wyjazdy integracyjne

maksyma

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wyjazdy integracyjne pozwalają poznać pracowników, jak się zachowują w sytuacjach kiedy mogą sobie pozwolić na więcej. Trzeba potrafić się odpowiednio opanować, nie robić wszystkiego co popadnie, tak jak wszyscy. Nie jechać tylko po to, żeby się opić czy brać narkotyki, a tak kończy się większość imprez. Pamiętajcie, że w gronie uczestników mogą się znaleźć osoby podstawione, które mogą sprawdzać czy jesteście odpowiedzalnymi ludźmi, jakie macie nastawienie do pracodawcy...
 

kla2

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
Firmy zmieniają swoje podejście do takich wyjazdów – kiepskie opinie je do tego zmuszają. Pracownik ma budować znajomości, poznać kadrę zarządzającą, a nie upić się tak, żeby o niczym nie pamiętać. Ale przyznaję, że w każdej firmie powinna mieć miejsce impreza integracyjna. Kiedy pracownicy lepiej się znają, po prostu lepiej idzie im praca, wiedzą, że mogą na siebie liczyć. Wtedy efekty faktycznie się pojawiają.
 

maksyma

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
W mojej opinii wyjazdy integracyjne powinny być połączone ze szkoleniami i egzaminami. Ok, uczymy się w ciągu dnia, ale po wszystkim zaliczamy egzamin, ostatniego dnia, więc nie możemy się upić, zaszaleć. Problem polskich pracowników tkwi w tym, że wciąż dobra zabawa utożsamiana jest z piciem na umór. Gdzie w tym przyjemność? No i jeszcze stracić w ten sposób pracę? To dopiero głupota...
 

kla2

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
Ale w niektórych szkołach faktycznie tak jest. Przyjeżdża się na szkolenie, później jakieś spotkanie wieczorne, tzw. spotkanie integracyjne, a kolejnego dnia rano egzamin. W takim przypadku nikt z biorących udział w szkoleniu nie może sobie pozwolić na przesadzenie z alkoholem, imprezowaniem i używkami. Przecież egzamin będzie pokazem tego co robiło się na tych całych szkoleniach. Jeśli uczestnik nie zda, to powinien podchodzić po raz kolejny, albo stracić stanowisko.
 

emilnowal

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
kla2 napisał:
Ale w niektórych szkołach faktycznie tak jest. Przyjeżdża się na szkolenie, później jakieś spotkanie wieczorne, tzw. spotkanie integracyjne, a kolejnego dnia rano egzamin. W takim przypadku nikt z biorących udział w szkoleniu nie może sobie pozwolić na przesadzenie z alkoholem, imprezowaniem i używkami. Przecież egzamin będzie pokazem tego co robiło się na tych całych szkoleniach. Jeśli uczestnik nie zda, to powinien podchodzić po raz kolejny, albo stracić stanowisko.
Masz w 100% rację. Wyjad integracyjny powinien być zorganizowany w sposób który integruje a nie zmusza do myślenia o pracy. Przecież i tak sie spotykasz z tymi samymi ludźmi w firmie. Jeśli szkolenie to lekkie, praktyczne i śmieszne, jako dodatek do miłego spędzenia czasu ze znajomymi. Masz wspominać salwy śmiechu a nie testy.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
kla2 napisał:
albo stracić stanowisko.
Chyba wyjazdy integracyjne nie powinny być powodem do takiego stresu.Raczej chodzi o miłe spędzenie czasu i lepsze poznanie się-jeśli ktoś traktuje to jak popijawę nie powinien jechać.Niestety u mnie w pracy nadal tak jest i w tym roku nie jadę.
 

erudyta79

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2013
Posty
53
Punkty reakcji
0
a ja lubię wyjazdy integracyjne. przecież jesteśmy inni w pracy, a inni prywatnie - zwykle dużo lepsi, dlatego dajmy się poznać :) poza tym, firma, która dba o swoich pracowników ma lepszą efektywność, niejedna osoba tu już to stwierdziła. tylko taki wyjazd integracyjny nie może być wyłącznie okazją do upijania się i objadania. powinen być czas na wspólną zabawę, na odpoczynek i pogaduchy. dlatego fajne wyjazdy są w niewielkich hotelach, gdzie jest spa i gdzie wiadomo, że nie będzie dzikich tłumów. ostatnio bylismy w Moto Life koło Szydłowca i tam było super. ale wszelkiego rodzaju "gospodarstwa agroturystyczne" odpadają, a tam tez nas zawozili.
 

maksyma

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Przecież 90% uczestników trakutuje to jako popijawę. Wiem, że to chore, ale takie są realia - pracownicy zapominają po co tam jadę. Masa ludzi traci po tym pracę. Integracja ok, ale na odpowiednim poziomie, z odpowiednim podejściem. Nie chodzi o to, żeby zapić i zapomnieć. To mi się kojarzy z dziecinadą znaną ze studiów.
 
