Wybory Prezydenckie 2020

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
2 271
Punkty reakcji
60
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Raczej nie chce mi się poświęcać cennego czasu na tworzenie elaboratów, które i tak na Ciebie nie wpłyną kolego. Sikorski ma masę znajomych na wysokich szczeblach UE i w USA, kończył Oxford, należy do grupy Bildenberg, nawet po jego odejściu z rządu u niego w prywatnym domu odbywały się nieformalne spotkania ludzi mających ogromny wpływ na przyszłość UE. Ten facet to instytucja i taki Trzaskowski to przy nim robak, który nigdy przez całą swoją karierę nie zdobędzie połowy kontaktów, które Sikorski ma dziś. Tak samo, jak żaden inny polityk PO.
Sikorski jest agentem wywiadu amerykańskiego i prawdobobnie wcześniej
Był agentem brytyjskim i to wyjaśnia czemu trafił do tej uczelni.
Można trafić dwóch powodów posiadać pieniądze lub wysoki poziom
Wiedzy.
Nie posiada a elity zachwyczone jego przeszłością nie
Zbadali czy nie jest agentem i szpiedzy nie mogą pełnić
Żadnych stanowisk i nie ważne czy wróg czy sojusznik.
Temacie Trzaskowski jego wybór pokazał że jego partia idzie kierunku
Tęczowego komunizmu za jego rządów przywrócono Warszawie
Ulice komunistyczne i zachowano pomniki i ulice komunistyczne.
Co jest typowe dla tych zachowań promowana jest islamizacja i to miasto
Zyskało Nadmiar meczetów i wszystkie one są sponsorowane
Przez Arabię Saudyjska.
Finansowanie sztuki nowoczesnej która istnieje dzięki miastu i
Powstała niby sztuka klątwa która jest całkowitym bluźnierstwem.
Sprowadzenie katastrofy naturalnej i zatrucie rzeki.
Sponsorowanie wszystkich homo wydarzeń.
Jad nienawiści wobec zmarłych Smoleńsku i
Patologiczne próby blokowania pomnika.
Utrzymywanie mafii mieszkaniowej i układu sądowego
Który potwierdzał kradzież mieszkań.
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
29
Punkty reakcji
0
Tak kolejno odnosząc się do komentarzy.
~głowonóg...Polska od wielu,wielu lat się nie rozwija i pisanie o szczęśliwym ominięciu kryzysu roku 2008,to typowy bełkot sukcesu ekipy rządzącej-wówczas.Wystarczy się rozejrzeć.Czy sukcesem były,są i będą odnowione chodniki,wybrukowane place oraz rynki i wybudowane drogi jak i odmalowane domy?NIE,nigdy gdyż to dodatek do typowego standardu,który faktycznie gdzieś będzie postrzegany jako luksus czy właśnie rozwój...choć z tym przesadnym"betonowaniem"wolnych przestrzeni to czysty debilizm.Rozwój to tworzenie i ewolucja własnej marki,takiej która jest symbolem danej społeczności i terytorium,to niemal nienaruszalny,niezbywalny i nieograniczony stan!Teraz do tego wpisz polskie rozwojowe towary i liczbę osób,biorących udział w ich wytworzenie.
Odroczenie kryzysu(poprawniejszy termin) zawdzięczamy transferowi gotówki z pracy świadczonej przez obywateli Polski w krajach zachodnich.Zresztą koronawirus udowodnił wynik blokady zachodniej granicy i liczby ludności dosłownie uziemionej,która na co dzień przekracza granice kraju!Nie miasta lub wsi,a kraju.Gdyby istotnie zachód,głównie Niemcy chciały zniszczyć Polskę,to wystarczyło zabronić napływ emigracji ze wschodu.Fakt,że na tym zyskali,ale to właśnie Polska zyskała najwięcej-dlaczego o tym się nie mówi i nie pisze?

Co do tematu wody i zapewne wielu innych dóbr oraz źródeł,to masz rację,tylko że ONA nie jest przedmiotem kampanii wyborczej żadnego ugrupowania jak i kandydata.Zapewne to nie przypadek,gdyż to coś już zostało klepnięte,a wyciąganie wielu brudów może zakończyć się wyjęciem własnego smrodu.Ponadto przedmiotem kampanii nie są objęte również inne czynniki oraz pragnienia społeczeństwa,ba nawet nie są poddawane konsultacjom społecznym.Co też jest bardzo ciekawe jak i tajemnicze.

~pan K,~głowonóg.Co do debaty i wyniku przedstawionego i ocenionego zdaniem jakiegoś eksperta na temat wystąpienia p.Bosaka,to(chyba Isenowi właśnie o to chodziło,z czym się zgadzam)mam pytania:
-Czy ekspert,który ocenia kandydatów,ocenia również własną przydatność dla społeczeństwa,gdyż właśnie taka ocena powinna decydować o wyniku końcowym,bo jest decyzyjna,a nietrafność powinna go wykluczyć z grona ekspertów?
-Co z tego,że ktoś tak,a nie inaczej się zaprezentował...brak decyzyjnego zdania typu-właśnie dlatego wygra lub przegra,chyba powinien określać wartość jak i przydatność takowego fachowca?
To tak jak z ekonomistami...na podstawie swoich własnych ocen i badań szacują określony trend dla czegoś w danym czasie...nie ponosząc zupełnie odpowiedzialności za opinie,decyzje itp.W rzeczywistości takowy fachowiec powinien opracować strategię lub podać wynik końcowy,który powinien być kierunkiem potencjalnego działania np.rządu.Z zastrzeżeniem,że pomyłka oznacza usunięcie na boczny tor.Śmiesznym wydaje się być to,że Polska w piłce kopanej,zawsze zdaniem ekspertów futbolu ma szansę na medal(bo ma,choćby teoretycznie)to zawsze,od wielu lat kończy tak samo.Tak jest z ekspertami również od psychologii,wizerunku,marketingu i bóg wie czego jeszcze.

