Wybory Prezydenckie 2020

glowonog

feniks
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
909
Punkty reakcji
34
-skąd wiadomo,że hakerzy nie zmienią zasad działania oprogramowania???Kto i jak będzie na tym czuwać?
Czekałem na ten argument, ale jest on bezsensowny z jednego prostego powodu - jak Twoim zdaniem zlicza się głosy dziś? Otóż głosy zliczone w poszczególnych obwodach zlicza się internetowo za pomocą programu (była przecież afera z ruskimi serwerami zliczającymi głosy).

Co do przeszkolenia ludzi starszych - można wprowadzić e-voting oraz formę stacjonarną na samym początku. BTW. moja ok. 70 letnia babcia śmiga sobie po facebooku od wielu, wielu lat, ludzi starszych można nauczyć wielu rzeczy.
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
29
Punkty reakcji
0
Czekałem na ten argument, ale jest on bezsensowny z jednego prostego powodu - jak Twoim zdaniem zlicza się głosy dziś? Otóż głosy zliczone w poszczególnych obwodach zlicza się internetowo za pomocą programu (była przecież afera z ruskimi serwerami zliczającymi głosy).

Co do przeszkolenia ludzi starszych - można wprowadzić e-voting oraz formę stacjonarną na samym początku. BTW. moja ok. 70 letnia babcia śmiga sobie po facebooku od wielu, wielu lat, ludzi starszych można nauczyć wielu rzeczy.
Mnie przekonałeś,ale masz przekonać tych przegranych.To,że twoja babcia śmiga nie odzwierciedla tego,że każdy głos oddała tak zaradna babcia.Rozwiązanie ma być jak najbardziej proste i oczywiste,no może powinno.Gdyby większości zadać pytanie o kandydata i program...to uwierz,że usłyszysz odpowiedź typu-moja rodzina tak głosuje,albo-tak słyszałam,że...
~głowonóg.Takowe formy są dobre.Propozycja wyboru,albo-albo, również.Jedna nie w Polsce(moim zdaniem)
Nie chce nikogo urażać i przekonywać do swoich racji,bo ich nie mam,tak naprawdę.Mam tylko swoje zdanie,a ono wynika z ogólnie pojętej i postrzeganej mentalności.Fakt,to byłoby super rozwiązanie,bowiem,po co fatygować się do lokalu wyborczego?
Ktoś taki spod budki z piwem mógłby powiedzieć-chciałbyś pan kraj zmieniać,a z domu nie chcesz się ruszyć!?
Może gdyby takowy dostęp netowy,zawierał dodatkowe kryteria i zapytania typu-vice-versa lub inne,to kto wie...Taki sztab wyborczy miałby materiał do analizy i przemyślenia.Zawsze to kierunek jakiegoś działania na przyszłość.Przecież,tak czy inaczej każdy osobiście musiałby podać swoje dane,zatem gdyby ktoś pytał np.o podatki-to wiemy,czy ma firmę itd.
Cholera,to faktycznie mógłby być dobry pomysł, wzbogacony o celowe pytania do wyborcy,dotyczące konkretnego kandydata i jego sztabu(propozycje już odpadają,bo to wybory,a nie kampania.Pytania redagowane przez sztab wybieranego kandydata)My jako wyborcy mielibyśmy "okienko"zapisania swoich uwag.Tylko,czy takie rozwiązanie nie jest zbyt rozbudowane?
Samo wklepanie "ptaszków"to wygoda dla leniwców.
 

glowonog

feniks
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
909
Punkty reakcji
34
W Estonii w tym roku wybory odbyły się za pośrednictwem internetu. Dało się? Dało. W czym 5 największy kraj UE miałby być gorszy?

