Wybory Prezydenckie 2020

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
2 220
Punkty reakcji
60
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Raczej nie chce mi się poświęcać cennego czasu na tworzenie elaboratów, które i tak na Ciebie nie wpłyną kolego. Sikorski ma masę znajomych na wysokich szczeblach UE i w USA, kończył Oxford, należy do grupy Bildenberg, nawet po jego odejściu z rządu u niego w prywatnym domu odbywały się nieformalne spotkania ludzi mających ogromny wpływ na przyszłość UE. Ten facet to instytucja i taki Trzaskowski to przy nim robak, który nigdy przez całą swoją karierę nie zdobędzie połowy kontaktów, które Sikorski ma dziś. Tak samo, jak żaden inny polityk PO.
Sikorski jest agentem wywiadu amerykańskiego i prawdobobnie wcześniej
Był agentem brytyjskim i to wyjaśnia czemu trafił do tej uczelni.
Można trafić dwóch powodów posiadać pieniądze lub wysoki poziom
Wiedzy.
Nie posiada a elity zachwyczone jego przeszłością nie
Zbadali czy nie jest agentem i szpiedzy nie mogą pełnić
Żadnych stanowisk i nie ważne czy wróg czy sojusznik.
Temacie Trzaskowski jego wybór pokazał że jego partia idzie kierunku
Tęczowego komunizmu za jego rządów przywrócono Warszawie
Ulice komunistyczne i zachowano pomniki i ulice komunistyczne.
Co jest typowe dla tych zachowań promowana jest islamizacja i to miasto
Zyskało Nadmiar meczetów i wszystkie one są sponsorowane
Przez Arabię Saudyjska.
Finansowanie sztuki nowoczesnej która istnieje dzięki miastu i
Powstała niby sztuka klątwa która jest całkowitym bluźnierstwem.
Sprowadzenie katastrofy naturalnej i zatrucie rzeki.
Sponsorowanie wszystkich homo wydarzeń.
Jad nienawiści wobec zmarłych Smoleńsku i
Patologiczne próby blokowania pomnika.
Utrzymywanie mafii mieszkaniowej i układu sądowego
Który potwierdzał kradzież mieszkań.
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
25
Punkty reakcji
0
Tak kolejno odnosząc się do komentarzy.
~głowonóg...Polska od wielu,wielu lat się nie rozwija i pisanie o szczęśliwym ominięciu kryzysu roku 2008,to typowy bełkot sukcesu ekipy rządzącej-wówczas.Wystarczy się rozejrzeć.Czy sukcesem były,są i będą odnowione chodniki,wybrukowane place oraz rynki i wybudowane drogi jak i odmalowane domy?NIE,nigdy gdyż to dodatek do typowego standardu,który faktycznie gdzieś będzie postrzegany jako luksus czy właśnie rozwój...choć z tym przesadnym"betonowaniem"wolnych przestrzeni to czysty debilizm.Rozwój to tworzenie i ewolucja własnej marki,takiej która jest symbolem danej społeczności i terytorium,to niemal nienaruszalny,niezbywalny i nieograniczony stan!Teraz do tego wpisz polskie rozwojowe towary i liczbę osób,biorących udział w ich wytworzenie.
Odroczenie kryzysu(poprawniejszy termin) zawdzięczamy transferowi gotówki z pracy świadczonej przez obywateli Polski w krajach zachodnich.Zresztą koronawirus udowodnił wynik blokady zachodniej granicy i liczby ludności dosłownie uziemionej,która na co dzień przekracza granice kraju!Nie miasta lub wsi,a kraju.Gdyby istotnie zachód,głównie Niemcy chciały zniszczyć Polskę,to wystarczyło zabronić napływ emigracji ze wschodu.Fakt,że na tym zyskali,ale to właśnie Polska zyskała najwięcej-dlaczego o tym się nie mówi i nie pisze?

Co do tematu wody i zapewne wielu innych dóbr oraz źródeł,to masz rację,tylko że ONA nie jest przedmiotem kampanii wyborczej żadnego ugrupowania jak i kandydata.Zapewne to nie przypadek,gdyż to coś już zostało klepnięte,a wyciąganie wielu brudów może zakończyć się wyjęciem własnego smrodu.Ponadto przedmiotem kampanii nie są objęte również inne czynniki oraz pragnienia społeczeństwa,ba nawet nie są poddawane konsultacjom społecznym.Co też jest bardzo ciekawe jak i tajemnicze.

