wyjazd z maluchem na wakacje

suszimaster

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2016
Posty
61
Punkty reakcji
1
Dziewczyny, mieliśmy w tym roku zostać w domu bo z pieniążkami się nie przelewa ale spotkała nas cudowna niespodzianka i nasi rodzice postanowili zrobić nam niespodziankę i zrzucili się na wycieczkę! :) Do tej pory jeździliśmy tylko w okolice, nigdy na noc odkąd pojawił się synek. Teraz ma pięć lat i chyba czas najwyższy uporać się ze strachem i zacząć żyć ;) jednak pytanie mam - jak dbacie o to, żeby dziecko się nie zgubiło, żeby nic mu się nie stało? Poza pilnowaniem oczywiście i rzeczami typu buty przeciw jeżowcom w wodzie, czapka na słońce, czyli takimi oczywistymi?? Do tej pory się nie interesowałam takimi tematami a tu się okazało, że muszę nadrobić w bardzo krótki czasie swoją wiedzę :p
 

AkashaAkasha

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2017
Posty
12
Punkty reakcji
0
mnie wybitnie śmieszą matki ze smyczami dla dzieci ale ostatnio po kilku latach spotkałam się z koleżanką ze szkoły - kobieta ułożona, odpowiedzialna. ma dziecko z adhd i gdyby nie ta smycz to mogłoby się tragicznie skończyć. od pory spotkania przysięgłam sobie że nigdy więcej nie ocenie nikogo z góry. nie wiem czy na taki wyjazd przy bardzo ruchliwym dziecku nie zastosowałabym czegoś podobnego. lepiej liczyć się ze spojrzeniami obcych niż stracić dziecko pod kołami jak ten nieszczęśnik co niedawno w wiadomościach był... WSPÓŁCZUJĘ, bo trauma na całe życie...
 

suszimaster

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2016
Posty
61
Punkty reakcji
1
O jejku, trochę mnie przestraszyłaś. Nie mogłabym nałożyć czegoś takiego dziecku. Ale strasznie smutno mi się zrobiło przez to co napisałaś.
 

Potiomkin

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2016
Posty
58
Punkty reakcji
0
Miasto
Częstochowa
No to sprawdź takie sprzęciki. One nie są wybitnie drogie a po pierwsze, zabezpieczają przed wieloma ewentualnościami, bo dziecko ma możliwość komunikacji - w obie strony, czyli słyszy rodzica i może do niego mówić. A po drugie nie tylko za granicą się przyda, przecież dziecko zabrać z pipidówki do centrum Wawy to też będzie się czuło jak w Nowym Jorku, nie? A wiadomo, malec to i na pustynii ma zdolność zapałętania się i przyprawienia o zawał
 

suszimaster

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2016
Posty
61
Punkty reakcji
1
Racja racja :) dziękuję, zabieram się do lektury funkcji :) i może jakichś alternatyw jeszcze.
 
Do góry