Nie dociera do mnie argument o tym, że głosowanie przez internet to lenistwo. Dociera za to do mnie argument, że w głosowaniu przez internet jest mniejsza szansa na sfałszowanie wyborów.
Dlaczego? Ponieważ normalnie mamy ludzi liczących głosy, którzy mogą po prostu je źle policzyć, albo unieważnić dokładając krzyżyk obok, albo w ogóle wpisać do systemu sfałszowaną wartość głosów podliczonych.
W przypadku głosowania korespondencyjnego w ogóle mogą być jaja (dziś gdzieś czytałem, że są ludzie, którzy podostawali KSEROKOPIE kart wyborczych - toż to jawne oszustwo, zadaj sobie pytanie, kto wypełni oryginały ;) )
W przypadku glosowania przez internet omijasz pośredników (często ledwo piśmiennych, mało zarabiających ludzi, którzy dorabiają sobie w komisjach wyborczych. Ktoś, kto musi dorobić stówkę zazwyczaj nie powala intelektem i umiejętnością liczenia), którzy wpisują Twój głos do systemu i robisz to osobiście, więc szansa na fałszerstwo jest znacznie mniejsza. To dość dobry argument.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
2 271
Punkty reakcji
60
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Też optowałem za kandydatura p.Bosaka,choć brakuje rozwinięć podatkowych
Przypadku tego kandydata ma najbardziej rozwinięty program gospodarczy i społeczny.
1 emerytura obywatelska i likwidacja obecnego systemu emerytalnego.
Dla tej propozycji warto głosować na niego.
Obecnego systemu emerytalnego nie da się utrzymać i jest
Czystej postaci piramidą finansową do której zmuszane jest społeczeństwo.
2 pierwszeństwo zatrudniania Polskich obywateli a później obcych i
Tylko ta sama grupa etniczna.
Przypadku kryzysu opuszczenie kraju i za darmo transport do siebie
A zignorowanie tego wydalenie siłą.
3 kierunki potrzebne tylko gospodarcze i obowiązek ich
Odpracowania.
Obenie bez tego punktu nie ma sensu wybrać się na studia.
Większość studentów nie wykonuje po studiach zawodu
I nie znanych powodów wybiera kierunki których nie dostanie
Pracy powodu Nadmiaru osób po tym kierunku lub
Satyryczny kierunek i większości przypadków satyryczna uczelnia.
Sporej części te satyryczne kierunki służą im jako
Okres imprez sponsorowanych przez państwo i całe społeczeństwo.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
2 271
Punkty reakcji
60
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ocena spotów wyborczych.
1 Bosak wszystkie jego spoty wyborcze prezentuja poziom i
Są najlepiej dopracowane .
Największym plusem jest głos Brauna jako lektora i
Spocie nie występuje Korwin nie wielbi rodziny i tradycyjnych wartości a
To jego wykonaniu jest obłudą i cynizmem .
2 kandydat PSL.
Satyryczny udział Kukiza który dla mafijnego PSL udaje wroga systemu i
Obietnice ich kandydata który nagle chce prowadzić program wkładu własnego
Do mieszkania które mają dostawać młodzi.
3 Duda ostanie spoty prezentują poziom a poprzednie dla emocji.
4 kandydat lewicy satyryczny spot gdy chcą budować mieszkania i inne podobne
Pomysły i obok ich kandydata występują przedstawiciele SLD a ta
Organizacja doprowadziła rodziny do nędzy a Kraj do bankructwa.
5 ciekawy spot Witkowskiego i przypadku tej osoby można
Zadać pytanie jak zdobył podpisy tak krótkim czasie i jego partia
Nie ma żadnego poparcia i startowała zawsze razem SLD.
Ta osoba ma łowić wyborców tęczowych i zabrać kandydatowi
Lewicy i kandydatowi PO głosy i został wynajęty
Przez służby do tego celu lub jest nie świadomie jest sterowany przez służby.
6 celebryta udający polityka spot kreujący zachwyt nad nim.
7 kandydat PO ciekawy spot i kopia spotu który miał jako kandydat
Wyborach samorządowych.
Browarnik, nie znany aktywista chrześcijanski i Tanajno spoty nic szczególnego.
Ich celem jest zabranie głosów Bosakowi i łapią dany typ wyborców.
Pierwszy przedsiębiorców, drugi wyborców chrześcijańskich, Tanajno
Łapie wyborców Korwina.
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
29
Punkty reakcji
0
Ogólnie kampania kandydatów na poziomie dna i wodorostów.Zawsze zastanawiałem się na samym sensem kampanii,gdyż ogólne przekonanie tkwi w wynikach i efektach działania.Tego właśnie brakuje!O ile bylibyśmy w Polsce,wzorem PIS-u zaakceptować 500+,to tylko w kryteriach dochodowych(gdyż we wszystkich aspektach wysokość i samo przyznanie jest tym warunkowane)skoro zrobiono ogólny przepis...to jest to typowe dzielenie społeczeństwa.Inni kandydaci,też to klepnęli,choć są raczej przeciwni.Rząd nie potrafi przyznać się do tego,że w Polsce nie ma systemu szkolnictwa i zakładów,mogących zatrudnić wszystkich(niemal)bezrobotnych.To zostało jakiś czas temu zap......one i trudno znaleźć winnych,a jeszcze trudniej zadośćuczynić pokrzywdzonych.

