wyjazd dziecka i problem z dowodem osobistym

Joanna wiąder

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
165
Punkty reakcji
3
Witam mam taki problem a właściwie nie ja tylko siostra jeszcze dziecko nie dawno wyrabiala sobie dowod osobisty nie tak nie dawno bo grubo ponad msc czasu. Dowod byl ale zostalo zle wpisane nazwisko i został cofjniety miał zostać przesłany priorytetm od tego czasu dzwonie na upierdliwego dzień w dzień do urzedu i jestem zbywana do wyjazdu zostaje tydzien co mam robic tlumacze ze dowod mi potrzebny na juz ale to nic nie daje nie wiem co robic.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Pogadałbym za nczelnikiem skoro błąd jest po ich stronie to powinien jakoś pomóc czy doradzić.

Wal w "górę"
 

Joanna wiąder

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
165
Punkty reakcji
3
Rozmawiałam z dyrektorem to powiedział mi tak dowody przysyłamlne są z warszawy ja na to wpływu nie mam.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Na dowód jest wyznaczony czas wystawienia jak napaprali i sami dali temu dowód kunsztu to powiedz, że będziesz żadała odszkodowania i zwrotu kosztów wyjazdu. Powinni się zaintertesować o ile mają choć troche oleju w głowie.

Dzwoń do Warszawy zatem. Powinni załatwić poza kolejnością.

Jest sezon wypoczynków i urlopów do holerki.
 
V

Vaffik

Guest
Pisz do Warszawy! Dowody wychodzą od "producenta" już po kilku dniach! Tutaj leci to maszynowo! Wszystkie dokumenty uprawniające Warszawę do druku są przygotowywane przez właściwy Urząd. Warszawa dostaje tylko GOTOWCA do druku! Wiem o tym bo kumpel tam pracuje! Dowody wychodzą już po kilku dniach! Te 30 dni to ściema! No czasami się zdarzy że 14dni więc dowód na bank został już wydrukowany! Taka pomyłka załatwiana jest z automatu bo dowód nie został jeszcze Tobie wydany i nie ma go w rejestrze więc Warszawa może ich 1200 wydrukować i 1199 zaraz zniszczyć.
Pisz do Warszawy reklamację, podaj dokładne dane Urzędu z którego starałaś się o dowód i załatwią to do max. po weekendzie.
I serio zrób to faxem - i najlepiej jutro z rańca czyli 8:00 - 10:00 tak by ktoś to jeszcze chwycił z pustej tacki. Jak puścisz dzisiaj to jutro będą kopać dopiero sterte papierzysk które będą z dnia dzisiejszego po 16...
 

Joanna wiąder

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
165
Punkty reakcji
3
Dzwonie dziekuje za pomoc jaja jak berety bo boje sie ze nie zdaze i dziecko nie pojedzie o ile sie nie myle to okres jest30 dni ja rozumiem ale pani mowila ze za dwa tyg powinien dowod byc potem za kolejny tydzien potem we wtorek i znowu tydzien teraz idzie 5 tydzien.
 
V

Vaffik

Guest
Cos jest nie tak. Dowody są w Warszawie po 2,3 dniach od chwili zgłoszenia z Urzędu. 3,4 dni na druk i lecą dalej... więc 7-14 to max. no ale nie miesiąc.
 

Joanna wiąder

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
165
Punkty reakcji
3
Dzwonilam do warszawy oni nie moga mi udzielic takich informacji zevwzgledu na ochrone danych.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Ale potwierdziłaś czy choćby mają w Wa-wie tę reklamację z urzędu Twojego ? Czy na pałę Cię tylko informowała ? Bo może ten Twój urząd się ociągał z wysłaniem.

..... ano tak o kólko sie zamyka. Osobisie byś wiedziała. Przez telefon Cię zbędą.
 
V

Vaffik

Guest
Telefon??? W Polsce?? To jest od wysyłania SMS Premium, ewentualnie do płacenia abonamentu! Możesz też TELEFONEM przyszpanować na Facebooku ... a jak się ściemni to poświecić sobie latarką :lol:
To jedyne co w tym kraju można telefonicznie!

Mówiłem FAX!
 

Joanna wiąder

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
165
Punkty reakcji
3
Osobiście byłam dzis w urzedzie dowod podobno został wysłany do poprawienia następnego dnia, jakbyło na prawdę nie wiem dziś gdzieś ten dyrektor rano pojechał twierdził, że po dowody. Żadnych informacji mi nie podano do warszaey przecież nie pojade. Kurde załatwić głupi dowod tyle problemu jutro z rana planuje jeszcze raz się tam przejechac i nie być miła, im koło dupy za przeproszeniem to lata a mi pili strasznie
Nie mam faxu wic telefonem musze jutro pojade i nie wyjde poki nie dostane konkretnie dowodu albo postrasze.
 
V

Vaffik

Guest
Jeśli masz gdzieś pocztę to i masz tam fax. Za 2,3 zeta pozwolą puścić. Pismo które skierujesz jest od razu dowodem bo wydrukuje się data i numer docelowy.
Puść rano fax a za 3,4 godziny idź do urzędu. Warszawa na bank będzie już dzwonić ...
 

Joanna wiąder

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
165
Punkty reakcji
3
Najpierw pojde do urzedu i poprosze kierownika by łaskawie zadzwonił do urzedu i by jemu podano co jest i gdzie jest dowod on od tego jest jak tylek od nie powiem czego. A jak to nie pomorze bedzie zaraz po wyjsciu puszczony faks.
 
Do góry