~Isen.Tak jest z każdymi wyborami i kampaniami,że TYCH ludzi widać wyłącznie przed wyborami jak i ich elektorat.Gdyby zacząć egzekwować obietnice i programy,to i elektorat byłby inny,to widać głównie w małych gminach,a państwo funkcjonuje na tej samej zasadzie.Również istotnym jest to,że programy służą jedynie do"zabarwiania" obrazu,a to oznacza że każdemu dostarcza się dobrowolny wybór,co prowadzi do niczego.Pogadali i tyle,a konkretów jak nie było,tak nie ma.

Wycofanie kandydatki PO,powinno całkowicie wykluczyć tę partię z wyborów,gdyż reguły gry zmieniono w jej trakcie,a to że wyciąga się teraz aferę przedwczesnego wydruku kart,bo zmienił się kandydat... jest tylko wynikiem wspólnie błędnych i nieczystych zagrywek.Społeczeństwo Polski(a nie Polska,to kolosalna różnica)utraciło mnóstwo środków na idiotyczne i beztroskie zagrywki.Nikt,naprawdę nikt nie może pozwolić sobie we własnym gospodarstwie domowym na takowe działania.Dlatego tym gorsze jest to,że władza świadomie niszczy państwowy potencjał jakim są pieniądze jak i społeczeństwo,bo ono również czuje się oszukane i ograbione.
Co do kandydatury Sikorskiego i Trzaskowskiego...ogólnie każdy kandydat powinien być czysty politycznie jak i moralnie,nawet kilka pokoleń wstecz,gdyż to bardzo ważne w Polsce.Każde zatajenie faktu powinno automatycznie wywalać z urzędu na zbity pysk,bez jakichkolwiek świadczeń i dyskusji.Czasu jak i środków na takowe lustracje nie brakuje.Co do Sikorskiego,to pytanie:Czy jego głos został zarejestrowany?Tak...do do widzenia!Co do rozległych kontaktów i przydatności takowych osób w państwie i polityce,to najwięcej podobno mają prostytutki,ach! Kogóż one nie obsługują i jakie maja kontakty.Czystość i moralność,to podstawa.W zamian otrzymuje się naprawdę bardzo dużo.

~serwor.Zgadzam się z tym co napisałeś odnośnie UE jak i społeczeństwa,które ma kogoś z rodziny poza krajem.Tu nawet(moim zdaniem)społeczeństwo kieruje się wcześniejszymi doświadczeniami z początku przemian ustrojowych.Polacy boja się tego,że powróci to czego doświadczyli,a czego nikt nie rozliczył i nie uregulował.Wielokrotnie,właśnie transfer tych obcych walut uratował ludzi przed głodem i śmiercią.Ogólnie niewielu w Polsce chce wyjścia z UE,gdyż to doprowadziłoby do rozpadu i tak zbankrutowanego kraju.Dodam,że widać to nawet po protestach przedsiębiorców i postawie(godnej pożałowania)p. Tanajno. Ludzie doświadczyli tego,czym jest praca u wyzyskiwaczy!Źle,że sami do tego doprowadzili,ale postawa społeczeństwa w tych protestach jest jednoznaczna.Tu nawet nie chodzi o podatki i jakieś rekompensaty.Protesty są bezpodstawne wobec krzywd i strat jakie poniosło ,ponosi i poniesie społeczeństwo.

~pan K.Szanowny panie K...emigrant,a emigrant to co najmniej dwa pojęcia,gdyż Polak na całym świecie jest emigrantem,kimś na walizkach,a czasem nawet złodziejem lub kombinatorem.Jednak najczęściej jest fachowcem w swej dziedzinie,szanującym obywatelem,szanującym prawo i lokalne obyczaje.Jest człowiekiem,który wtapia się i solidaryzuje z lokalną lub państwową społecznością...na tej samej zasadzie jak używają tej samej waluty.
Problem zaczyna się wówczas,gdy dana społeczność,najczęściej subkultura zaczyna swoje własne prawa przedkładać nad inne,a w tym pomagają politycy,biznesmeni i celebryci. Pojęcie i funkcjonowanie różnych subkultur(celowo nie użyję określenia podkultur)można porównać do...pokoju,w którym znajdują się jakieś określone półki i szuflady.Ale,to jest ten sam pokój,do którego ktoś przypisał prawo własności i zasady postępowania.Tu nawet można by prowadzić dyskusję na temat tego,czy my jako Polacy mamy prawa wypowiadać się w temacie ziem zajmowanych niegdyś przez inne ludy np.Łemków,Bojków,Tatarów,Kozaków,Niemców,Mennonitów itp.Przecież wielokrotnie w niczym nie przeszkadzali,a wiele wnieśli do naszej kultury.
Co do wyznań i orientacji seksualnych...taka sama odpowiedź.We własnym domu można wszystko niemal robić,co nie narusza praw ogólnie przyjętych,jako poprawnych i nie narzuca swych poglądów jako najwyższych.Natomiast każde dziecko,uzyskując wiek pełnoletności powinien mieć prawo do wyboru swoich poglądów,racji i obrony prawnie uchwalonej.

PIS swoim rozdawnictwem doprowadził do chaosu,a aferami do niepokojów i niezadowolenia.Żaden (może Bosak?)kandydat nie wspiął się na wyżyny pragnień polskiego społeczeństwa.Społeczeństwo wybierze "cóś"na zasadzie-jeśli nie dżuma,to cholera...i tak nas coś zabije!Wracając do rozdawnictwa i chaosu,to PIS zrobił to w taki sposób,aby dać wszystkim,pomijając wartości moralne i etyczne,a to naprawdę szkodzi jak i budzi obrzydzenie.
Coś na obraz kobiety,kilku facetów,każdej dziury i pozycji...lub pokuty(z dowcipu)gdzie jedna myje ręce,inna tyłek,a jeszcze inna płucze gardło.
Po prostu brak pomysłu na każdy problem w Polsce,ale jedno rozwiązanie na wszystkie problemy!
 