~pan K,~głowonóg.Co do debaty i wyniku przedstawionego i ocenionego zdaniem jakiegoś eksperta na temat wystąpienia p.Bosaka,to(chyba Isenowi właśnie o to chodziło,z czym się zgadzam)mam pytania:
-Czy ekspert,który ocenia kandydatów,ocenia również własną przydatność dla społeczeństwa,gdyż właśnie taka ocena powinna decydować o wyniku końcowym,bo jest decyzyjna,a nietrafność powinna go wykluczyć z grona ekspertów?
-Co z tego,że ktoś tak,a nie inaczej się zaprezentował...brak decyzyjnego zdania typu-właśnie dlatego wygra lub przegra,chyba powinien określać wartość jak i przydatność takowego fachowca?
To tak jak z ekonomistami...na podstawie swoich własnych ocen i badań szacują określony trend dla czegoś w danym czasie...nie ponosząc zupełnie odpowiedzialności za opinie,decyzje itp.W rzeczywistości takowy fachowiec powinien opracować strategię lub podać wynik końcowy,który powinien być kierunkiem potencjalnego działania np.rządu.Z zastrzeżeniem,że pomyłka oznacza usunięcie na boczny tor.Śmiesznym wydaje się być to,że Polska w piłce kopanej,zawsze zdaniem ekspertów futbolu ma szansę na medal(bo ma,choćby teoretycznie)to zawsze,od wielu lat kończy tak samo.Tak jest z ekspertami również od psychologii,wizerunku,marketingu i bóg wie czego jeszcze.

~Isen.Tak jest z każdymi wyborami i kampaniami,że TYCH ludzi widać wyłącznie przed wyborami jak i ich elektorat.Gdyby zacząć egzekwować obietnice i programy,to i elektorat byłby inny,to widać głównie w małych gminach,a państwo funkcjonuje na tej samej zasadzie.Również istotnym jest to,że programy służą jedynie do"zabarwiania" obrazu,a to oznacza że każdemu dostarcza się dobrowolny wybór,co prowadzi do niczego.Pogadali i tyle,a konkretów jak nie było,tak nie ma.

Wycofanie kandydatki PO,powinno całkowicie wykluczyć tę partię z wyborów,gdyż reguły gry zmieniono w jej trakcie,a to że wyciąga się teraz aferę przedwczesnego wydruku kart,bo zmienił się kandydat... jest tylko wynikiem wspólnie błędnych i nieczystych zagrywek.Społeczeństwo Polski(a nie Polska,to kolosalna różnica)utraciło mnóstwo środków na idiotyczne i beztroskie zagrywki.Nikt,naprawdę nikt nie może pozwolić sobie we własnym gospodarstwie domowym na takowe działania.Dlatego tym gorsze jest to,że władza świadomie niszczy państwowy potencjał jakim są pieniądze jak i społeczeństwo,bo ono również czuje się oszukane i ograbione.
Co do kandydatury Sikorskiego i Trzaskowskiego...ogólnie każdy kandydat powinien być czysty politycznie jak i moralnie,nawet kilka pokoleń wstecz,gdyż to bardzo ważne w Polsce.Każde zatajenie faktu powinno automatycznie wywalać z urzędu na zbity pysk,bez jakichkolwiek świadczeń i dyskusji.Czasu jak i środków na takowe lustracje nie brakuje.Co do Sikorskiego,to pytanie:Czy jego głos został zarejestrowany?Tak...do do widzenia!Co do rozległych kontaktów i przydatności takowych osób w państwie i polityce,to najwięcej podobno mają prostytutki,ach! Kogóż one nie obsługują i jakie maja kontakty.Czystość i moralność,to podstawa.W zamian otrzymuje się naprawdę bardzo dużo.

~serwor.Zgadzam się z tym co napisałeś odnośnie UE jak i społeczeństwa,które ma kogoś z rodziny poza krajem.Tu nawet(moim zdaniem)społeczeństwo kieruje się wcześniejszymi doświadczeniami z początku przemian ustrojowych.Polacy boja się tego,że powróci to czego doświadczyli,a czego nikt nie rozliczył i nie uregulował.Wielokrotnie,właśnie transfer tych obcych walut uratował ludzi przed głodem i śmiercią.Ogólnie niewielu w Polsce chce wyjścia z UE,gdyż to doprowadziłoby do rozpadu i tak zbankrutowanego kraju.Dodam,że widać to nawet po protestach przedsiębiorców i postawie(godnej pożałowania)p. Tanajno. Ludzie doświadczyli tego,czym jest praca u wyzyskiwaczy!Źle,że sami do tego doprowadzili,ale postawa społeczeństwa w tych protestach jest jednoznaczna.Tu nawet nie chodzi o podatki i jakieś rekompensaty.Protesty są bezpodstawne wobec krzywd i strat jakie poniosło ,ponosi i poniesie społeczeństwo.

