Wybory samorządowe 2018

DoradcaOnlinePawel

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2018
Posty
3
Punkty reakcji
0
[SIZE=10pt]Witajcie![/SIZE]
[SIZE=10pt]Jestem Waszym doradcą online. Pojawiłem się na tym forum w ramach [/SIZE]
[SIZE=10pt]kampanii informacyjnej #TwojGlosMaMoc. Już 21 października odbędą się
wybory samorządowe, chciałbym odpowiedzieć na wszelkie pytania, związane z głosowaniem
[/SIZE]
[SIZE=10pt]jakie was nurtują, oraz zachęcić do wzięcia udziału. [/SIZE]
[SIZE=10pt]Zapraszam do dyskusji w tym oraz pokrewnych wątkach. [/SIZE]
[SIZE=10pt]Jestem do Waszej dyspozycji.[/SIZE]

[SIZE=10pt]Paweł,[/SIZE]
[SIZE=10pt]doradca online Fundacji im. Stefana Batorego[/SIZE]
[SIZE=10pt]#TwojGlosMaMoc[/SIZE]
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Ja uważam, że każdy głos ma znaczenie, dlatego każdy mieszkaniec powinien wybrać się na wybory.
 

DoradcaOnlinePawel

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2018
Posty
3
Punkty reakcji
0
hm2 napisał:
Wybierajcie, ale wybierajcie z głową, bo od kompetencji przyszłych włodarzy miasta bardzo dużo zależy...
Witaj hm2

Masz tutaj 100% rację, wybór kandydata należy dokonywać w sposób mądry, gdyż później od niego będzie zależało jakie zmiany na lepsze on wprowadzi. Przypominam również, że jest możliwość głosowania poza miejscem zamieszkania. Mam również nadzieję, że i Ty wybierzesz się na wybory.


Volian napisał:
Ja uważam, że każdy głos ma znaczenie, dlatego każdy mieszkaniec powinien wybrać się na wybory.
Witaj Volian

Wybory samorządowe są dla ludzi, dla polepszenia sytuacji w regionie typu nowe szkoły, lepsze drogi, utrzymuje parki czy obiektowy sportowe i wiele więcej. Dlatego jeżeli ktoś wie czego chce i jakich zmian oczekuje od przyszłego kandydata powinien pójść do urny.

Pozdrawiam,
Paweł,
doradca online Fundacji im.Stefana Batorego
#TwojGlosMaMoc
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
DoradcaOnlinePawel napisał:
Witaj hm2 Masz tutaj 100% rację, wybór kandydata należy dokonywać w sposób mądry, gdyż później od niego będzie zależało jakie zmiany na lepsze on wprowadzi. Przypominam również, że jest możliwość głosowania poza miejscem zamieszkania. Mam również nadzieję, że i Ty wybierzesz się na wybory.

A jeżeli chcemy głosować poza miejscem zamieszkania, to jak tego dokonać? Można poprosić o kartę innego miasta?



DoradcaOnlinePawel napisał:
Witaj Volian Wybory samorządowe są dla ludzi, dla polepszenia sytuacji w regionie typu nowe szkoły, lepsze drogi, utrzymuje parki czy obiektowy sportowe i wiele więcej. Dlatego jeżeli ktoś wie czego chce i jakich zmian oczekuje od przyszłego kandydata powinien pójść do urny. Pozdrawiam, Paweł, doradca online Fundacji im.Stefana Batorego #TwojGlosMaMoc
Mam wrażenie, że ludzie po prostu nie wiedzą jak ważne są te wybory i na co wpływają samorządy. Szkoda, bo może gdyby byli bardziej świadomi chętniej by chodzili do urn.



Volian napisał:
Ja uważam, że każdy głos ma znaczenie, dlatego każdy mieszkaniec powinien wybrać się na wybory.
Racja, nie ważne czy ktoś ma 90 czy 18 lat, każdy głos ma taką samą wagę i jest mega istotny.

Ja osobiście mam jeszcze takie przemyślenie, że trzeba też młodzież uświadamiać jakie ważne są wybory i głosowanie i co przez nie może się zmienić. W końcu to młodzież jest przyszłoscią jak to ktoś mądry kiedyś powiedział :D
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
DoradcaOnlinePawel napisał:
Witaj Volian Wybory samorządowe są dla ludzi, dla polepszenia sytuacji w regionie typu nowe szkoły, lepsze drogi, utrzymuje parki czy obiektowy sportowe i wiele więcej. Dlatego jeżeli ktoś wie czego chce i jakich zmian oczekuje od przyszłego kandydata powinien pójść do urny.
To raz, a dwa że jeżeli każdy mieszkaniec danego miasta - albo ich większość - pójdzie do urny w weekend to wygra faktycznie ten kandydat który jest lepszy zdaniem większości. I wtedy takie wybory mają sens moim zdaniem. Dlatego frekwencja powinna oscylować około 90 kilku %.


mymyk napisał:
Racja, nie ważne czy ktoś ma 90 czy 18 lat, każdy głos ma taką samą wagę i jest mega istotny.
Dokładnie, poza tym z tego co kojarzę to chyba można głosować bez wychodzenia z domu nie? Panie Doradco jak to wygląda?


mymyk napisał:
Mam wrażenie, że ludzie po prostu nie wiedzą jak ważne są te wybory i na co wpływają samorządy. Szkoda, bo może gdyby byli bardziej świadomi chętniej by chodzili do urn.
Moim zdaniem w większości polski miast teraz trwa zawzięta wojna przedwyborcza i wszyscy są aktualnie najmądrzejsi. Szkoda, ze tak chętnie nie idą potem na wybory jak chętnie gadają i obgadują innych kandydatów. Ludzie powinni wiedzieć, że to głos w WYBORACH ma moc, a nie głos przed wyborami.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
mymyk napisał:
A jeżeli chcemy głosować poza miejscem zamieszkania, to jak tego dokonać? Można poprosić o kartę innego miasta?
Trzeba złożyć wniosek do urzędu miasta albo gminy.