System emerytalny i rentowy leży.Jest do dupy w całej rozciągłości.Mówi się sporo o emeryturach,ale pełnych!Natomiast splotem wielu wydarzeń,sporo osób nie ma lat pracy,gdyż system za to nie odpowiada.To kolejny temat,który dotyczy niepełnosprawnych i osób 50+,które w wyniku przemian i wad prawnych,utraciły wszystko.Co w tym temacie mają do powiedzenia kandydaci?Nic,bo to trudny temat,bowiem znów "tykne"osób nietykalnych.

Brak deklaracji,regulacji oraz sposobów postępowania,w stosunku do osób które świadomie dopuściły się afer,nepotyzm,kolejna belka w oku,marnotrawstwo środków na nietrafne decyzje.Zabrakło deklaracji o krótkiej nazwie-stop!

Brak rozwojowych programów dla młodych.Trudno dziś młodym opowiadać o tym,że mieszkanie dostawało się za zatrudnienie,może po kilku latach pracy,ale nie na kilkadziesiąt lat zadłużenia.Co z uzyskanymi kwalifikacjami i utraconymi szansami?

Co z rencistami,którzy nie mogą podjąć zatrudnienia,gdyż żadna ustawa nie reguluje kolejności, przydatności...przyjęć...są częściowo niezdolni,gdyż np. rokują nadzieję na wyzdrowienie i znalezienie zatrudnienia.,a nikt ich nie zatrudni.Mogą nie oznacza muszą.Co na to kandydaci?

Co z tymi tzw.starymi portfelami.Maja żyć na głodowych świadczeniach,na rzecz młodych zdrowych emerytów.Ponadto,dlaczego zatrudnienie takowego emeryta jest w Polsce korzystniejsze niż zatrudnienie młodego lub niepełnosprawnego?

Co z dofinansowaniem opału jak i pieców centralnego ogrzewania,dla najbiedniejszych lub w okręgach o zwiększonej emisji,a wysokością świadczeń?Nic!

Czy coś powiedziano w temacie badań kontrolnych oraz leczeń,dotyczących chorób o największej umieralności i profilaktyce schorzeń.Prócz pandemii,oczywiście.Czy coś ustalono w sprawach jakości oraz norm żywności?

Można się zastanowić nad tym co proponują nam kandydaci...gówno.Po prostu wielokrotnie generowane gówno.MY mamy dać im głos.Wybaczcie,ale wielokrotnie czuję się jak pies(dosłownie),gdy to JA mam dać głos,a kto skamle pod płotem,w telewizji i prasie...tylko jaaa,tylko mnnniiiiieeeeeKiedyś nawet jednemu samorządowcowi,kandydatowi do rady tak odpowiedziałem.
Kampania przyniosła chaos i skłócenie społeczeństwa.Jest tylko jedno rozwiązanie:
-głosuję na kandydata PIS,gdyż reszta nie odrobiła "pracy domowej"pt.konkretne działania.Może nawet lepiej oddać głos nieważny,tym samym nie mieć pretensji do dokonanego wyboru w przyszłości?
Moim zdaniem ogólnie kampanię wyborczą,wszystkich kandydatów oceniam na 3+,a to oznacza tyle,że się załapali i zakwalifikowali do wyborów.Napisałem również,że przegrana może dla tych przegranych-największą wygraną.Tylko trzeba myśleć i działać.
 

glowonog

feniks
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
909
Punkty reakcji
34
Dla mnie wybór jest jasny. Łamany długopis wydaje dźwięk określany jako "trzask".

BTW. Bosak cieniutkie przemówienie po ogłoszeniu wyników. Mówił przez nos, zachowywał się, jakby był zaskoczony, że musi coś powiedzieć, miał niezdarnie ułożone włosy, ogólnie blado, porównując jego występ z kandydatami na "pudle" - cienizna, a przecież to docierało do wielu wyborców.
 