~pan K.Szanowny panie K...emigrant,a emigrant to co najmniej dwa pojęcia,gdyż Polak na całym świecie jest emigrantem,kimś na walizkach,a czasem nawet złodziejem lub kombinatorem.Jednak najczęściej jest fachowcem w swej dziedzinie,szanującym obywatelem,szanującym prawo i lokalne obyczaje.Jest człowiekiem,który wtapia się i solidaryzuje z lokalną lub państwową społecznością...na tej samej zasadzie jak używają tej samej waluty.
Problem zaczyna się wówczas,gdy dana społeczność,najczęściej subkultura zaczyna swoje własne prawa przedkładać nad inne,a w tym pomagają politycy,biznesmeni i celebryci. Pojęcie i funkcjonowanie różnych subkultur(celowo nie użyję określenia podkultur)można porównać do...pokoju,w którym znajdują się jakieś określone półki i szuflady.Ale,to jest ten sam pokój,do którego ktoś przypisał prawo własności i zasady postępowania.Tu nawet można by prowadzić dyskusję na temat tego,czy my jako Polacy mamy prawa wypowiadać się w temacie ziem zajmowanych niegdyś przez inne ludy np.Łemków,Bojków,Tatarów,Kozaków,Niemców,Mennonitów itp.Przecież wielokrotnie w niczym nie przeszkadzali,a wiele wnieśli do naszej kultury.
Co do wyznań i orientacji seksualnych...taka sama odpowiedź.We własnym domu można wszystko niemal robić,co nie narusza praw ogólnie przyjętych,jako poprawnych i nie narzuca swych poglądów jako najwyższych.Natomiast każde dziecko,uzyskując wiek pełnoletności powinien mieć prawo do wyboru swoich poglądów,racji i obrony prawnie uchwalonej.

PIS swoim rozdawnictwem doprowadził do chaosu,a aferami do niepokojów i niezadowolenia.Żaden (może Bosak?)kandydat nie wspiął się na wyżyny pragnień polskiego społeczeństwa.Społeczeństwo wybierze "cóś"na zasadzie-jeśli nie dżuma,to cholera...i tak nas coś zabije!Wracając do rozdawnictwa i chaosu,to PIS zrobił to w taki sposób,aby dać wszystkim,pomijając wartości moralne i etyczne,a to naprawdę szkodzi jak i budzi obrzydzenie.
Coś na obraz kobiety,kilku facetów,każdej dziury i pozycji...lub pokuty(z dowcipu)gdzie jedna myje ręce,inna tyłek,a jeszcze inna płucze gardło.
Po prostu brak pomysłu na każdy problem w Polsce,ale jedno rozwiązanie na wszystkie problemy!
 

