wyciskarka czy sokowirówka ?

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
Szukam dla siebie do kuchni, dla mnie, dla dzieci, czegoś do robienia dobrych, domowych, zdrowych soków,
duża jest różnica między tymi urządzeniami ?
 

Malwinowa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Hej, jak masz zamiar dużo robić soków i za jednym razem machnąć np. 2 litry to warto kupić sokowirówkę. Będzie szybsza i ogólnie sprawniejsza w działaniu. Lepiej też się nadaje do robienia soków z twardszych owoców lub warzyw, np. marchewki. Dodatkowo sok z sokowirówki będzie bardziej smooth. My mamy tą sokowirówkę Bosch. Moim zdaniem sokowirówki są bardziej uniwersalne niż wyciskarki. Poza tym lubimy pić sok z jabłek, marchewki. Czasami też pijemy sok z cytrusów. W przypadku sokowirówki nie ma z tym żadnego problemu, bo poradzi się sobie z jednym i drugim :)
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
Malwinowa napisał:
Hej, jak masz zamiar dużo robić soków i za jednym razem machnąć np. 2 litry
wlasnie nie chodzi o robienie duzej ilosci soków na raz, to nie chodzi o zapasy na zime, tylko parę szklanek soku do śniadania czy na kolację, tak na raz



Malwinowa napisał:
Lepiej też się nadaje do robienia soków z twardszych owoców lub warzyw,
chyba własnie odwrotnie, to wyciskarki, te ślimakowe radzą sobie z twardymi owocami czy warzywami, wręcz je mieląc, wyciskając przy tym sok



Malwinowa napisał:
Dodatkowo sok z sokowirówki będzie bardziej smooth.
nie chce zeby soki były klarowne, bo w miąższu jest wiele witami, a my lubimy soki gęste, zawieszone, więc chyba wlasnie wyciskarka będzie lepsza ?!
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
Ja wolę sokowirówkę bo jest to znacznie wygodniejsze, niż wyciskanie samemu. Tak to można wrzucić kilka owoców i sobie zmiksować i zajmuje to mniej czasu oraz wysiłku. Ja mam sokowirówkę, firmy Zelmer Julita i bardzo dobrze mi służy. Przy tej ilości soków jakie wypijam i ilości owoców jakie na nie schodzą, to w 100% spełnia swoją rolę.
 

justine

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jeśli zależy Ci na 100% zdrowym soku czy koktajlu, to wyciskarka będzie dużo lepszym wyborem niż sokowirówka. Sok wyciskany przez sokowirówkę, ma mniej witamin i składników odżywczych niż ten , który wyciśnie nam wytłaczarka, a jeśli do tego jest wolnoobrotowa to już w ogóle bajka. Ja się przerzuciłam parę lat temu z sokowirówki na wytłaczarkę i polecam każdej mamie, która chce dać dzieciom coś zdrowego do picia. Ja korzystam ze sprzętu Ronica - oni nazywają to sokowytłaczarką wolnoobrotową - do tej pory ani razu mnie nie zawiódł, bo poradził sobie z każdym owocem czy warzywem.
 

Kramer

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2017
Posty
40
Punkty reakcji
2
czechu napisał:
Szukam dla siebie do kuchni, dla mnie, dla dzieci, czegoś do robienia dobrych, domowych, zdrowych soków,
duża jest różnica między tymi urządzeniami ?
Jest duża różnica. Po pierwsze w cenie. Wyciskarka jest znacznie droższa niż sokowirówka. Z dobrej wyciskarki dostajesz odpad w postaci "suchej", z sokowirówki miąższ, w którym nadal jest sporo soku. Sok z sokowirówki nie nadaje się do przechowywania nawet przez kilka godzin, bo jest bardzo mocno napowietrzony, co sprzyja szybkiemu psuciu. Sok z wyciskarki nie jest napowietrzony. Do sokowirówki wrzucasz wszystko, co się zmieści przez dziurę i idzie jak burza. Do wyciskarki twarde owoce i warzywa trzeba drobniej pokroić. Wyciskarka zrobi ci sok z liści, sokowirówka raczej nie.
 

plu_zu

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2017
Posty
30
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Radom
Wertując ten temat wiem już że szukam wyciskarki. Ale jak wiadomo co strona to inna opinia która najlepsza. I trochę martwią mnie ich rozmiary. Mam mało miejsca w kuchni więc szukam jak najmniejszego sprzętu żeby też łatwo było schować. Niska cena też mile widziana. Póki co zastanawiam się nad tą https://www.al.to/p/371057-wyciskarka-wolnoobrotowa-amica-jsm-4012.html - ktokolwiek miał i może coś powiedzieć? Albo zaproponować jakąś małą zgrabną i niebyt drogą? Tak do góra 8 stówek? Z góry dziękuję za pomoc.
 

yourewelcome

Zbanowany
Dołączył
1 Październik 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wyciskarki nie muszą być drogie, są firmy jak Adler i Camry które produkują tanie urządzenia w fajnej jakości. Polecam przeglądać katalogi produktów, na przykład na meru.pl/wyciskarki-do-owocow.html i po prostu wybierać te, które odpowiadają nam parametrami i ceną. Jeżeli nie potrzebujesz dużych ilości soku i cenisz sobie wartości zawarte w miąższu, a na dodatek nie planujesz soków z twardych surowców (marchew, burak), to może wystarczy Ci blender? Będziesz przetwarzać całe owoce, kompletnie bez strat, nie będziesz niepotrzebnie podgrzewać soku (co dzieje się w sokowirówkach). Jeżeli chcesz robić soki z marchwi, to już konieczna będzie wyciskarka.
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Gdybym to ja stała przed tym wyborem to stawiam na wyciskarkę wolnoobrotową. Zrobi sok ze wszystkiego (nawet z drobnych malin, jagód czy liści jarmużu czy szpinaku). Z wyciskarki mamy więcej soku (mętnego), z sokowirówki mamy klarowny sok, ale dużo pozostałości po owocach. Wyciskarka pracuje trochę wolniej, no ale coś za coś. Na pewno wybrałabym wyciskarkę wolnoobrotową z jednym ślimakiem, dostosowaną do mycia w zmywarce...
 

ddy

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2020
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wyciskarka będzie droższa niż sokowirówka (oczywiscie jeśli piszemy tutaj o dobrej klasy wyciskarce do soków) Z drugiej strony moim zdaniem dobrze jest jednak w takie urzadzenie zainwestować. Z kilku względów:
nie mieli owoców ale wyciska z nich sok i dzieki temu soki te zachowują wszystkie właściwości odzywcze, nie niszcza sie w nich witaminy oraz enzymy (szczególnie znaczenie ma to w przypadku soku z jabłek)
sok jest smaczniejszy, gęstszy i z drobinkami owoców
zostaje mniej odpadu, tak wiec jest to urzadzenie wydajniejsze
i daje więcej możliwośći kulinarnych (na przyklad mozna przygotować domową nutellę). Polecam kontakt z Eujuicers:
NATULUX
ul.Wersalska 47 / 75
91-203, Łódź
tel: 422529660
Doradzą czy wybrać wyciskarkę i jakiej firmy. Jest to dystrybtor wyciskarek Omegi oraz Sany.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Mam jedno i drugie i ciężko byłoby mi z jednym urządzeniem. W wyciskarce robię najczęściej sok z buraków czy marchewki a w sokowirówce z jabłek i pomarańczy.
 
Do góry