Wybór okien pasywnych

poterniak

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Z tym, że Drutexy są tanie bym się zgodził, ale czy dobre, to już radzę się zastanowić. Generalnie jako energooszczędne okna polecam Winergetic Premium od oknoplastu. Jest też wersja pasywna, ale ta energooszczędna w zupełności wystarczy. Współczynnik Uw i tak zostawia normy unijne w tyle. Poza tym przenikalność ciepła i zbrojenia też są bardzo dobrze. Oczywiście to są okna droższe, ale moim zdaniem warto
 

Rakuzanka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
64
Punkty reakcji
1
A jak wyglądają zabezpieczenia w tym oknie? Są gdzies jakieś dane techniczne? Bo nie widzę nic takiego niestety, a szukałam.
 

poterniak

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Tu masz wszystkie dane: oknoplast.com.pl/okna/winergetic-premium - jak zjesziesz niżej, są szczegółowe dane techniczne, parametry i tak dalej. Przekrój okna znajdziesz w internecie - są tam zaznaczone zbrojenia ramy i skrzydła itp.
 

Rakuzanka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
64
Punkty reakcji
1
Dzięki za informacje. A oprócz tych podstawowych zabezpieczeń co jeszcze można zrobić, żeby je trochę wzmocnić? Słyszałam o szybach P4, ale czy można je stosować zawsze? W jakich cenach mniej więcej są kontaktrony i cały system alarmowy? Nie chcę później świecić oczami w salonie, jak zapytam o to, a w odpowiedzi rzucą mi jakąś astronomiczną kwotę
 

dziadek70

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2015
Posty
23
Punkty reakcji
7
Wczoraj przeglądałem muratora i tam na forum ekspert się wypowieadał na temat zabezpieczeń w oknach (skopiuj sobie link, bo zabezpieczenia) forum.budujemydom.pl/topic/30233-zabezpieczenie-okien/ nie wiem czy temat będzie jeszcze kontynuowany ale może warto zajrzec.
 

majgiver

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
0
Odpowiadając na twoje pytania szyby p4 nie zawsze można stosować. Przy bardzo dużych przeszkleniach mogą sie okazać za ciężkie dla ramy i raczej odradzą ich montaż. Kontaktrony, system alarmowy... tu już kwoty sa różne, ale raczej w tysiącach niż setkach ;) Zależy ile okien chcesz nimi obłożyć. Najlepiej po jakąś wycenę udać się do firmy która takie rzeczy robi. Podać konkretne ilości okien, drzwi, wypytać jaką mają ofertę, czy mają na przykład system z obśługą przez aplikację mobliną itd.
 

Rakuzanka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
64
Punkty reakcji
1
Dzięki panowie, jak wstępnie rozeznałam temat to system alarmowy chyba będziemy musieli odpuścić na bliżej nieokreslony czas. Wykończymy dom i wtedy się będziemy martwić. Wiem, że niezbyt to rozsądne, ale musielibyśmy się mocno napocić żeby wyłożyć kasę na alarm w tej chwili.
 

jastarnyk

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
Dlaczego jest taka różnica cenowa między oknami "zwykłymi" a pasywnymi? Zamówiłem wyceny dwóch wariantów okien z oknoplastu i różnica siega kilku tysięcy złotych. Skąd się to bierze?
 

damiat

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Porównaj przede wszystkim parametry jakie tam występują. Okna pasywne muszą spełniać o wiele bardziej wymagające normy. Mają znacznie lepsze Uw, bo muszą się nadawać do domu, który będzie ogrzewany innymi niż zwykle źródłami energii. Jak masz dom pasywny, to nie ma sensu kupować innych niż pasywne okna. Ale jeśli nie masz, to znów lepiej kupić inne, na przykład energooszczędne winergetic premium.
 

jastarnyk

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
No rozumiem. Mogłem w sumie zapytać o to wcześniej. W takim razie nie ma się co zastanawiać, bo dom staraliśmy się projektować tak, żeby nie tracić energii (duże przeszklenia itp.) ale pasywny to on na pewno nie jest.
 

damiat

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
No to już masz jasnośc w tej kwestii. Zdecydowałeś się na jakieś konkretne okna czy jeszcze nie?
 

jastarnyk

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
Rynek jest pełny ale zawęziliśmy poszukiwania do trzech firm: oknoplast, wnd i dobroplast. Czekamy na wyceny chociaż mamy podejrzenia co do wyniku ;)
 

damiat

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Żebyście się tylko nie przerazili tymi kwotami. Ale pewnie spodziewasz się ile to mniej więcej będzie kosztować, trochę już siedzisz w temacie
 

jastarnyk

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
No tak jak się spodziewałem Oknoplast wychodzi najdrożej ale też ma najbogatsze wyposażenie (w ogóle wyposażenia w oknach są prawie jak w autach, tyle różnych opcji że trudno się w tym połapać). W sumie zależało nam na paru rozwiązaniach typu lepsze okucia itd. W każdym razie mamy nad czym mysleć
 

waflick

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
[SIZE=10pt]Ja proponuję porządnie się namyśleć i przede wszystkim ustawić sobie priorytety po kolei, co jest w oknach dla ciebie najważniejsze. Jeśli Uw to stawiasz na pierwszym miejscu i odrzucasz wszystkie poniżej tej wartości, która cię interesuje. Jeśli Rw to robisz tak samo. Kilka parametrów i się okaże że zostają dwa-trzy okna. No i opzostaje jeszcze kwestia ceny wówczas.[/SIZE]
 

jastarnyk

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
No wiadomo że najważniejsze jest przenikanie cieplne. Zimą musiałem mieć ogromne straty ciepła przez te stare okna. Mam tam wyczuwalne przewiewy i to nawet nie musi mocno wiać. Tak że to przede wszystkim. Z tym, że okna z dobrym Uw zwykle kosztują najwięcej...
 

waflick

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
o niestety, coś za coś. Szczelna konstrukcja, wypełnienie gazem szlachetnym, ilość komór, szyby itp. to wszystko kosztuje i to coraz więcej. Ale za to w takich na przykład oknach Winergetic Oknoplastu masz naprawdę dobre parametry, spokojnie starczą na jedno pokolenie. Biorąc pod uwagę, jakie teraz są normy, a jakie parametry ma Winergetic Premium, to spokojnie, będą wyprzedzać normy jeszcze przez kilkanaście lat.
 

wo_jtas1k

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2015
Posty
17
Punkty reakcji
1
W ogóle w oknach tak naprawdę nie wiele się zmienia. Technologia idzie do przodu ale powoli. Nie ma tak, że co roku wymyślą koło na nowo. Mogą zrobić trochę grubsze szyby, trochę lepsze uszczelki, trochę cieńsze/grubsze (co kto lubi) ramy itp.Teraz jest wojna na dodatkowe zaczepy, okucia, różne zabezpieczenia, większe szklenie, cieńsze ramy, ładny design.
 

majgiver

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
0
No i to jest naturalne, bo skoro już mi nie wieje w pokoju, to chcę mieć więcej światła, jak mam więcej światła, to chcę taki a taki kolor, a jak już mam kolor to teraz patrzę, żeby rama była dobrze wyprofilowana. Piramida potrzeb :)
 

waflick

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
Jeszcze jedna rzecz dla jastarnyka - poczekaj do promocji zimowej, przejdź się do salonu oknoplastu w czasie jej trwania i zapytaj, ile wyjdzie ostateczna cena z uwzględnieniem promocji. Wtedy sobie porównaj z innymi i może się okazać, że lepiej będzie wziąć Oknoplast - bo lepsze i już nie tak drogie ;)
 
Do góry