Kibic Polski

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
330
Punkty reakcji
4
Widzieliście stosunek wieku do preferencji wyborczych? PRZERAŻAJĄCY
Nie widziałem. Domyślam sie że wyborca Dudy to przeważnie senior. Wynik wskazuje że Duda powinien wygrać w II turze. Ciekawe czy gdyby startowała Małgorzata "Katastrofa" Błońska Bosak byłby na pudle a Duda wygrał w I turze?
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 096
Punkty reakcji
101
Wiek
26
Miasto
Polska ;)
Dla mnie wybór w drugiej turze też jest jasny, ktoś popłynie Wisłą do Bałtyku i dalej na zachód na okręcie "Czajka" i skończy się ta chwilowa demagogia i argumenty z kapelusza.

Widzieliście stosunek wieku do preferencji wyborczych? PRZERAŻAJĄCY
Tak, wyborcy w wieku 18-29 głosowali na Trzaskowskiego, zaraz za nim Bosak i Hołownia.

Ciekawe czy gdyby startowała Małgorzata "Katastrofa" Błońska Bosak byłby na pudle a Duda wygrał w I turze?
Myślę, że tak by właśnie było. To by mogło być największe procentowe zwycięstwo w historii.
 
Ostatnia edycja:

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
586
Punkty reakcji
18
Miasto
Dzielnica Łódzka
Dla mnie wybór jest jasny. Łamany długopis wydaje dźwięk określany jako "trzask".
Macuś, w tej chwili jesteśmy między młotem a kowadłem. Wybór Trzaskowskiego może być powtórką z historii, kiedy to Lech Kaczyński był prezydentem, a Donald Tusk premierem. Nie było wtedy dobrze, bo nie dość że był problem z przekazywaniem informacji i to i były wiecznie kłótnie.
 

glowonog

feniks
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
909
Punkty reakcji
34
Zobaczymy, jak to będzie. Wydaje mi się jednak, że przy tak dużej frekwencji Duda jednak wygra te wybory. Obym się mylił.

Wybór Trzaskowskiego może być powtórką z historii, kiedy to Lech Kaczyński był prezydentem, a Donald Tusk premierem. Nie było wtedy dobrze, bo nie dość że był problem z przekazywaniem informacji i to i były wiecznie kłótnie.
A wybór dudy może być przekroczeniem punktu bez powrotu i pójścia drogą Węgierską w kierunku rządów autokratycznych, a potem dyktatury. Tylko ślepy nie zauważy, że już jesteśmy na tej drodze. Jestem liberałem, bliżej mi do kosmopolity, niż narodowca, jestem za niskimi podatkami i reformą biurokracji, jestem zwolennikiem austriackiej szkoły ekonomii, której przedstawiciele znajdują się w Konfederacji i dlatego oddałem głos na Bosaka (ale nie po to, by wygrał, tylko po to, by te problemy zostały zauważone).

PiS to zupełne przeciwieństwo moich poglądów. Najlepiej szczekać na Rosję, szczekać na Niemców, ssać lachę amerykanom, którzy tę lachę na nas położą w razie potrzeby, podnosić podatki i wprowadzać w kraju jednowładztwo oraz narzucać ludziom swoje poglądy - tak w skrócie można podsumować PiS.

PiS kupił wyborców za 500+, dodatkowe emerytury i inne świadczenia. Duda miał przerażające poparcie wśród ludzi w wykształceniem podstawowym, na wsiach oraz wśród bezrobotnych. Myślicie, że to przypadek? Oczywiście, że nie, to akurat grupy społeczne, które bogacą się dzięki mojej ciężkiej pracy i moim podatkom.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
586
Punkty reakcji
18
Miasto
Dzielnica Łódzka
Macuś, ja cały czas mam w pamięci popis Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska na pogorzelisku w Kamieniu Pomorskim czy na miejscu katastrofy w Grenoble. Dwóch czołowych polityków z dwóch różnych frakcji politycznych nie potrafiących uszanować śmierci niewinnych osób, lecz skupiających się głównie na kłótni między sobą będąc na miejscu ogromnej tragedii.
Wiem, że rządy jednej partii nie są dobre. Także jeżeli Trzaskowski będąc prezydentem, a Kaczyński będąc na czele partii rządzącej nie będą ze sobą konkurowali kosztem nieszczęścia innych to ja jestem w stanie na taki układ pójść.
Ale znając Jarosława Kaczyńskiego i ludzi rządzących Koalicją, to ciężko będzie tutaj o porozumienie.