Kibic Polski

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
330
Punkty reakcji
4
.Jednak,spoglądając na rzeczywistość w Polsce i orientację polityczną społeczeństwa oraz jego oczekiwania,to...można stwierdzić jednogłośnie,że mamy do czynienia z chorym społeczeństwem,które niby wie że czegoś chce,a tak naprawdę gówno wie
Możesz ten "pasztet" jakoś uzasadnić? Jakoś tak zwięźle i zrozumiale bez metafor z kucharkami? Swoją drogą to chyba kultura usera nie powinna pozwalać na tego typu "śmierdzące" wypowiedzi. Wydaje Ci się że pod nocnym z menelami rozmawiasz?
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
29
Punkty reakcji
0
Możesz ten "pasztet" jakoś uzasadnić? Jakoś tak zwięźle i zrozumiale bez metafor z kucharkami? Swoją drogą to chyba kultura usera nie powinna pozwalać na tego typu "śmierdzące" wypowiedzi. Wydaje Ci się że pod nocnym z menelami rozmawiasz?
Swoja wypowiedź mógłbyś również z powodzeniem skierować do rządu,Odnośnie jego działania...chyba że go reprezentujesz,to masz blisko.Również rząd(nie tylko ten)powinien zwięźle i zrozumiale określać swoje np.rozporządzenia,decyzje jak i działania.Co do kucharek,to można użyć...kochanków,lekarzy,mechaników,dowódców czy właśnie polityków.Przyznajmy,że właśnie one,te rozporządzenia i działania "pachną"fiołkami,a bierność społeczeństwa jest tego wyrazem podziwu?.No,ale nie jesteśmy menelami spod nocnego i jako suweren kategorycznie zabraniamy,nakazujemy i oczekujemy.HE,he,he...dobre.
Właśnie gdyby(metaforycznie?)każda z kucharek zechciała posolić ziemniaki,tym samym robić potrawę na swój strój,to bylibyśmy głodni i rozgoryczeni.A to już pasuje bardziej do polskiego społeczeństwa niż hipotetyczna potrawa.Właśnie politycy,wprowadzając ustawy na zasadzie własnych widzimisię(bo nikt nic nie konsultuje ze społeczeństwem)wprowadza chaos.Co więcej brak konstruktywnych i logicznych argumentacji prowadzi(głównie) do przepychanek,w których społeczeństwo cierpi najbardziej.
Wystarczy każdemu z osobna obywatelowi zadać pytanie-Tak,czy nie i uzasadnij,czyli określ swoje stanowisko,a sam zrozumiesz,że to dość zadziwiające,bowiem ludzie czegoś chcą,ale tak naprawdę mają to w dupie.Chyba,że coś dotyczy mnie,mojej grupy społecznej itd,ale nic konkretnego.
Tak dosłownie,to większość afer,"wyprodukowanych" przez elity rządzące- cuchnie na kilometr,a społeczeństwo niby się tremu sprzeciwia wyraża niesmak i pogardę lub parodiuje.Niechaj zatem społeczeństwo domaga się poddania wielu ustaw i oczekiwań werdyktowi referendum.Zgoda,że np.dyskusyjne niedziele handlowe-będą handlowe...czyli społeczeństwo wie czego chce,ale rozliczenia afer i odpowiedzialności za nie,to co?-głupcy,gówno wiedzą-Tak?!
Afera maseczkowa jak i obostrzenia oraz kary wobec społeczeństwa,to co? 38 mln Polaków zalicza się do meneli spod nocnego?A to pachnie,czy śmierdzi?Wyjaśnij proszę,bo może te miliony Polaków właśnie gówno widzą i wiedzą?Rząd tłumaczy,łamiąc przepisy...
Osobiście wolałbym,aby każdy przepis,tak do końca był realizowany przez wszystkie partie,a nie był jedynie hasłem lub lepem wyborczym.
Ponadto...społeczeństwo zostało kiedyś sprawnie podzielone i te podziały się spiętrzają.Wybacz,ale dla wielu,którzy coś wiedzą o walce i godności,trudno pogodzić się z zachowaniem społeczeństwa,które chce wybiórczych praw,przywilejów i korzyści!
"Twój ból lepszy niż mój"...utwór,który swym oddźwiękiem pokazał czym są różnice i rozwarstwienia.I zarówno ja jak i wielu Polaków nie chcę,aby społeczeństwo stanęło wobec siebie po przeciwnej stronie barykady...ale ze strony władz tego nie widać.To właśnie "tam" na tych szczeblach powinni zastanowić się nad kulturą,godnością i moralnością.My natomiast jako suweren mamy prawo oceniać to co czujemy i widzimy.Częstokroć oburzające jest to,że politycy robią sobie hasła wyborcze z czegoś co jest bardzo problematyczne i kontrowersyjne,ba nawet cuchnie!Ale nikt się nikogo nie pyta o zdanie!Takim przykładem były i są...np.kredyty frankowe.Ktoś coś zawalił,nie dopracował lub przekręcił,ale każdy kredytobiorca złotówkowy gówno wie o kredytach.Do tego dopisz przywileje emerytalne,dotacje...i wychodzi na to że każdy w Polsce wie wszystko,a tak naprawdę...
Wracając do niedziel handlowych,to czy nikogo nie dziwi fakt,że wiele znanych sieci wypowiada umowy,mimo tak wielkiego poparcia społecznego na rzecz niedziel handlowych?
~Kibic.Ja zapewne również gówno wiem,ale poddaj dyskusji jakikolwiek punkt programowy,który będzie zadowalać większość społeczeństwa.Dodam,że w Polsce wobec dwóch największych sił politycznych,jedni wobec drugich gówno wiedzą,mogą i potrafią.
Aaa"pasztet"jaki fundują społeczeństwu polityczne kucharki pasuje swym określeniem dosadnie,gdyż swym składem jak i postacią przypomina...co?
Pozdrawiam.
 

Kibic Polski

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
330
Punkty reakcji
4
Swoja wypowiedź mógłbyś również z powodzeniem skierować do rządu,Odnośnie jego działania...chyba że go reprezentujesz,to masz blisko.Również rząd(nie tylko ten)powinien zwięźle i zrozumiale określać swoje np.rozporządzenia,decyzje jak i działania.Co do kucharek,to można użyć...kochanków,lekarzy,mechaników,dowódców czy właśnie polityków.Przyznajmy,że właśnie one,te rozporządzenia i działania "pachną"fiołkami,a bierność społeczeństwa jest tego wyrazem podziwu?.No,ale nie jesteśmy menelami spod nocnego i jako suweren kategorycznie zabraniamy,nakazujemy i oczekujemy.HE,he,he...dobre.
Pytałem o sens wpisu usera a nie o działalność rządu. Dokładnie o wspomnianę : orientację polityczną oczekiwania i o rzekomą chorobę społeczeństwa.
Teraz dochodzi jeszcze bierność ale już dalej nie pytam bo skoro user po uzasadnienie do swojego wpisu sugeruje "skierowanie do rządu"
no to chyba pytania nie mają sensu. Tak jak i dalsze czytanie powyższego wpisu.
 