Kibic Polski

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
302
Punkty reakcji
4
.Jednak,spoglądając na rzeczywistość w Polsce i orientację polityczną społeczeństwa oraz jego oczekiwania,to...można stwierdzić jednogłośnie,że mamy do czynienia z chorym społeczeństwem,które niby wie że czegoś chce,a tak naprawdę gówno wie
Możesz ten "pasztet" jakoś uzasadnić? Jakoś tak zwięźle i zrozumiale bez metafor z kucharkami? Swoją drogą to chyba kultura usera nie powinna pozwalać na tego typu "śmierdzące" wypowiedzi. Wydaje Ci się że pod nocnym z menelami rozmawiasz?
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
25
Punkty reakcji
0
Możesz ten "pasztet" jakoś uzasadnić? Jakoś tak zwięźle i zrozumiale bez metafor z kucharkami? Swoją drogą to chyba kultura usera nie powinna pozwalać na tego typu "śmierdzące" wypowiedzi. Wydaje Ci się że pod nocnym z menelami rozmawiasz?
Swoja wypowiedź mógłbyś również z powodzeniem skierować do rządu,Odnośnie jego działania...chyba że go reprezentujesz,to masz blisko.Również rząd(nie tylko ten)powinien zwięźle i zrozumiale określać swoje np.rozporządzenia,decyzje jak i działania.Co do kucharek,to można użyć...kochanków,lekarzy,mechaników,dowódców czy właśnie polityków.Przyznajmy,że właśnie one,te rozporządzenia i działania "pachną"fiołkami,a bierność społeczeństwa jest tego wyrazem podziwu?.No,ale nie jesteśmy menelami spod nocnego i jako suweren kategorycznie zabraniamy,nakazujemy i oczekujemy.HE,he,he...dobre.
Właśnie gdyby(metaforycznie?)każda z kucharek zechciała posolić ziemniaki,tym samym robić potrawę na swój strój,to bylibyśmy głodni i rozgoryczeni.A to już pasuje bardziej do polskiego społeczeństwa niż hipotetyczna potrawa.Właśnie politycy,wprowadzając ustawy na zasadzie własnych widzimisię(bo nikt nic nie konsultuje ze społeczeństwem)wprowadza chaos.Co więcej brak konstruktywnych i logicznych argumentacji prowadzi(głównie) do przepychanek,w których społeczeństwo cierpi najbardziej.
Wystarczy każdemu z osobna obywatelowi zadać pytanie-Tak,czy nie i uzasadnij,czyli określ swoje stanowisko,a sam zrozumiesz,że to dość zadziwiające,bowiem ludzie czegoś chcą,ale tak naprawdę mają to w dupie.Chyba,że coś dotyczy mnie,mojej grupy społecznej itd,ale nic konkretnego.
Tak dosłownie,to większość afer,"wyprodukowanych" przez elity rządzące- cuchnie na kilometr,a społeczeństwo niby się tremu sprzeciwia wyraża niesmak i pogardę lub parodiuje.Niechaj zatem społeczeństwo domaga się poddania wielu ustaw i oczekiwań werdyktowi referendum.Zgoda,że np.dyskusyjne niedziele handlowe-będą handlowe...czyli społeczeństwo wie czego chce,ale rozliczenia afer i odpowiedzialności za nie,to co?-głupcy,gówno wiedzą-Tak?!
Afera maseczkowa jak i obostrzenia oraz kary wobec społeczeństwa,to co? 38 mln Polaków zalicza się do meneli spod nocnego?A to pachnie,czy śmierdzi?Wyjaśnij proszę,bo może te miliony Polaków właśnie gówno widzą i wiedzą?Rząd tłumaczy,łamiąc przepisy...
Osobiście wolałbym,aby każdy przepis,tak do końca był realizowany przez wszystkie partie,a nie był jedynie hasłem lub lepem wyborczym.
Ponadto...społeczeństwo zostało kiedyś sprawnie podzielone i te podziały się spiętrzają.Wybacz,ale dla wielu,którzy coś wiedzą o walce i godności,trudno pogodzić się z zachowaniem społeczeństwa,które chce wybiórczych praw,przywilejów i korzyści!
"Twój ból lepszy niż mój"...utwór,który swym oddźwiękiem pokazał czym są różnice i rozwarstwienia.I zarówno ja jak i wielu Polaków nie chcę,aby społeczeństwo stanęło wobec siebie po przeciwnej stronie barykady...ale ze strony władz tego nie widać.To właśnie "tam" na tych szczeblach powinni zastanowić się nad kulturą,godnością i moralnością.My natomiast jako suweren mamy prawo oceniać to co czujemy i widzimy.Częstokroć oburzające jest to,że politycy robią sobie hasła wyborcze z czegoś co jest bardzo problematyczne i kontrowersyjne,ba nawet cuchnie!Ale nikt się nikogo nie pyta o zdanie!Takim przykładem były i są...np.kredyty frankowe.Ktoś coś zawalił,nie dopracował lub przekręcił,ale każdy kredytobiorca złotówkowy gówno wie o kredytach.Do tego dopisz przywileje emerytalne,dotacje...i wychodzi na to że każdy w Polsce wie wszystko,a tak naprawdę...
Wracając do niedziel handlowych,to czy nikogo nie dziwi fakt,że wiele znanych sieci wypowiada umowy,mimo tak wielkiego poparcia społecznego na rzecz niedziel handlowych?
~Kibic.Ja zapewne również gówno wiem,ale poddaj dyskusji jakikolwiek punkt programowy,który będzie zadowalać większość społeczeństwa.Dodam,że w Polsce wobec dwóch największych sił politycznych,jedni wobec drugich gówno wiedzą,mogą i potrafią.
Aaa"pasztet"jaki fundują społeczeństwu polityczne kucharki pasuje swym określeniem dosadnie,gdyż swym składem jak i postacią przypomina...co?
Pozdrawiam.
 

