Wybór okien pasywnych

jastarnyk

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
Też mi ktoś o tej promocji już mówił, szkoda tylko, że według harmonogramu prac początkowo okna jużw listopadzie miały być dawno gotowe :p Nie sądziłem, że aż tak długo to potrwa. I pomyśleć że na początku chciałem wziać pierwsze z brzegu w myśl zasady, że teraz już się nie robi złych okien...
 

Marenka

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wybór okien nie jest łatwy. Sa rożne parametry, które wpływają na jakość i cenę okna. Duży wybór jest między oknami drewnianymi a plastikowymi. Mozna o tym poczytać koelnerpolska.pl/zrob-to-sam/czym-kierowac-sie-przy-wyborze-okien-okna-drewniane-a-plastikowe
 

armat00r

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
Powiedz nam coś, czego nie wiemy :p Generalnie niewiele jest argumentów za wyborem okien drewnianych. Chyba że ktoś ma za dużo pieniędzy na kupno i konserwację ;)
 

mrrowing

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
0
Co sądzicie o połączeniu okien pasywnych z nawiewnikami? Wydaje mi się, że dzięki temu możemy jeszcze bardziej ograniczyć straty ciepła. Dobrze myślę, czy to raczej sztuka dla sztuki i niepotrzebna inwestycja? Co sądzicie?
 

WAD3R

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2015
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wszystko zależy od tego jaki nawiewnik. Jeśli ma to być najprostsze, manualne rozwiązanie, to gwarantuję, że częściej będziesz używać zwykłego mikrouchyłu. Ale jeśli zainwestowałbyś w jakiś system ciśnieniowy na przykład, to może mieć sens. Wtedy też automatycznie odprowadza on wilgotne powietrze na zewnątrz, a wprowadza czyste.
 

xeniasan

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2016
Posty
19
Punkty reakcji
0
A propos czystego powietrza - dobrze mieć nawiewnik z filtrem, wtedy moim zdaniem to dopiero ma sens. Oknoplast niedawno wprowadził takie do sprzedaży.
 

jastarnyk

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
Coś słyszałem o tym rozwiązaniu, ale nie sądzę żeby to miało większy sens. Sama wymiana filtra kosztuje pewnie krocie.
 

ama_deo

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
1
Właśnie, że nie - filtr kosztuje 29 zł i wymienia się go co roku. Pochłania około 98% cząstek PM 10, więc różnica jest kolosalna. Dostrzeżesz to zwłaszcza w swoim domu.
 

mrrowing

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
0
Jak ktoś chce się więcej dowiedzieć, to najlepiej będzie tutaj oknoplast.com.pl/nawiewniki-antysmogowe/ - zamiast wróżyć z fusów, sprawdźcie u źródła.
 

mroz_ek

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
Trochę poczytałem na temat tych nawiewników, okien i w ogóle, ale ani słowa nie ma tam o cenie. Wskrócie wygląda to tak że rozważam budowę domu pasywnego. Nie wiem jednak kiedy mogę liczyć na zwrot kosztów - po 10 latach? 20? Jeszcze dłużej? Może ktoś z Was ma taki dom i jest w stanie oszacować?
 

ama_deo

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
1
Wszystko zależy ile na budowę tego domu wydałeś. Znaczy o ile mniej, niż gdybyś budował zwykły dom. Poza tym liczy się powierzchnia, położenie domu, rozmieszczenie okien... bardzo wiele zmiennych wchodzi do tego równania.
 

mroz_ek

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
No to w takim razie drugie pytanie - skoro temat jest o oknach. Czy jest jakiś cel w montowaniu okien pasywnych, jeśli koniec końców dom będzie ocieplony, ale nie w standardzie pasywnym?
 

ama_deo

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
1
Właściwie można na to odpowiedzieć jednym słowem: nie. Oczywiście im lepsze bardziej szczelne okna, tym lepiej, ale kwota jaką wydasz za okna pasywne jest niewspółmierna do korzyści, jeśli nie idzie za tym pasywność całego domu ;)
 

jastarnyk

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
Czytałem ostatnio wypowiedź gościa, któremu zamontowali w bloku okna pasywne. Blok jak sam opisywał nieocieplony. Dał się wpuścić w maliny czy jednak jest w tym jakiś większy sens?
 

ama_deo

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
1
Zdecydowanie zmarnował mnóstwo pieniędzy. Same okna nie załatwią sprawy izolacyjności całego budynku. To tak jakby drzwi antywłamaniowe zamontować w byle jak skleconej stodole. Trzeba umieć dopasować okna do rodzaju i stanu budynku.
 

mrrowing

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
0
Aż mi się wierzyć nie chce, że ktoś aż tak dał się wmanewrować. Ciekaw jestem ile zapłacono za te okna, bo to jest niepojęte. Na pewno nie zrozumiałeś tego jakoś opacznie?
 

ama_deo

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
1
Okna nie są pasywne, tylko przeznaczone do domów pasywnych. Gdyby tak przedstawiać sprawę już na wstępie, nikt by nie wpadł na to, by używać ich do czegokolwiek innego. Ale utarło się tak podobnie jak okna PCV zamiast PCW i nic z tym już nie zrobimy.
 

wo_jtas1k

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2015
Posty
17
Punkty reakcji
1
Szukam okien pasywnych w wysokim standardzie. Macie jakieś rady gdzie takich szukać?
 

mrrowing

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
0
teraz też chyba Oknoplast ma jakąś promocję, ale nie wiem czy już się nie skończyła. Przy zakupie okien, masz w gratisie rolety antywłamaniowe. Wydaje mi się, że do domu to całkiem niezłe rozwiązanie. Zawsze to też jakieś zabezpieczenie przed włamaniem.
 
Do góry