Ostatnia edycja:

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
29
Punkty reakcji
0
Pytanie o sens.Myślę,że w #84 napisałem to co chciałem,co przez to rozumiem.Otóż społeczeństwo powinno skupić się na konkretnym działaniu...nie przez wyprowadzenie ludzi na ulice,ale przez zmuszenie do podjęcia wspólnych konkretnych rozmów.Z tym,że społeczeństwo powinno również wziąć pod uwagę szereg uwarunkowań i zasad tych udziałów.Bierność na zasadzie potocznie znanej jako-gówno mnie to obchodzi,nie jest sposobem rozwiązywania problemów,gdzie nawet tzw. pyskówki na forach są typowymi prowokacjami lub przejawem cwaniactwa.
Scena polityczna i szereg wydarzeń w Polsce naprawdę daje sporo do myślenia.Dlatego jak napisałem,rząd traktuje nas,tak jak traktuje.Nawet ostatnia wypowiedź ministra wobec nauczycieli budzi(jak można wyczytać)sporo kontrowersji.
W normalnym społeczeństwie,zdrowym kolektywie(bo tak to się określa)takowe zachowania i wypowiedzi są chore i szkodliwe,to dotyczy wszystkich,gdyż w czasie kampanii?nie powinny w tym kierunku zmierzać rozmowy.
Jak również zapisałem.W odniesieniu do wielu punktów programowych,wielu obywateli może uznać,że są dosłownie gównianymi propozycjami,które chyba tak naprawdę szkodzą społeczeństwu i niczego nie rozwiązują.Szkoda,że punktami programowymi partii są jakieś "prezenty",które również nie do końca są argumentowane.
Jak również fakt manipulacji społeczeństwem w przypadku wielu obietnic wyborczych,co do działań w których wyniki były i są skutkami ponoszonymi przez wybrane strony/osoby.
Właśnie dlatego odnoszę wrażenie,że w "zdrowej"kampanii pozbawionej chwytów i kupczenia powinno się jasno określić kierunek działania,czyli sens i tym samym reszty społeczeństwa.
Jako jeden z wielu 38 mln.rzeszy Polaków chciałbym aby media skupiały się na wspólnie wypracowanych postulatach,jednak z zastrzeżeniem,że nikt nie stoi na boku,tak zza firanki lub krzaczka czeka co dostanie.To proste,to już było i się nie sprawdziło.
 

glowonog

feniks
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
909
Punkty reakcji
34
Retrojan, sorry, zawsze staram się odpowiadać na posty, ale Twoje odpowiedzi mnie osłabiają. Mam wrażenie, że rozmawiam z jakimś wujkiem przy stole, który pozjadał wszystkie rozumy i gada tak długo, aż wszyscy zaczną mu przytakiwać, byle tylko zajął się jedzeniem ciasta, a nie polityką.

No choćbym wykrzesał z siebie trochę chęci i czasu, to wiem, że byłoby to bezcelowe, więc nie, po prostu nie. Czytałem tą odpowiedź, nie zgadzam się z nią, ale najzwyczajniej w świecie nie chce mi się uzasadniać, dlaczego.
 

Parsi

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
234
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Był to idealny moment na e-voting, wręcz najlepszy z możliwych. Kiedyś ten postulat przedstawiał Kukiz'15, dzisiaj Konfederacja głównie za sprawą posła Kuleszy. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie systemu bankowego, autorstwa grupy Wkurzeni Przedsiębiorcy. Czytaliście?
 

Kibic Polski

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
330
Punkty reakcji
4
Był to idealny moment na e-voting, wręcz najlepszy z możliwych. Kiedyś ten postulat przedstawiał Kukiz'15, dzisiaj Konfederacja głównie za sprawą posła Kuleszy. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie systemu bankowego, autorstwa grupy Wkurzeni Przedsiębiorcy. Czytaliście?
Do czego ten wpis sie odnosi bo patrząc po wcześniejszych wpisach userów nie widze tematyki tak systemu bankowego jak i e-votingu?
Mozna pomysleć że user wątki pomylił.
 

glowonog

feniks
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
909
Punkty reakcji
34
E-voting spoko, ale nie z dnia na dzień. To nie był idealny moment, bo nie można w ciągu miesiąca przygotować platformy pod głosowanie internetowe na urząd prezydenta RP. Polska jest wiele lat za Estonią jeśli chodzi o rozwój IT.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
2 271
Punkty reakcji
60
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Kandydat lewicy nie ma prawa moralnego by startować wyborach i specjalne
Pozwala mu się łamać prawo.
1 jego matka razem z nim przyznała się że ją pobił.
Państwie prawa skończyło by to jego karierę.
Gazeta warszawska zbadała akta sprawy i odkryli ze
Pobił ją porządnie i jego matka uratowała go od kryminału.
2 nikt nie zapytał jak jego partia wiosna zdobyła pieniądze
Na konfencje każdym regionie które były stylu konwencji amerykańskich.
Nie zdobył ich sprzedając gadżetów własnej partii i to działanie jest
Nie zbyt legalne bo partia nie może prowadzić działalności gospodarczej.
Bosak swoim nowym porządku zawarł jeszcze jeden dobry postulat
By obywalestwo było przyznawane sposób rygorystyczny.
Jest to dobry postulat przez wiele lat rozdawano je czarnym za kopanie
Piłki i brak sukcesów reprezentacji i lidze a potem wyprowadzka do innego kraju.
Na wschodzie brak wsparcia i utrudnianie otrzymania obywatestwa.
 