Dlatego uważam, że jesteśmy między młotem a kowadłem.
 

glowonog

feniks
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
909
Punkty reakcji
34
Chyba, że wygrana Trzaskowskiego doprowadzi do rozpadu rządu, co jest realne. Choć jak widzę kto się pokazuje z Trzaskowskim, to mnie skręca...

Zresztą, mam o w nosie. To ode mnie nie zależy tak, czy inaczej.
 

glowonog

feniks
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
909
Punkty reakcji
34
Nowacka, Kidawa...

Duda miał dużo lepszych PR'owców tego wieczoru wyborczego. Stał na scenie bez polityków za plecami, bez twarzy, które negatywnie sie kojarzą.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
2 271
Punkty reakcji
60
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Mnie zdziwił wynik Hołowni nie posiada poglądów.
Jednej strony kreuje się liberała a drugiej strony obrońców tradycyjnych wartości.
Po pewnym czasie ogłosił neutralność sprawach społecznych
Jako prezydent zajmowanie tylko gospodarkom.
Jawny sposób ukrywa brak poglądów lub prawdziwe poglądy.
Pozostale Wypowiedź też się wykluczają.
Bosak wspaniały wynik i wadą był za mało poruszenia kwestii etnicznych
I zablokowanie sprowadzanie obcych a szczególnie obcych rasowych.
Obniżają wynagrodzenie mieszkańcom kraju, konflikty etniczne
I realizacja poprawności politycznej wersji patologicznej która
Jest narzucana białym i pozwala by biali zachwytem
Pozwalali się okradać przez obcych rasowo i zachwytem
Patrzyli jak okradają ich a próba obrony przez zastrzelenia
Złodzieja oznacza zamieszki wywolane przez czarnych.
Dla który jest naturalne że kradnie się a osoba okrada ma
Być tym zachwyczona a służby pozwalać by ich atakował.
Zamieszki są prezentem dla tej grupy i nie ważne
Czy przypadek przemocy policyjnej był patologiczny czy nie bo
Mogą okradać sklepy i demolować miasta.
Inne grupy etniczne nie robią zamieszek gdy ich przedstawiciel
Zostanie zastrzelony za kradzież.
Jad wobec białych przez cenzurowanie kultury powodu urojen.
Europa na własne życzenia sprowadziła sobie czarnych i zamieszki.
Drugiej turze Duda jako mniejsze zło bo jego konkurent
Reprezentuje kastę złodziei która przez długi czas okradali
Kraj, liczne afery i wygnanie kilku milionów własnych rodaków.
Dodatkowo wielbienie tęczowych pomysłów i dotowanie sztuki nowoczesnej.
Co jest typowe dla tych środowisk zgoda na budowanie meczetów a
Wszystkie są finansowane przez Arabię Saudyjską.
Jego konkurent jest cynikem bo nagle chce głosy Bosaka
A wcześniej znieważał jego środowisko i próbował kreować zamieszki
Na ich wydarzeniach i straż marszu bez problemu zatrzymuje patologie
np marsz powstania warszawskiego nagle zablokowały
Służby i żadnej podstawy do tego i wiara ze wykreują ten sposób zamieszki
Ale przygotowali inne miejsce wydarzenia.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
2 271
Punkty reakcji
60
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Wiem, że rządy jednej partii nie są dobre.
Wtedy jest całkowita odpowiedzialność przed społeczeństwem i jawnie widać patologię.
Rząd Ma dbać o wzrost gospodarczy i bezpieczeństwo i Europa Zachodnia
Po 2 wojnie miała wzrost gospodarczy dzięki rządom jednej partii np
Francja za rządów generał de Gaulle a Włochy chaos decyzyjny i częste upadki rządów.
Niemcy potęga dzięki rządom Bismarck i szczyt potęgi gdy zyskał cakowitom władze.

Rozdrobniony sejm lub prezydent innej ekipy Rządzącej rozmywa odpowiedzialność.

Brak zdolności prowadzania projektów lub specjalnie dali sobie

Usprawiedliwienie dla lenistwa i kreowanie że nie mogą nic zrobić.

Prezydent innej ekipy też może kreować ze nie może nic zrobić.

Następuje rozmywanie odpowiedzialności i trwanie systemu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry