścieczają zwierzęta jeszcze bardziej a nie zapominajmy, że często są od nas dużo szybsze
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
corka napisał:
zwykłą tzn? Zwykłą osełką to ja nawet nie ostrzę noży kuchennych :p Tylko diamentowa
A jaki masz model tej diamentowej ? Duzo za nią zapłaciłeś?



corka napisał:
gdybyś raz dostała z takiego gumową kulką to byś się na pewno czuła bezpiecznie wiedząc jaką to ma moc
Gorzej jak spudłujemy i zamiast się obronic wystrzelamy wszystkie kulki a przeciwnik tylko się wkurzy :p



corka napisał:
gwałtowne ruchy często rozwścieczają zwierzęta jeszcze bardziej a nie zapominajmy, że często są od nas dużo szybsze

Nie masz szans wygrać z psem, jeżeli chodzi o bieganie. Nawet ta małe potrafią niezle zasuwać, więc gaz to jedyna opcja jesli chodzi o ostateczną formę obrony jesli nic innego nie bedzie działać. A jeszcze się tak zastanawiam, jeśli pies sąsiada przykładwo zacznie nas atakowac, a my zaczniemy uciekać a pie nas gonić, to jeżeli w trakcie " pościgu" coś się stanie psu, np wpadnie pod auto czy cos, to My jestesmy za to odpowiedzialni czy jak to wtedy prawnie wygląda?
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
A jaki masz model tej diamentowej ? Duzo za nią zapłaciłeś?
tutaj masz różne przedziały cenowe ostrzałek https://www.militaria.pl/szukaj.xml?mode=0&search-clause=ostrza%C5%82ka+diamentowa



mymyk napisał:
Gorzej jak spudłujemy i zamiast się obronic wystrzelamy wszystkie kulki a przeciwnik tylko się wkurzy :p
nie no aż tak kiepskiego scenariusza nie można się spodziewać :lol: :lol: myślę że sam pistolet zrobi wrażenie



mymyk napisał:
Nie masz szans wygrać z psem, jeżeli chodzi o bieganie. Nawet ta małe potrafią niezle zasuwać, więc gaz to jedyna opcja jesli chodzi o ostateczną formę obrony jesli nic innego nie bedzie działać. A jeszcze się tak zastanawiam, jeśli pies sąsiada przykładwo zacznie nas atakowac, a my zaczniemy uciekać a pie nas gonić, to jeżeli w trakcie " pościgu" coś się stanie psu, np wpadnie pod auto czy cos, to My jestesmy za to odpowiedzialni czy jak to wtedy prawnie wygląda?
a jaka jest tutaj nasza wina ? przecież my tylko uciekaliśmy więc w sumie nie mieliśmy nic z tym wspólnego, poza tym psy powinne być albo na smyczy albo za ogrodzeniem, a nie sobie chodzić gdzie chcą, bo to są przecież tylko zwierzeta
 

Menua

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2017
Posty
32
Punkty reakcji
2
Co do wykrywacza metali to oczywiście kwestia budżetu oraz wymagań, natomiast jeżeli ma być to coś z "wyższej półki" to polecam zerknąć na model Rutus Argo z sondą DD 29cm co jest bardzo dużym plusem.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
A jaki masz model tej diamentowej ? Duzo za nią zapłaciłeś?
ja mam taką: https://www.militaria.pl/lansky/ostrzalka_lansky_turn_box_diam_cer_tb-2d2c_-_zestaw_ls54_p34062.xml


kotka10 napisał:
nie no aż tak kiepskiego scenariusza nie można się spodziewać myślę że sam pistolet zrobi wrażenie
z wyglądu nie różni się niczym od prawdziwego na ostrą amunicję więc jak ktoś się tego nie przestraszy to ja nie wiem...


kotka10 napisał:
a jaka jest tutaj nasza wina ? przecież my tylko uciekaliśmy więc w sumie nie mieliśmy nic z tym wspólnego, poza tym psy powinne być albo na smyczy albo za ogrodzeniem, a nie sobie chodzić gdzie chcą, bo to są przecież tylko zwierzeta
powinny ale często nie są. Dla mnie problemem w razie czego by było tylko moje sumienie i dlatego mam antidog w razie czego na psy aby ich nie zabić normalnym gazem
 
Do góry