Kibic Polski

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
302
Punkty reakcji
4
Swoja wypowiedź mógłbyś również z powodzeniem skierować do rządu,Odnośnie jego działania...chyba że go reprezentujesz,to masz blisko.Również rząd(nie tylko ten)powinien zwięźle i zrozumiale określać swoje np.rozporządzenia,decyzje jak i działania.Co do kucharek,to można użyć...kochanków,lekarzy,mechaników,dowódców czy właśnie polityków.Przyznajmy,że właśnie one,te rozporządzenia i działania "pachną"fiołkami,a bierność społeczeństwa jest tego wyrazem podziwu?.No,ale nie jesteśmy menelami spod nocnego i jako suweren kategorycznie zabraniamy,nakazujemy i oczekujemy.HE,he,he...dobre.
Pytałem o sens wpisu usera a nie o działalność rządu. Dokładnie o wspomnianę : orientację polityczną oczekiwania i o rzekomą chorobę społeczeństwa.
Teraz dochodzi jeszcze bierność ale już dalej nie pytam bo skoro user po uzasadnienie do swojego wpisu sugeruje "skierowanie do rządu"
no to chyba pytania nie mają sensu. Tak jak i dalsze czytanie powyższego wpisu.
 
Ostatnia edycja:

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
25
Punkty reakcji
0
Pytanie o sens.Myślę,że w #84 napisałem to co chciałem,co przez to rozumiem.Otóż społeczeństwo powinno skupić się na konkretnym działaniu...nie przez wyprowadzenie ludzi na ulice,ale przez zmuszenie do podjęcia wspólnych konkretnych rozmów.Z tym,że społeczeństwo powinno również wziąć pod uwagę szereg uwarunkowań i zasad tych udziałów.Bierność na zasadzie potocznie znanej jako-gówno mnie to obchodzi,nie jest sposobem rozwiązywania problemów,gdzie nawet tzw. pyskówki na forach są typowymi prowokacjami lub przejawem cwaniactwa.
Scena polityczna i szereg wydarzeń w Polsce naprawdę daje sporo do myślenia.Dlatego jak napisałem,rząd traktuje nas,tak jak traktuje.Nawet ostatnia wypowiedź ministra wobec nauczycieli budzi(jak można wyczytać)sporo kontrowersji.
W normalnym społeczeństwie,zdrowym kolektywie(bo tak to się określa)takowe zachowania i wypowiedzi są chore i szkodliwe,to dotyczy wszystkich,gdyż w czasie kampanii?nie powinny w tym kierunku zmierzać rozmowy.
Jak również zapisałem.W odniesieniu do wielu punktów programowych,wielu obywateli może uznać,że są dosłownie gównianymi propozycjami,które chyba tak naprawdę szkodzą społeczeństwu i niczego nie rozwiązują.Szkoda,że punktami programowymi partii są jakieś "prezenty",które również nie do końca są argumentowane.
Jak również fakt manipulacji społeczeństwem w przypadku wielu obietnic wyborczych,co do działań w których wyniki były i są skutkami ponoszonymi przez wybrane strony/osoby.
Właśnie dlatego odnoszę wrażenie,że w "zdrowej"kampanii pozbawionej chwytów i kupczenia powinno się jasno określić kierunek działania,czyli sens i tym samym reszty społeczeństwa.
Jako jeden z wielu 38 mln.rzeszy Polaków chciałbym aby media skupiały się na wspólnie wypracowanych postulatach,jednak z zastrzeżeniem,że nikt nie stoi na boku,tak zza firanki lub krzaczka czeka co dostanie.To proste,to już było i się nie sprawdziło.
 

glowonog

feniks
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
798
Punkty reakcji
32
Retrojan, sorry, zawsze staram się odpowiadać na posty, ale Twoje odpowiedzi mnie osłabiają. Mam wrażenie, że rozmawiam z jakimś wujkiem przy stole, który pozjadał wszystkie rozumy i gada tak długo, aż wszyscy zaczną mu przytakiwać, byle tylko zajął się jedzeniem ciasta, a nie polityką.

No choćbym wykrzesał z siebie trochę chęci i czasu, to wiem, że byłoby to bezcelowe, więc nie, po prostu nie. Czytałem tą odpowiedź, nie zgadzam się z nią, ale najzwyczajniej w świecie nie chce mi się uzasadniać, dlaczego.
 

Parsi

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
234
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Był to idealny moment na e-voting, wręcz najlepszy z możliwych. Kiedyś ten postulat przedstawiał Kukiz'15, dzisiaj Konfederacja głównie za sprawą posła Kuleszy. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie systemu bankowego, autorstwa grupy Wkurzeni Przedsiębiorcy. Czytaliście?
 
Do góry