Wyciskarka czy sokowirowka?

pannakubek

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2016
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja od jakiegoś czasu używam sokowirówki i jestem bardzo zadowolona. Minusem jest niestety bardzo dokładne mycie. Jeśli o nim zapomnisz musisz się liczyć z przykrym zapachem i pleśnią :(
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
Podobno najlepsze są wyciskarki ślimakowe, bo wyciskają najwięcej soku z warzyw i owoców - nawet np. z takiego szpinaku lub pietruszki. Jak już bym miała się zdecydować na zakup, to własnie na taki rodzaj. Chociaż nie wiem jak z myciem takiego ustrojstwa....
 

DiabloPuszysta

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2016
Posty
33
Punkty reakcji
2
cherry_blossom napisał:
Podobno najlepsze są wyciskarki ślimakowe, bo wyciskają najwięcej soku z warzyw i owoców - nawet np. z takiego szpinaku lub pietruszki. Jak już bym miała się zdecydować na zakup, to własnie na taki rodzaj. Chociaż nie wiem jak z myciem takiego ustrojstwa....
Albo z trawy pszenicznej, bardzo wydajne są
 

princzes

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
44
Punkty reakcji
0
Mam wyciskarkę wolnoobrotową i kiedyś też miałam sokowirówkę. Porównanie niebo a ziemia, zupełnie inna kultura pracy, zupełnie inny sok, przede wszystkim mniej piany w wyciskarce i lepszy smak (nie podgrzany i zmiażdzony/poszatkowany nożykami jak sokowirówka bo wyciskarka tłoczy na zimno za pomocą specjalnego ślimaka)
 

kokoszka

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
38
Punkty reakcji
1
Przede wszystkim zdrowsza opcja, enzymy zostają w soku i więcej błonnika ;)
 

Marta Bystrzycka

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2016
Posty
14
Punkty reakcji
2
A ja w ogóle myslalam, że jak pytasz o wyciskarkę to chodzi o wyciskarkę do cytrusów! dobrze, że weszłam na ten wątek bo dowiedziałam się o wyciskarkach ślimakowych, dzięki:) niestety drogie są, ale chyba warto kupić... Słyszałam, że soki z sokowirówki nie mają tyle wartości odżywczych
 

kokoszka

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
38
Punkty reakcji
1
Ale to akurat często ludzie mylą nie ma co się przejmować ;) Codziennie człowiek uczy się czegoś nowego. Ja też stosunkowo od niedawna jestem fanką wyciskarek. Dowiedziałam się z rok temu może i zdecydowaliśmy się na zakup. Z czego jesteśmy bardzo zadowoleni bo nie da się ukryć, że popchneło to nas do zadbania o odżywianie.
 

princzes

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
44
Punkty reakcji
0
Firll napisał:
A ja w ogóle myslalam, że jak pytasz o wyciskarkę to chodzi o wyciskarkę do cytrusów! dobrze, że weszłam na ten wątek bo dowiedziałam się o wyciskarkach ślimakowych, dzięki:) niestety drogie są, ale chyba warto kupić... Słyszałam, że soki z sokowirówki nie mają tyle wartości odżywczych
Poczytaj o nich koniecznie. Drogie ale można spokojnie uzbierać, to nie 20tyś na samochód a gwarancje mają na wiele lat, także nie zepsuje się po pół roku a nawet jeśli coś zaszwankuje to wymienią na luzie.
 

kokoszka

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
38
Punkty reakcji
1
princzes napisał:
A ja w ogóle myslalam, że jak pytasz o wyciskarkę to chodzi o wyciskarkę do cytrusów! dobrze, że weszłam na ten wątek bo dowiedziałam się o wyciskarkach ślimakowych, dzięki:) niestety drogie są, ale chyba warto kupić... Słyszałam, że soki z sokowirówki nie mają tyle wartości odżywczych
Poczytaj o nich koniecznie. Drogie ale można spokojnie uzbierać, to nie 20tyś na samochód a gwarancje mają na wiele lat, także nie zepsuje się po pół roku a nawet jeśli coś zaszwankuje to wymienią na luzie.
Ja na szczęście nie miałam jeszcze żadnej wpadki i nic mi się nie zepsuło nawet gdy wypuściłam niechcący z łapek podczas wycierania... Ale przeżyła, trwała jest skubaniutka a upadł mi ślimak.
 
Do góry