Volian napisał:
Ja osobiście mam jeszcze takie przemyślenie, że trzeba też młodzież uświadamiać jakie ważne są wybory i głosowanie i co przez nie może się zmienić. W końcu to młodzież jest przyszłoscią jak to ktoś mądry kiedyś powiedział :D
Moim zdaniem bierze się to z dwóch rzeczy. Rzeczywiście w Polsce świadomość polityczna jest nadal słaba, choć zdaje się to trochę poprawiać. Często nie zauważa się działań samorządu, a przecież z efektów jego pracy korzysta. Nawet głupi odpoczynek przy fontannie - ktoś przecież musiał stworzyć plan przestrzenny, ogłosić przetarg, znaleźć wykonawcę itp.
Druga rzecz to fakt, że młodzież nie jest jeszcze przeżarta cynizmem i karierowiczami, którzy niestety w lokalnej polityce dominują. Nikt nie mówi ich językiem, toteż ciężko się dziwić, że na wybory nie chcą chodzić.
 

DoradcaOnlinePawel

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2018
Posty
3
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
A jeżeli chcemy głosować poza miejscem zamieszkania, to jak tego dokonać? Można poprosić o kartę innego miasta?
Witaj mymyk

Jeżeli chciałaś zagłosować poza miejscem zamieszkania to musiałaś do 16 października złożyć pisemny wniosek w urzędzie gminy o wpis do rejestru wyborców. Mam jednak nadzieję, że mimo Twojego spóźnienia i tak weźmiesz udział w wyborach :)

mymyk napisał:
Mam wrażenie, że ludzie po prostu nie wiedzą jak ważne są te wybory i na co wpływają samorządy. Szkoda, bo może gdyby byli bardziej świadomi chętniej by chodzili do urn.
Ludzie nie są świadomi za co tak naprawdę odpowiada Samorząd. A to właśnie on decyduje o najważniejszych rzeczach w Twojej okolicy. Odpowiada za wszystkie szkoły, transport publiczny, utrzymuje parki i obiekty sportowe, organizuje życie kulturalne poprzez ośrodki kultury, teatry i jeszcze więcej. Dzięki wyborom samorządowym możemy poprawić nasz komfort życia :)


mymyk napisał:
Ja osobiście mam jeszcze takie przemyślenie, że trzeba też młodzież uświadamiać jakie ważne są wybory i głosowanie i co przez nie może się zmienić. W końcu to młodzież jest przyszłoscią jak to ktoś mądry kiedyś powiedział :D
Masz rację, nasza demokracja stosunkowo jest wciąż młoda., a co za tym idzie zaangażowanie w procedury demokratycznego wybory jest słabe. Dlatego trzeba uświadamiać młodzież, ze wybory to bardzo ważne decyzje życiowe i żeby coś chcieć coś polepszyć trzeba miedzy innym brać udział w wyborach.

mymyk napisał:
Racja, nie ważne czy ktoś ma 90 czy 18 lat, każdy głos ma taką samą wagę i jest mega istotny.
Wybory samorządowe są dla ludzi. Mam nadzieję, że w tym roku spora część społeczeństwa poczuje się w obowiązku i pójdzie zagłosować na wybranego przez siebie kandydata. Pamiętajmy, że każdy głos ma wielką moc :)



Pozdrawiam,

Paweł,
doradca online Fundacji im.Stefana Batorego
#TwojGlosMaMoc



Volian napisał:
To raz, a dwa że jeżeli każdy mieszkaniec danego miasta - albo ich większość - pójdzie do urny w weekend to wygra faktycznie ten kandydat który jest lepszy zdaniem większości. I wtedy takie wybory mają sens moim zdaniem. Dlatego frekwencja powinna oscylować około 90 kilku %.
Witaj Volian

Osoby które nie uczestniczą w wyborach oddają swoje decyzje w innych ręce. Nie decydują sami o sobie tylko ktoś za nich zadecyduje co jest najważniejsze. Najgorsze jest to, że własnie osoby nie chodzą na wybory najwięcej mają do powiedzenia, a swoje niezadowolenie powinni kierować do samych siebie. Zachęcam więc do wzięcia udziału, oddaniu swojego głosu w tegorocznych wyborach. Do zobaczenia w weekend.

Volian napisał:
Dokładnie, poza tym z tego co kojarzę to chyba można głosować bez wychodzenia z domu nie? Panie Doradco jak to wygląda?
Oczywiście jest taka możliwość żeby zagłosować korespondencyjnie lub przez pełnomocnika. jednak z takiej możliwości mogą skorzystać osoby, które najpóźniej w dniu wyboru kończą 75 lat bądź osoby o niepełnosprawne.

Volian napisał:
Moim zdaniem w większości polski miast teraz trwa zawzięta wojna przedwyborcza i wszyscy są aktualnie najmądrzejsi. Szkoda, ze tak chętnie nie idą potem na wybory jak chętnie gadają i obgadują innych kandydatów. Ludzie powinni wiedzieć, że to głos w WYBORACH ma moc, a nie głos przed wyborami.
Oby jak najwięcej wyborców poczuło się w obowiązku głosowania w wyborach samorządowych. Pamiętajmy, że wybory te są dla nas i dzięki nim możemy poprawić swój byt życiowy. Nie marnujmy takiej okazji i idźmy głosować.


Pozdrawiam,


Paweł,
doradca online Fundacji im.Stefana Batorego
#TwojGlosMaMoc
 
Do góry