Kibic Polski

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
330
Punkty reakcji
4
jego matka razem z nim przyznała się że ją pobił.
Państwie prawa skończyło by to jego karierę.
Gazeta warszawska zbadała akta sprawy i odkryli ze
Pobił ją porządnie i jego matka uratowała go od kryminału.
A czy to nie jest ścigane "na wniosek"? Jeśli tak to brak wniosku o ściganie powoduje w "państwie prawa" brak przestępstwa.
To już nawet tego pan k. nie wiedział?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
2 271
Punkty reakcji
60
Miasto
Dąbrowa Górnicza
A czy to nie jest ścigane "na wniosek"? Jeśli tak to brak wniosku o ściganie powoduje w "państwie prawa" brak przestępstwa.
To już nawet tego pan k. nie wiedział?
Kandydatów na prezydenta lub osoby pełniące stanowiska powinny się wyróżniać
Wysokim poziomem moralnym i czyny nie powinny budzić wątpliwości.
Zakaz Startu wyborach i stracić stanowiska powinny osoby które
Dopuściły się przestępstw, zdrad małżeńskich, czynów kryminalnych które
Są nie godne stanowiska.
Jego start wyborach powinien zostać zablokowany powodu przemocy i ten sposób
Pokazał że jest nie godny stanowiska.
 

Kibic Polski

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
330
Punkty reakcji
4
Kandydatów na prezydenta lub osoby pełniące stanowiska powinny się wyróżniać
Wysokim poziomem moralnym i czyny nie powinny budzić wątpliwości.
Nie ma wniosku o ściganie więc czynu zabronionego nie było. Tak jest też w "państwach prawa".
Dopuściły się przestępstw, zdrad małżeńskich, czynów kryminalnych które
Są nie godne stanowiska.
O ile wiem wierność małżeńska podobnie jak wyznanie czy orientacja seksualna jest prywatną sprawą kandydata. Jak się komuś nie podoba to na niego nie głosuje. Proponuje panu k zaraz po dojściu do władzy zdelegalizować wszystkie partie polityczne prócz Konfederacji. Wtedy każde wybory jedynie "Prawdziwi Polacy" wygrają. .
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
2 271
Punkty reakcji
60
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Tych dwóch tęczowych kandydatów zostało dopuszczonych przez
Brak zakazu działalności ich środowisk które dopuściły się licznych afer i
Kradzieży.
Wiosna i razem nie weszły by do Sejmu gdyby nie SLD.
SLD powinni zostać rozwiązanii za tajne więzienia i tortury.
Po rozwiązaniu ich majątek powinnen iść na Odszkowania za tortury.
Po afera taśmowa i dodatkowo za Warszawie za stworzenie mafii mieszkaniowej .
Warszawie powodu bankructwa Miast mogli prowadzić komisarza i przeprowadzić
Procedure bankructwa.
Za fundacje stocznia która powstała by wyprowadzać pieniądze miasta
I pracują dzieci ważnych polityków totalnej opozycji.
Warszawą stała się centrum sztuki nowoczesnej która znieważa chrześcijaństwo i
Wartości narodowe i za publiczne pieniądze stała się centrum totalnej opozycji i
Bez problemu rząd mógł to ograniczyć zabierając pieniądze na sztukę nowoczesną .
Nadmiar zbędnych kierunków studiów które powinny zostać zlikwidowane
I powinni zostać tylko kierunki studiów potrzebne gospodarcze.
Te kierunki studiów są centrum propagandy anarchistycznej i komunistycznej.
Centrum promocji dewacji np Hartman za pieniądze publiczne wielbii
Kazirodztwo.
To środowisko może istnieć wyborach i tym mieście ma takie poparcie.
Te dwie osoby mogą startować wyborach bo nie wykorzystano
Szansy by zakazać ich środowisk z których się wywodzą.
 
Ostatnia edycja:

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
2 271
Punkty reakcji
60
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Nie ma wniosku o ściganie więc czynu zabronionego nie było. Tak jest też w "państwach prawa".

O ile wiem wierność małżeńska podobnie jak wyznanie czy orientacja seksualna jest prywatną sprawą kandydata. Jak się komuś nie podoba to na niego nie głosuje. Proponuje panu k zaraz po dojściu do władzy zdelegalizować wszystkie partie polityczne prócz Konfederacji. Wtedy każde wybory jedynie "Prawdziwi Polacy" wygrają. .
Kandydat na prezydenta i osoby pracujace na rzecz państwa powinny
Być wzorem dla społeczeństwa a wyborczy pewność że ich
Kandydat swoim życiem jest wierny wyborczą i nie jest obłudnikiem.
Osoby pracujące na rzecz państwa potwierdzają ze wykonują wykonują
Swoje obowiązki.
Wzorem USA powinno się prowadzić że politycy i pracowniczy pracujący na rzecz
Państwa tracą stanowiska jeśli dopuszczają się zdrad małżeńskich, prostytucji,
Zajmują się branża pornograficzna, wysyłaniem pornograficznych materiałów,
Przemocą domowa lub inna patologia.
Polityczy dodatkowo za potwierdzoną hipokryzję życiu prywatnym
Np. Jawnie obiecał wierność chrześcijaństwu a rzeczywistości
Nic wspólnego z tym życiem jawnie oszukał wyborców.
Za styl życia który obiecali wyborczą np realizację
Ekologicznych pomysłów a rzeczywistości nic tym wspólnego.
Takie osoby są celem kryminalistów i obcych wywiadów bo ujawnienie
Tego skończy ich karierę i media pokażą ich czyny lub osobiście zgłoszą się
Do nich by zyskać kapitał na wynaturzenia i zdobędą dowody na innych a
Dzięki temu zyskają dane wywiadu a kryminaliści opłacalne projekty i ustawy.
Wynagradzają podobne osoby np za publiczne pieniądze harem kochanek lub
Homo harem.
Służby lub media by zatrzymać patologię i złodziei skupiają na
Obłudnikach a wykrycie oznacza koniec kariery.
Nie jest wynagradzana patologia i dzięki temu obywatele mogą być
Pewni że za ich pieniądze nie dopuszcza się zdrady na ich żonie lub
Nepotyzmu rozdając stanowiska kochanką.
Nie wykorzystują pieniędzy publicznych na pijaństwo.
Finale oznacza to że każda osoba pracująca na rzecz państwa musi być Wzorem
Wierności małżeńskiej, mieć wzorowe życie moralne, obowiązek
Wzięcia ślubu jeśli przed ślubem pojawi się dziecko i może
Nie Potwierdzać tego faktu jeśli już ma dzieci i wtedy utrzymuje
Finansowo tylko swoje a kontakty tylko własnym lub
Zdrada małżeńska to samo .
Gdy to obowiązywało to Petru skończył by swoją karierę po zdradzie
I prawdobodobnie za publiczne pieniądze w hotelach zrobił sobie
Maraton erotyczny i posłowie mają za darmo hotele, po taśmach
Wprost głowni sprawczy skoczyli by swoje kariery i badanie czy
Nie wykorzystali pieniędzy państwa na zdrady małżeńskie i większość
Przypadków te nocne kluby są burdelem i celem jest zyskanie
Ulg podatkowych przez firmy i wystawiają fikcyjne usługi a zamiast
Tego są ofiarami procesie a materialy pokazały jawną kradzież.
 