B

black15

Guest
Jak pracowałem w państwowej firmie, nie zdarzyło mi się ani razu - no ale co się dziwić... :p Ja uważam, że są bardzo przydatne, o ile pracownicy są w miarę inteligentni i chcą coś z tego wynieść no i jeżeli organizacja jest ok. Raz byliśmy na takim wyjeździe organizowanym przez firmę Powersport i było świetnie - o nic nie trzeba było się martwić, zrobili team building etc - wyjazd prze fantastyczny. Drugim zaś razem jak miałem okazję w takim wyjeździe brać udział, szef stwierdził, że się napatrzył jak takie rzeczy się robi, pójdzie po kosztach - sam zorganizuje. Nie mówię, że fajnie nie było, ale integracja przerodziła się w typową zakrapianą trzydniową imprezę bez większego sensu, gdzie na drugi dzień i tak nikt nikogo nie pamiętał, a szef nie ogarniał. No, ale jak dla mnie to nie ma schematu dobrego :p
 
A

agnsol94

Guest
A ja znam super miejsce na wyjazd integracyjny :)

Jest to miejsce gdzie stoki gór spotkają się z taflą Jeziora.

Wejdźcie i sprawdzcie: Centrum Wypoczynku ODYS - Tresna
 

zprzybyl

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
[SIZE=11pt]Ale to gorący temat [/SIZE][SIZE=11pt]J[/SIZE][SIZE=11pt] biedne żony, które to czytają i potem błagają mężów, żeby zostali w domu zamiast wyjeżdżać [/SIZE][SIZE=11pt]J[/SIZE][SIZE=11pt] Mam niewielką firmę, tak że na wyjazdy integracyjne w sumie jedzie ze 12 osób. Zawsze się znajdzie ktoś kto się obudzi z lekkim kacem, ale bez przesady. Generalnie polecam miejsca, gdzie jest sporo aktywnych rozrywek. Kilka razy już jechaliśmy do ośrodka Libra w łódzkim, gdzie jest po prostu znacznie więcej rzeczy do skosztowania niż tylko alkohol [/SIZE][SIZE=11pt]J[/SIZE][SIZE=11pt] Aktywny wypoczynek to jest to! Choć czasami pracowników ciężko przekonać :D[/SIZE]
 

majkusia

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
133
Punkty reakcji
1
U nas w firmie kroi się wyjazd integracyjny :D ciekawe czy dojdzie do skutku bo pomysł mają fajny. Mamy płynąć do Kopenhagi, a na promie impreza. Chyba z Unity line. Mam nadzieję że wypali i zobaczę jak się bawi na Bałtyku z Urzędnikami :D
 
D

Dorka123

Guest
Nasza firma też nam zorganizowała wyjazd integracyjny na promie... Nieźle się zintegrowaliśmy ;) Polecam każdemu :) Przy okazji taki wyjazd można połączyć ze szkoleniem, bo na promach maja sale konferencyjne.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Mają gdzieś może zdjęcia tych sal? Ile osób pomieszczą? Mój szef właśnie szuka hotelu na konferencję, szkolenie, które ma się odbyć w grudniu, muszę mu podsunąć pomysł, żeby połączyć to od razu ze spotkaniem opłatkowym.
 

Dorkas

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem imprezy integracyjne są bardzo dobrym pomysłem, jeżeli tylko ma się na nie odpowiedni pomysł. Warto zastanowić się nad tym, jak konkretnie ma wyglądać taka impreza, a najlepiej wynająć do tego profesjonaną firmę. Ja współpracowałam z firmą Funhunters (funhunters.pl) i uważam, że jest warta polecenia. Mają mnóstwo ciekawych pomysłów, dzięki którym firmowa impreza integracyjna nie musi wygladać tak, jak wiele osób to widzi.
 
M

maalamy

Guest
niedawno byliśmy na fajnym wypadzie integracyjnym jeździliśmy pickupami po bezdrożdzach, adrenalina niesamowita szczególnie jak jakieś auto utknęło w błocie :D, na szczęście nasz isuzu się spisywał idealnie
 
K

KamilKA01

Guest
Jeepami? O kurde:D ja raczej tylko wycieczki autokarowe, i z Henry Bus zawsze jezdżę bo są najładniejsze autokary jak dla mnie. Ja muszę mieć w autokarze wygodnie i wypasione w różne pierdoły:D
 
B

bajderman

Guest
Intergracja zmienia podeście i do innych pracowników i do samej firmy.
Tym bardziej kiedy ta firma zapewnia nam rzeczywiście fajny wyjazd ;-)
 
I

iwonka88

Guest
w wyjazdach integracyjnych chodzi o to, żeby się zintegrować, a nie o to, żeby się upić albo jakieś głupoty robić.. lepiej mieć dobrze zorganizowany wyjazd z dodatkowymi atrakcjami i pozwolić pracownikom się integrować, niż upijac. Bo to nie o to chodzi. Moja firma w tym roku wyjechała z agencją power na wyjazd.. no i wróciliśmy zachwyceni! bo pełno różnych atrakcji, zajęcia, wszystko zaplanowane.. nie było miejsca na jakieś zachowania, których się później żałuje. I o to chodzi w integracji firmowej!
 
Do góry