Wybór motoru

ReDi

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2008
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
,że znowu ?
Witam wszystkich czytających ten nowy temat. Przy pomocy szukajki starałem się znaleźć podobny temat, ale nie udało mi się znaleźć. Wracając do sedna tematu. Otóż zamierzam w niedługim czasie robić prawko na samochód oraz na motor i tutaj rodzą się moje pytania: Czy są jakieś poszczególne kategorie na motor ze względu na pojemność silnika (np. A1,A2 itd). Drugim moim pytaniem jest: jaki jest najlepszy motor dla początkującego. Przeglądając różne oferty wśród motorów szosowych, sportowych itp. najbardziej spodobały mi się choppery, czy jeżeli wybrałbym taki motor to nie popełniłbym błędu ze względu na to iż jestem początkującym? No i najważniejsza kwestia, jaka jest najlepsza pojemność silnika dla takich osób jak ja. Liczę, że osoby na forum pomogą w wyborze motoru jak i za reprezentowaniu kilku modeli. Z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

Edit: Zapomniałem dodać, że na dzień dzisiejszy mógłbym wydać na to około 5 tyś.
 

adamus67

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Dla początkującego najlepszym wyborem będzie yamaha virago 535 lub 750.
Chopper całkowicie inaczej oddaje moc niz nakedy czy sporty więc można pozwolic sobie na troche większa pojemność na początku ;) Jak co to pytaj jeszcze
 

ReDi

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2008
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
,że znowu ?
Dzięki za szybką odpowiedź, poszperałem trochę o obu motorach i wyczytałem, że w tym pierwszym motorze jest mały szkopuł, jest dobry dla osób do 170cm :/ ja niestety mam ok 189 cm, może już więcej bo ostatnio mierzyłem się ok 2 lata temu. Czy drugi motor jest kapkie większy ;]? No i takie mało znaczące pytanie, ile wyciągnie 750 no i czy ten motor pomieści dwie osoby ;)? Bo nie miałem okazji zobaczyć jego zdjęć.


Pozdrawiam.
 
Do góry