Ostatnia edycja:

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wybory na ostatniej prostej ,a tu cisza.Temat jeszcze tydzień aktualny,później...

~głowonóg nie jesteś w Polsce jedynym,który nie potrafi lub nie chce zrozumieć polityki dążeń do wspólnych celów.Jak modlitwę będę powtarzać,że dotychczasowe tworzenie programów wyborczych polega na kupczeniu społeczeństwa,a nie na konkretach i wspólnie wypracowanych projektów.To jest możliwe!
Gdy na zapytanie i oburzenie? ~kibica Polski...zaproponowałem,aby zwrócił się do rządu o pewne sprawy...a tu hołota wyskakuje w sejmie i co???Społeczeństwo zapewne wie,że tego chce,aby takie zachowania były dopuszczalne.Nawet p.Emilewicz była zaskoczona,a udała,że nic nie usłyszała?No,ale kultura,a kultura,to wielka różnica,chociażby z tego powodu,że społeczeństwo ma to gdzieś.

Wybory internetowe....chyba ten e-voting?nie wiem,ale moim zdaniem to niezbyt dobre rozwiązanie,podobnie jak i inne formy adresowane do poszczególnych grup.Możemy jedynie gdybować,ale praktyka (niemal)zawsze pokazała,że tylko wybory bezpośrednie w lokalach wyborczych mają sens.Także tylko miałyby sens np.w ambasadach Polski,w których wyborca chce w najbliższych 5 latach(kadencji)powrócić do kraju.Trudno określić osoby,co do których udział zdalny jest w pełni wiarygodny i np. zamiast chorej(poważnie)osoby nie zagłosuje ktoś z rodzina,a to nie będzie zgodne z wolą logowanego wyborcy.
W konsekwencji taka forma(zdalna) jest do dupy(moim zdaniem)z wielu powodów.Zapewne po wyborach o nich usłyszymy i przeczytamy.Otóż:
-głos bezpośredni jest wyrazem silnej woli wyborcy np.chcę zagłosować na tego,bo...,a nie chciałem wypróbować aplikację lub zagłosowałem za kogoś.
-wybór zdalny(uznawany rozwojem technologi)nie odzwierciedla wiedzy wyborcy i jego zaangażowania w tematyce programowej.
-wątpliwe,aby obywatele zagranicy chcieli swym głosem zmienić coś w Polsce,to wg.zasady-wy się bijcie,a ja może przyjadę.
-skąd wiadomo,że hakerzy nie zmienią zasad działania oprogramowania???Kto i jak będzie na tym czuwać?
-kto przeszkoli osoby starsze w sposobie głosowania.O dostępie do neta tylko wspomnę.Przecież można było głosować,dlatego transport publiczny nie był konieczny.Zresztą byłby droższy.Ale,czy droższy od głosu wyborcy?

To przykłady potencjalnych wątpliwości i kryteriów przeprowadzonych wyborów.Wystarczył nie gmerać w zasadach.Jednak obawa PIS-u jest wielka,choć nadal uważam że P.A.D utrzyma swój fotel po pierwszej turze....Rozdawnictwo,zamiast sensownych i systemowych działań zobowiązuje.

~pan k #96...W większości założeń i uwag w tym poście się zgadzam,nie dlatego że chcę,ale dlatego że tylko wg.takich założeń są one w stanie zabezpieczyć interesy Polski i Polaków.Jednak z małym zastrzeżeniem.Otóż...ta wierność,zdrada i prostytucja.Gdybym miał prawo i monopol na decydowanie i rację, w tym która zdrada,wierność i prostytucja mnie brzydzi najbardziej i powinna być tępiona...to odparłbym,że ta partyjna!Trudno byłoby określić to innymi słowami niż epitetami,gdy politycy porzucają swoje kolebki i poglądy na rzecz dalszego egzystowania w polityce.co do skoków w bok i jakichś tam wybryków,to czyjaś prywatna sprawa,za prywatne środki.Tym bardzie,że wiele związków zawieranych jest właśnie tylko ze względów wizerunku publicznego.
ważnym i najważniejszym,że w programach i kampanii zabrakło słów o likwidacji nepotyzmu,o zaostrzeniu kar za przestępstwa gospodarcze i objawiające się szczególnym okrucieństwem,zabrakło dyskusji o likwidacji przywilejów lub programach emisji zanieczyszczeń,zabrakło programów (słów,dosłownie)do osób niepełnosprawnych,dorosłych i nieletnich oraz ich opiekunów,zabrakło konstruktywnych programów dla młodych Polaków...jednak wszyscy niemal skupili się na 500+ i wieku emerytalnym,czyli na najbardziej dyskusyjnych i kontrowersyjnych tematach.
Może najnowszy kandydat,który się zakwalifikował p.Waldemar Witkowski coś chciałby zmienić?...jednak czasu mało,a i brak sensownych rozwinięć ja w większości kandydatów.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
2 271
Punkty reakcji
60
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Kandydat na prezydenta i osoby pracujace na rzecz państwa powinny
Być wzorem dla społeczeństwa a wyborczy pewność że ich
Kandydat swoim życiem jest wierny wyborczą i nie jest obłudnikiem.
Osoby pracujące na rzecz państwa potwierdzają ze wykonują wykonują
Swoje obowiązki.
Wzorem USA powinno się prowadzić że politycy i pracowniczy pracujący na rzecz
Państwa tracą stanowiska jeśli dopuszczają się zdrad małżeńskich, prostytucji,
Zajmują się branża pornograficzna, wysyłaniem pornograficznych materiałów,
Przemocą domowa lub inna patologia.
Polityczy dodatkowo za potwierdzoną hipokryzję życiu prywatnym
Np. Jawnie obiecał wierność chrześcijaństwu a rzeczywistości
Nic wspólnego z tym życiem jawnie oszukał wyborców.
Za styl życia który obiecali wyborczą np realizację
Ekologicznych pomysłów a rzeczywistości nic tym wspólnego.
Takie osoby są celem kryminalistów i obcych wywiadów bo ujawnienie
Tego skończy ich karierę i media pokażą ich czyny lub osobiście zgłoszą się
Do nich by zyskać kapitał na wynaturzenia i zdobędą dowody na innych a
Dzięki temu zyskają dane wywiadu a kryminaliści opłacalne projekty i ustawy.
Wynagradzają podobne osoby np za publiczne pieniądze harem kochanek lub
Homo harem.
Służby lub media by zatrzymać patologię i złodziei skupiają na
Obłudnikach a wykrycie oznacza koniec kariery.
Nie jest wynagradzana patologia i dzięki temu obywatele mogą być
Pewni że za ich pieniądze nie dopuszcza się zdrady na ich żonie lub
Nepotyzmu rozdając stanowiska kochanką.
Nie wykorzystują pieniędzy publicznych na pijaństwo.
Finale oznacza to że każda osoba pracująca na rzecz państwa musi być Wzorem
Wierności małżeńskiej, mieć wzorowe życie moralne, obowiązek
Wzięcia ślubu jeśli przed ślubem pojawi się dziecko i może
Nie Potwierdzać tego faktu jeśli już ma dzieci i wtedy utrzymuje
Finansowo tylko swoje a kontakty tylko własnym lub
Zdrada małżeńska to samo .
Gdy to obowiązywało to Petru skończył by swoją karierę po zdradzie
I prawdobodobnie za publiczne pieniądze w hotelach zrobił sobie
Maraton erotyczny i posłowie mają za darmo hotele, po taśmach
Wprost głowni sprawczy skoczyli by swoje kariery i badanie czy
Nie wykorzystali pieniędzy państwa na zdrady małżeńskie i większość
Przypadków te nocne kluby są burdelem i celem jest zyskanie
Ulg podatkowych przez firmy i wystawiają fikcyjne usługi a zamiast
Tego są ofiarami procesie a materialy pokazały jawną kradzież.
Następnym plusem tego rozwiązania jest wymuszenie by wszystkie partie robiły radykalną selekcję.
Sposób dokładny wybierają kandydatów i badają ich przeszłość.
Ideową Partia ma własny wywiad do wykrywania patologii.
Oprócz wykluczenia z ruchu dostają najważniejsza karę tracą stanowisko a
Podczasz kampanii sąd może anulować ich start wyborach powodu patologii
Lub sami rezygnują powodu własnej patologii.
Polsce jedynie dwie partie pozbywają się jawnej patologii.
PiS i Ruch Narodowy.
Kryminalisci okradający własne państwo i obłudnicy powinni dostawać karę śmierci
Od własnej partii i ideową partia powinna bez litości czyścić własne szeregi.
Teraz nie można jej prowadzić i można sposób ukryty wprowadzić.
Jeśli korupcji dopuści ich człowiek i sąd potwierdzi winę
To trafia do więzienia dla elit a tam partii kaci likwidują patologię
I tak samo jeśli wywiad partyjny odkryje a sąd partii potwierdzi ze ta osoba
Dopuszcza się obłudy czyli korzysta prostytytek, handluje narkotykami,
Prowadzi dom publiczny, dopuszcza się zdrad małżeńskich, przemocy domowej,
Przestępstw seksualnych, Kradzieży, wykorzystuje homo zachowania
Do molestowanie dzieci, odbywa homo Akty z dziećmi za to
Kaci partyjni powinni zlikwidować patologię.
Dodatkowo warto głosować na Bosaka bo jako jedyny chce prowadzić
Dwa rozwiązania.
1 większą samorządność i autonomia gospodarcza.
Rozumie że regiony potrzebują kapitału by się rozwijać i są okradane przez
Warszawę a dodatkowo bogate regiony są okradane i ich majątek jest rozdawany
Biednym a te regiony nie posiadają mieszkańców.
Nastąpi większy wzrost gospodarczy i nastąpi dbanie o dobro
Mieszkańców bo miasta będą musiały dbać o mieszkańców
I zyskają sens wyprowadzki i miasta będą musiały konkurować o mieszkańców.
Będą musiały oferować mieszkania i warunki osadnictwa.
Miasta zyskają możliwość stworzenia własnego banku i dzięki temu będą mogły
Oferować kredyty firmą lub udziału ich firmie za kredyt.
Brak możliwości referendum sprawach społecznych.
Bez tego nie ma pełnej samorządności i regiony konkurują wartościami.
Można wybrać region według wartości i potwierdzają jego
Szlachetność lub patologię która jest tym regionie.
2. Dobrowolność szczepień.
Brak odszkodowań za skutki uboczne i rodzice sami płacą pełna cenę za skutki uboczne.
Polskie dzieci dostają od urodzenia Nadmiar szczepień a powinny je dostawać po roku lub gdy
Zyskają możliwość samodzielnego jedzenia jak innych krajach.
Mleko matki daje odporność.
Dostają szczepionkę przeciwko gruźliczy która nie chroni przed nią
A skutkiem ubocznym jest ta choroba odporna na leki i sejmie specjalista od tej
Choroby potwierdził ze nie chroni przed tą chorobą.
Innych krajach jej nie podają powodu wywoływania tej choroby.
Dzieci dostają krople do oczu bo mogą się zarazić weneryczna choroba
Która może im uszkodzić wzrok i te krople ranią im oczy.
Zamiast zrobić badanie matce.
 

Kibic Polski

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
330
Punkty reakcji
4
W zasadzie wiadomo kto znajdzie się w drugiej turze wyborów dlatego proponuję uwagę skupić na tym z czego zapamiętamy te wybory wskazując ich niespodzianki i rozczarowania.

Jako niespodziankę uważam możliwe czwarte miejsce w wyborach Bosaka. Na początku kampanii byłem pewien że będzie on "oglądał plecy"
Biedronia i Kosiniaka tymczasem gdyby nie wejście Hołowni facet mógł stanąć nawet na pudle.
Niespodziankę nieco tłumaczy sondaż pokazujący Konfederację jako trzecią siłę w Sejmie. Pytanie czy jak ktoś ma alergie na PO-PiS to czy nie powinien poprzeć Konfederacji? Niby głupio w jednym szeregu z panem k się znaleźć ale popierać PO czy PiS jest jeszcze gorzej.

Rozczarowania
Małgorzata "Katastrofa" Błońska . Jak tak patrzę na Partię Obciachu to wydaje mi się że oni tam maja jakiegoś kreta który działa na korzyść PiS.
Najgorszym kandydatem chyba byłby Schetyna no więc ktoś "pomyślał" i wybrali drugiego od końca.

Robert Biedroń moim zdaniem miał być trzeci. Oczywiście nie brałem pod uwagę startu Hołowni. Przegrana tylko z jednym z pary Kosiniak-Bosak
to zawód ale z obydwoma to jak kompromitacja. Jednak jak się tak zastanowić to kogo Lewica powinna była wystawić zamiast Biedronia?
Zandberg to chyba zbytni radykał a Czarzasty to były komuch. Jest tam jeszcze ktoś?

Debaty kandydatów.
Od kilku lat żadnych debat w telewizji nie oglądam. Jednak potem zaglądam to na youtube to szukam do nich komentarzy. To co jednak po ostatniej przeczytałem każe sie zastanawiać czy o ile te debaty być już muszą to czy nie powinny być organizowane przez Polsat czy TVN?
Na youtube tego sie nie dało ogladac.
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
29
Punkty reakcji
0
W zasadzie wiadomo kto znajdzie się w drugiej turze wyborów dlatego proponuję uwagę skupić na tym z czego zapamiętamy te wybory wskazując ich niespodzianki i rozczarowania.
W zasadzie całkiem dobry wstęp.
Zapewne kierownictwo PO popsuło swój wizerunek niewłaściwym wyborem p.Kidawy-Błońskiej,choć zamiana wiele zmieniła.Na pewno układ sił jest teraz trochę inny,szkoda że takowe oddawanie głosów nie zupełnie odzwierciedla woli wielu wyborców,gdyż to również zdrada swoich poglądów i oczekiwań.
Ostatnio p.Trzaskowski zapowiedział powołanie jakiejś komisji ds.szkód wyrządzonych przez PIS,czy coś takiego?Może to i dobry pomysł jak i pomysły wielu kandydatów...tylko dlaczego tak późno!Kto zasiada w sztabach wyborczych i opracowuje programy?W przypadku innych kandydatów jest podobnie.Przyznam,że nie rozumiem podejścia polityków,czy jakichś kandydatów,którzy przez 3-4 lata dosłownie nic nie robią(w kwestiach swoich planów programowych)zawsze uważałem i podtrzymuję zdanie,że to nadal możliwe,tylko trzeba chcieć,a tego w partiach nikt nie chce!!!
Też optowałem za kandydatura p.Bosaka,choć brakuje rozwinięć podatkowych.Powtarzam-dlaczego wszystko na ostatnią minutę.Dobrym akcentem jest to,że ujawnili programy,a my poczekamy i upomnimy się o działania.
gdyby p.Trzaskowski pokazał społeczeństwu kartony lub tiry popełnionych błędów przez PIS,to kto wie?Abstrahując.Nie wiem czy u was też,ale u mnie pojawia się baner z wizerunkiem P.A.D i tekstem-zrealizowaliśmy nasz program wyborczy...który?bo ostatni chyba nie do końca.
Ale wracając do tematu(dość dobrego)-z czego zapamiętamy wybory.
-zapewne z nieudolnej kampanii PO
-zapewne z afery wyborów majowych i afery maseczkowej
-zapewne z bezsensownego rozdawnictwa i kupczenia głosów.Co pisałem również-inni plują sobie w brodę,za lata minione,a teraz podpisują to również w ciemno.
-zapewne z bałaganu kandydatur
-afery pocztowej -druk+worki
-zapewne z nieudolnie opracowanych tarcz i braku stosownych przepisów na wypadek pandemii,a wszystko mamy opracowane,niby.
-nieustanne zagrywki w temacie wieku emerytalnego i świadczeń.Tu-wielu coś proponuje,ale bez konkretów i dopracowań.

ma ktoś inne wstawki?

~kibic.Co do kampanii telewizyjnych to też mam mieszane uczucia,dlatego wymiana uwag i poglądów wśród społeczeństwa ma większe znaczenie.choć większość obywateli woli obejrzeć serial turecki,czy coś tam podobnego niż skupić się na wielu wspólnych problemach,a jest ich sporo.Państwo swoimi działaniami podsyca tzw.mowę nienawiści(to moje zdanie)gdyż co rusz karmi się nas tekstami o korzyściach płynących z dłuższej pracy,informacjach ZUS...zapominając,że wiek dożycia jest obliczony do wszystkich jednakowo!Nic podobnego,bowiem z tego wynika,że jedni muszą być uprzywilejowani,gdyż żyją krócej.Dłuższa praca- o rok zaledwie,podnosi świadczenia,aż o 30 pln!Dalej wszelkie bonusy proponowane wprost nieproporcjonalnie do dochodów,jak i całe inne plusy.
Rząd nie powinien sterować tak emocjami i informacjami,bo wyprowadza ludzi na ulice...to nieuniknione.Jeśli do tego doliczymy problemy smogowe-likwidacja najtańszego opału i problem złej jakości żywności,a brak przeciwdziałań,to mamy obraz całej polityki.
Zatem będzie się sporo działo w polityce jak i w społeczeństwie.,a przegrani w wyborach mogą być największymi wygranymi,bo nikt nie powiedział że rząd,jak i prezydent,po wyborach się utrzyma cała kadencję.
 
Do góry